категорії: музика репортаж

У Києві пройшов ENERGY Winter Festival - зимове відлуння літнього індастріал-фесту

теґи: ENERGY winter festival, Energy, Бінго, Київ, вечірки

Alien VampiresУ ніч з 11 на 12 грудня в київському клубі «Бінго» відбулося продовження індастріал-фестивалю «Energy». Цього разу фест вийшов камерним, але ідейно та музично наповненим.

У 2010 р. учасники «Energy promotion» започаткували новий фестиваль на території України, присвячений різноманітним стилям постіндустріальної та електронної музики, від брейккору до electronic body music. Частина перша фестивалю відшуміла в липні 2010 р. на території санаторію в Черкасах. Тоді відвідувачі насолодилися музикою як українських та російських гуртів, так і гостей із Західної Європи – Франції, Швеції, Польщі, Італії та Угорщини. Зважаючи на те, що інтерес до фестивалю треба підтримувати увесь рік, організатори не забарилися із продовженням у вигляді «ENERGY winter festival», який пройшов у київському клубі «Бінго».

На заході виступили знайомі за черкаським фестивалем гурти «Dexessus» (industrial metal, Одеса) і «Aquarelle» (що перейменувалися на «Matter in motion»). Отримали можливість виступити кияни «Fleshstate» (harsh ЕВМ) і «Т44» (sovietcore/EBM, Київ), які «не вписалися» у програму літнього фестивалю, хоч і були заявлені. На жаль, не приїхали деякі обіцяні гості – «Prizon Oz» (Oddstyle, Одеса-Севастополь) і TheAsylum (Horror Electro, Росія). Зате організатори підготували гарну віддушину для любителів європейських важких ритмів – «Alien Vampires» (harsh EBM, Італія, Великобританія), які представили свій новий альбом «Harshlizer» та нову програму.

Розпочали захід «Sound wave pressure» (Київ), які грають різноманітну, від важких ламаних ритмів до спокійних ембіентних мелодій, музику. Гурт – дует молодих музикантів, що коливалися у творчих пошуках від нойзу до power electronics. Тепер про себе вони зазначають, що їхня стилістика – idm/dark ambient/neoclassical/rhythmic noise/dubstep.

Cabaret ManiacsЕстафету перейняв «Fleshstate» – молодий, утворений у 2009 р. проект. Свою музику його учасники характеризують як «жорсткий, напористий, танцювальний та шумний EBM». Музика складається з прямолінійних та підривних ритмів і мелодій, рикаючого вокалу у традиціях «Hocico» та інших «батьків жанру» і текстів українською та англійською.

«Matter in motion» (darkwave/future-pop, Одеса) вже радували київську публіку своїми виступами, зокрема на Aquarius Party II та «Дітях ночі-2010» (тоді ще під назвою «Aquarelle»). Музика – меланхолійна, середньотемпова, підкріплена клавішними мелодіями. Вокаліст переходить то на «злий шепіт», то співає чистим голосом, його доповнює красивий жіночий вокал.

Старійшин німецького металу «Rammstein» нагадали «Dexessus» з Одеси, у складі яких, щоправда, присутня чарівна вокалістка, яка «приправляє» своїми наспівами суворий та пафосний чоловічий вокал. На жаль, через технічні проблеми команді довелося скоротити виступ.

Запально-танцювальним виступом відзначилися «Revetuna» (big beat/electropunk, Сімферополь). Матеріал проекту базується на музиці DJ S1C. Свою творчість музикант визначає як «суміш музичних технік таких гуртів, як The Prodigy, Fatboy Slim, Crystal Method и Goon». Зі сцени лунали кислотні та зарейвовані мелодії.

«Disharmonie» (industrial metal, Черкаси) відіграли програму, що складалися з важких гітарних рифів, підкріплених фоновими клавішними з трагічними мелодіями та рикаючим чоловічим вокалом. Загалом – у традиціях все тих же «Rammstein».

