категорії: музика репортаж

ТНМК: шоу маст гоу он!

От глянеш на Танків і одразу стає весело. А вони, бачиш, тим часом доросли до логічного моменту, коли пора знімати про себе кіно. Та це зовсім не означає, що на цьому все закінчено. Попереду чекає не менш логічне продовження – праці й кіна – принаймні, усім би того хотілося. Тим більше, що матеріялу і для одного, й для іншого більш, ніж доста.
27 березня охочих переглянути новоспечений Придуваловим абсолютно новаторський продукт набився повен Бабуїн. Цілі дві серії глядачі під прицілами своїх поглядів спостерігали за рухом історії групи Танок на майдані Конго і разом співпереживали: раділи і навіть плакали (хоч до індійського фільму "ШоПопалоШоу" не має жодного стосунку). Здається, що найбільш вражаючим було вручення музикантам першого гонорару...

Не кожна група здатна похвалитися ТАКОЮ кількістю відзнятого відео про себе. І можна собі тільки уявити, скільки цікавих моментів сюди не увійшло. А взагалі – що розказувати... ДИВИТИСЬ треба. Тим більше, що скоро це щастя демонструватиметься на блакитних екранах, і при бажанні можна буде то записати, щоб розглянути ретельніше. Ми ж переходимо безпосередньо до вражень колег (наших і їхніх).

Вітольд (який розплакався наприкінці фільму - і на екрані, і в реалі):
– Ой, клас! Я знову розплакався... на кінцівці. Прикольно! Стільки всього ностальгічного, особливо "Рута"...

Ді-джей Тонік:
– Досить весело. Я дуже вдячний Фоззіку за те, що він на стільки відповідальний, що у нього вистачило терпіння, сил, щоб закінчити те, що він задумав, те, що він почав певен час тому. Чесно кажучи, в якийсь момент я дуже сумнівася, що через ці перепони він перейде і що ми отримаємо результат – той, який ми маємо сьогодні.

Дядя Діля:
– Мої враження самі найкращі. Я дуже задоволений фільмом. В принципі, мені все сподобалось. Але іноді дещо мені було нудно, дещо сумно, дещо весело. Мені зараз вже важко казати, що саме, бо це було під час фільму і, в принципі, я не акцентував увагу на чомусь. Просто отримував свій стан: або нудьгував, або сумував, або радів, або так - або інакше.

Поганий Ді-джей Фоззі поза всім влаштував святковий бонус - довгий сет із його улюбленою музикою. І без бінокля було відна, що це йому приносило щастя і неабиякий кайф, як і усім іншим. Тому ми не стали його чіпати.

Кіса, ТАРТАК:
– Дуже веселий фільм. Ну, Танок на майдані Конго взагалі дуже веселі хлопці. З ними завжди весело - ніколи не буває сумно. Навіть коли сумно, подивишся на їхні рожі – всьо, зразу хохочеш. Не того, шо вони клоуни, а того, шо вони прикольні і у них позитивна енергія. Я завжди насолоджуюсь, коли вони поруч зі мною – я завжди у доброму настрої. Фільм дуже шикарний, веселий, без башні, АТЛІЧНИЙ! Інформація різна: від мінімума до максимума – про все.
– А не виникає заздрощів, щоб таке було і у ТАРТАКа?
– Абсолютно нє. На фіга нам фільм про ТАРТАК, якшо у нас є кіно про Танок на майдані Конго з кусочками ТАРТАКа (ці ласі шматки Положинського! – прим.авт.)?! Заздрощів абсолютно немає: ні всередині, ні назовні – ніяк. Я дуже радий, шо у них тепер є свій фільм. Дай Боже, шоб він пішов у люди, шоб його подивились побільше людей – може, і зміниться якесь розуміння музики, може, вони почнуть слухати щось інше. Дай Боже, щоб це щось змінило до кращого!

Муха, так само ТАРТАК:
– Фільм кльовий, дуже-дуже кльовий! Я в першій частині згадав, як колись, багато років тому, дивися "Реп-обойму"з Фаготом і Фоззі і потім познайомився із ними на "Червоній Руті". Для мене це було дуже ностальгічно.
– А про ТАРТАК хочеться щось подібне?
– Навіщо повторюватись?
– Чи спільно – про ТАтаТА?
– Ну, якщо Сашко з Конговцями щось надумають, то хай буде – їм і прапор в руки.

Росава:
– Насправді багато уривків з цього фільму я бачила. Тому що час від часу, коли заходила до Фоззі з Фаготом в гості, вони влаштовували масові перегляди домашнього відео, знятого там чи там. Більшість з того, шо тут було, я бачила. Я просто можу сказати, що зняти цей фільм було кльовою ідеєю, ніби підсумування якогось результату в роботі Танка і єдине, що можу побажати: щоб було continue, тобто продовження (приєднуємось – прим. авт.) – дві серії плюс попереду ще, ще, ще серії, щоб нам було що дивитись.

Юлія Лорд:
– Я насправді дуже вражена. Я навіть не мала ніяких підозр, що над тим, що відбувається назовні, всередині велася така серйозна робота. Хлопці молодці! Можу процитувати Пелиха: "Дорога група ТНМК, ніколи не ставайте дешевою!" ( і до цього приєднуємось – прим. авт.).

