Sirenia в Києві: готика з присмаком металу
Безумовно, Сіренія за популярністю – не Лакрімоза і навіть не Візін Темптейшен, але гурт не менш цікавий і яскравий. Однак чомусь українські металісти обділили їх увагою. У залі було близько 300 людей, і по «Бінго» (зазвичай забитому вщент), можна було сміливо снувати.
Щоправда, на якості концерту це ніяк не відбилося. У Сіренії є все, щоб бути успішним колективом: приваблива вокалістка з мелодійним вокалом, гаряча іспанка Айлін; ідейник і натхненник гурту, він же за сумісництвом гітарист та бек-вокаліст Мортен Веланд; складні вокальні партії – від чистого вокалу до гроулінгу; класичні атмосферні тексти, притаманні готичному стилю і, нарешті, різноманітна музична основа – від металу до класичних елементів з хоровим співом.
Поки на сцені відривався саппорт, Айлін та Мортен мило посміхались журналістам, котрим вдалося потрапили у гримерку та отримати автографи. Сіренія була не по-зірковому привітна, відкрита для спілкування і мило позувала моєму фотографу.
За якусь мить Сіренія вже була на сцені. Після, мяко кажучи, невдалого виступу третьої команди з саппорту – київского гурту Інферно, норвежців зустріли, як манну небесну!
Тендітна Айлін у високих ботфортах, які так вдало підкреслювали її стрункі ніжки, шкіряній коротесенькій спідничці з елегантними розрізами, сексапільному корсеті і сатиновій блузі виглядала неперевершено. Витончений мейк-ап гармонійно підклеслював образ романтичної спокусниці, зберігши її загадковість.
Виступ розпочався композицією нового альбому The Path To Decay. Ще присутні в пам’яті картинки з їхнього відео на цю пісню швидко відійшли на другий план, а на перший вийшли вони – живі, справжні і наймовірно мелодійні металісти. Айлін рухалась пластично і витримано. Вона хитала головою, її довге каштанове волосся розліталося з боку в бік, а руки закликали зал не приховувати своїх емоцій і підспівувати їй. Мортон оголошував кожну пісню і по-домашнього теревенив із залом. Як наслідок, відкритість музикантів дала свої плоди – атмосфера концерту справді була дуже душевною.
Наступною була пісня з попереднього, третього альбому Nine Destinies and a Downfall (2007) і публіка почала трохи ворушитись. А до початку 5-ї заявленої Мортеном The Seventh Summer раптом згадала, для чого прийшла і дала, нарешті, вихід емоціям.
Під кінець The Mind Maelstrom фанати раптом схаменулись, що музиканти прощаються і йдуть зі сцени, і почали активно скандувати «Sirenia».
Щасливий – та вже зі звичною нам привітністю – гурт повернувся і виконав ще дві композиції зі старих альбомів, після чого знову зник.... ненадовго! Останньою звучала The Lucid Door. І звучала так, як і має звучати фінальна пісня гурту, що вдруге вийшов на біс – від емоцій стало гаряче всім!
А далі у нас була автограф-сесія, фотообійми і милування улюбленцями вже за кулісами...
Сіренія поїхала, але обіцяла повернутись. А сьогодні вже чарівна Айлін посміхатиметься польським сусідам.
Трек-лист концерту:
The Path To Decay
Sundown
Euphoria
The other side
The Seventh Summer
Star-crossed
One by one
Lost In Life
Downfall
Meridian
Led Astray
Sister Nigtfall
The Mind Maelstrom
Lithium and a lover
Absent without leave
The Lucid Door
А сет-лист виступу можна? А то мене їх останні два альбоми геть не вразили, як і голоси обох останніх вокалісток і тому я вирішив не йти. Та все-таки цікаво чи грали що з перших двох :)
Він був... але чомусь редактори видалили...
The Path To Decay
Sundown
Euphoria
The other side
The Seventh Summer
Star-crossed
One by one
Lost In Life
Downfall
Meridian
Led Astray
Sister Nigtfall
The Mind Maelstrom
Lithium and a lover
Absent without leave
The Lucid Door