категорії: репортаж

"Сила" в "Гранулах". Презентація нового кліпу від ТНМК.

З місця презентації кліпу "Гранули"*

8 грудня в столичному кафе "Prada" відбулося дійство, на яке українські фанко-меломани чекали ще з осені. Гурт ТНМК представив кліп на пісню "Гранули" з новоспеченого альбомчику "Сила". Власне знайомство з кліпом відбувалося з чисельних екранів, що висіли вздовж стін. Ну прямо як у Кроллівуді. Перед прем'єрою глядачам продемонстрували невеличкий фільмик, який містив у собі ексклюзивні кадри студійної роботи над альбомом (кадри були веселими, що дуже нас потішило:) ), а також відео-інтерв'ю "ТанкІв", де вони відповідали на запитання, які самі собі ж і ставили. З цього в'ю ми дізналися, що:
1. Сила ТНМК в "Гранулах";
2. На альбомі не буде фічарінгів;
3. Але у його створенні брали участь запрошені музики;
4. "Гранули" - перший кліп "конголезців" цілком знятий за кордоном(в Росії).


Після цього на екрані з'явився напис: "3...2...1... Прем'єра кліпу "Гранули". Кліп вийшов у кращих традиціях поп-музи: сюжет відсутній, зате присутня купа напів-оголених моделей. Також прикро вразило те, що у кліпі (на відміну від фільму-інтерв'ю) задіяні лише Фозз і Фагот, решта гурту залишилася за кадром. Цим кліп трохи нагадує фічаринги з двома дівочими гуртами. Таке враження, що якась з дівчат зараз заспіває "Табу", адже за психологією сценарію відеороботи дуже схожі. На таку ліричну пісню можна було б зняти дуже цікавий кліп, з використанням тексту в сценарії, замість купи дівчат, одна з яких, пробачте, блює після кількості випитого. На фоні антигламурно-спотворених рашен моделей, солісти виглядали справжніми "мачами". Висновок один: кліп (та і пісня також) розрахований на широку емодин’івську аудиторію. Це, з одного боку, прикро, а з іншого - такий крок цілком зрозумілий, бо бабло, як кажуть, перемагає зло. Сподіваємося, що наступний кліп буде цікавіший, і пісню для його втілення оберуть менш попсову (СУМНІвнці за "Клоунів":) ). Але повернемося до вечора 8 грудня. Після прем'єри слово надали винуватцям події: Ф&Ф розпиналися подяками від імені гурту та запевненнями, що альбоми вже в дорозі і свіжоспечені скоро будуть у журналюг в лапах. Довго розшукували автора відео, щоб запросити на сцену. А тим часом Фоззі запевняв, що це наша людина: розуміє українську, вболіває за клуб "Динамо" і таке інше. Режисер кліпу, з шарфиком того-таки "Динамо" на шиї, у свою чергу подякував хлопцям і... станцював гопак (Фоззі нагадав йому про обіцянку навчитися етнічному українському танку, якщо відеоробота вийде успішною). Після цього журналісти (яких було досить багато), дружньо почали брати у музик і режисера інтерв'ю, фотати їх. Створилася величезна пробка. Фагот і Фоззі стали по два фронти кафе, але й це не розвантажило рух. І все це відбувалося під відео "Гранули", яке "прем'єрували" ще разів з 15, до того ж перед кожним повтором на екрані виводився напис: "Прем'єра кліпу "Гранули". Тож за вечір можна було спокійно вивчити слова пісні. Слід зауважити, що крім журналістів на презентації було поміченого багато відомих друзів ТНМК, які створювали приємну, ненапряжну атмосферу... Була запара з дисками. MOONівці, що видавали цей альбом, крім того, що привезли диск із запізненням (Київ-місто заторів, як нам пояснили), так ще й обрахувалися в кількох десятках платівок. Та це було зовсім непомітною деталлю незабутнього вечора.


Отже, можна впевнено сказати, що прем'єрний показ кліпу й інсталяція альбому пройшли на Ура:)

До речі, чекайте на рецензію "Сили" від СУМНО найближчим часом.

ПС: Оця світлина вразила найбільше(підпільна назва: "як Фагот брав в’ю"):

* Насправді ж це була інсталяція альбому "Сила", але, на нашу думку, кліпу було приділено максимум уваги, а про альбом не було детальної розповіді, тому, на нашу думку, в кафе "Prada" відбулася презентація саме кліпу.

 Єгор Поліщук та Богдан Логвиненко

Світлини Віри Бутиліної