Cabaret Maniacs«Повільно-медитативним» гостем вечора став проект «FILIVS MACROCOSMI» (dark ambient isolationism, Житомир). Виступ був ексклюзивним сетом Сергія Свистельника – засновника «Ukrainian Dark Syndicate», співтовариства артистів, що підтримують пост-індустріальний напрямок розвитку музики. Зараз діяльність «Синдикату» зосереджена на підтримці лейблу «OMS Records», що поширює індустріальну та «шумову» музику. Виступ «FILIVS MACROCOSMI» являв собою приблизно годинний сет, під час якого слухачі могли споглядати кадри зі «Сталкера» Тарковського, медитуючи під повільні й тягучі ембіентні мелодії.

Після меланхолійної «перерви на ембіент» знову настала пора танцювальних ритмів. На сцену вийшли «Т44» – проект одного з організаторів фестивалю «Energy» Андрія Featon’а та музиканта Lidnel. Хлопці поставили замікшовані радянські гімни, знайомі слухачу за Днем народження УГП та літньому «Energy», і нові треки, що більше тяжіли до трансу (трек «ColdWar» чимось нагадав відомих у 90-х «Взрывателей»). Публіка почала поступово гуртуватися біля сцени і танцювати під старі мелодії, супроводжувані мілітаристським відеорядом.

Після «Т44» на сцену вийшли запальні дівчата й хлопці з «Cabaret Maniacs» (freak erotic show) у образах ангелів та демонів, які влаштували театралізоване дійство із роздяганням однієї з учасниць у фіналі.

Нарешті, колоритний ведучий з «Error::Genesis» оголосив хедлайнерів заходу – «Alien Vampires». Епатажні італійці відіграли приблизно годину, значно менше, аніж влітку на «Energy», і без виходів «на біс». Варто відзначити кращу якість їхнього виступу порівняно з липневим: гітара звучала доречно, підкреслюючи прямолінійні ритми, більш-менш чутно було «живі» ударні. Єдиною проблемою став зникаючий звук на мікрофоні у вокаліста. Це не завадило публіці «відірватися» під танцювальні треки у стилі «terror EBM», у яких нарешті можна було розчути мелодії. Вдалим доповненням виступу став виступ учасників «Cabaret Maniacs», що підтримали гурт піджеїнгом та вогняним шоу.

Після виступу італійців, які співають про секс з черницями, настав час діджеїв. На головній сцені решту ночі ставили треки Hologhost (industrial), KissOn (techno, hard techno), Claud (techno, shranz), Max Rider (breakcore/industrial hardcore), IZVNE (dark step) та No:Soul (technoID).

Alien VampiresВ той же час для тих, хто втомився від танців на головному танцмайданчику, була влаштована окрема програма у чілл-ауті і цікавинки у фойє клубу. Відвідувачі могли купити різноманітні неформальні аксесуари відразу на декількох розкладках та оцінити фотовиставку Арсена Стахіва. Тим часом у чілл-ауті грала найрізноманітніша та не зовсім розслабляюча музика: від брейк-біту до нойзу. Атмосферу доповнював банер, що прикрашав діджейський стіл, з написом «Rivne alcoindustrial crew».

З середини дня і до ранку треки ставили Vamp (special atmospheric set), Yara (dark electro/industrial/mainstream), Koin (chillwave, witch house), Keensight (breaks, dub step, IDM), TRUART (martial/neofolk, Херсон), WITCHHOUSEBEAT (witch house, Харків), WuDuS (breaks), Navy (neurofunk), Verlein (psy trance/goa trance), 2525 (noise, Київ), DYSPHORIA_PROJECT (experimental electronic, Київ), UnkillerED (dark electro/rhythmic noise) і DevNull (synth goth). Тож відвідувачам чілл-ауту спати та нудьгувати не доводилося.

Загалом фест пройшов вдало, незважаючи на порівняно невелику кількість відвідувачів та відміну виступів двох гуртів. Сподіваємося на продовження традиції масштабних індустріальних фестивалів на «Energy-2011».