Каша Сальцова, КРИХІТКА ЦАХЕС:
– Нажаль, я запізнилася на фільм – ми прийшли пізно. Але Фоззі – це найкращий ді-джей моїх мрій. Зранку він мені подзвонив, нагадав, що сьогодні буде. І я безмежно щаслива, що почула його як ді-джея. Насправді, він – зе-бест-уан!
– І зовсім не Поганий...
– Абсолютно. Ну, він, я думаю, трішечки хитрує, коли так каже, тому що у нього насправді дуже гарний музичний смак.
– А не мрієш знятись у фільмі про КРИХІТКу ЦАХЕС?
– У нас ще кліпу немає, тому про фільм рано вести мову. ( ДО УВАГИ РЕЖИСЕРІВ ТА СПОНСОРІВ!!!– прим. авт.).

Юрій Хусточка, найбільший ( і найвищий :)) тусовщик з ОКЕАНу ЕЛЬЗИ:
– Я не задумуюсь над тим, чи потрібен нам фільм. Іноді таке виникає, що немає, чим зайнятись: сидиш вдома і дивишся телевізор. А коли є чим зайнятись, то просто про це не думаєш. Я думаю, що Вітя (Придувалов – прим. авт.) колись це зробить . (Напевно, ОЕ вистачає кліпів... – прим. Авт.).

Тала, телеканал "ЕНТЕР":
– Дуже класні враження! Але, якщо зважати, що цей фільм я бачу вже третій раз... Вперше я його бачила, коли нам тільки принесли касети, другий раз я його бачила, коли він монтувався і третій раз я його бачила сьогодні... Дуже класно! Хлопці класні, вони вміють робити ШОУ! (ШОПОПАЛОШОУ – прим. Авт.).

Борис Гін жук, арт-директор клубу "Бабуїн", того вечора – іменинник:
– Оскільки особисто я ставлю високі вимоги до того продукту, який мають тут бачити люди, то, звичайно, я оцінюю цей фільм дуже добре, тому що він зроблений у стилі. Найголовніше, що він може надихнути багатьох інших молодих людей на те, що, в принципі, можливо все. Те, що кажуть, ніби важко десь пробитись – це все ілюзії. Є одне "але": пробиваються ті, хто цього заслуговує. Танки – це як приклад. Це люди, котрі стали просувати не якусь усім відому музичну струю, вони відзняли щось нове і затвердилили себе у цій справі, яку роблять самі. І не запит викликав пропозицію. А вони самі викликали запит тим, що вони роблять. За це я їх люблю. І цей фільм показує, як насправді все відбувається, коли люди є новаторами і породжують іноваційні ідеї, котрі у підсумку стають популярними серед людей.
– Як на твою думку, в Україні є не менш достойні такого фільму групи?
– Так, є. В принципі, будь-яка група може відзняти такий фільм. І, можливо, у більшості випадків фільм про групу буде кращим, ніж сама група.Це не стосується Танків, тому що група ТНМК набагато краща, ніж фільм про неї. Ясно, що в годину двадцять неможливо вписати всю історію групи. Але вони там показали себе добре. Повторюю, будь-яка група може зняти про себе фільм. Інше питання: чи потрібно це людям? Навіщо? Скажімо, я про себе знімаю фільми щодня... Кому це потрібно, я не замислююсь, тому що я їх знімаю для себе. Важливо зрозуміти, чи потрібно це комусь. Сьогоднішня презентація фільму показала, що це потрібно великій кількості людей – значить, вони працюють не тільки для себе, не кайфуючи над собою. Вони працюють для людей – і це найголовніше. Мені здається, що сьогодні всі залишились задоволені, що подивились це кіно (правильно здається – прим. авт.).

М@кс, прес-агенція "С.І.А":
– Робота цікава хоча б тим, що жанр документального кіно про музику в Україні практично не розвинутий і окрім Віктора (Придувалова – прим.авт.) цим ніхто не займається. Прецедент був – це документальне кіно про поїздку ГРІН ГРЕЙ на МТV. А це друга ластівка, котра вийшла не менш цікавою, хоча би тому, що тут зібрана величезна кількість матеріалів і дуже класно все оброблено. Ну, а в принципі, група справді достойна того, щоби про неї робити фільм і, якщо це можна буде побачити по тєліку найближчим часом, то буде чудово! Особисто я буду дивитися – можливо, навіть запишу. Тому що це бажано дивитися у запису і уважно. Словом, нормально, якісно. Придувалов гівна не зробить. Це відомо всім.
– А як на твою думку, в Україні є не менш достойні такого фільму групи?
– Є достойна група Воплі Відоплясова, є достойна група Грін Грей, є адекватна за рівнем популярності група Океан Ельзи. Але у них і так занадто багато всього, щоби на даний момент знімати ще й кіно. Хоча рано чи пізно це буде зроблено – безглуздо, якщо цього зроблено не буде.
– А Тартак?
– Тартак теж цілком... Але, я думаю, можливо, через рік, коли вони зроблять ще один альбом (поки що на концертах грається лише пісня "Хулі-гани", але вже по одній пісні чується, що альбом буде супер). Цілком може бути. У будь-якої групи настає такий момент, коли вже є про що знімати. Якщо ж групі два тижні, то це безглуздо і надуто. А тут вже є реально про що говорити і що показувати.

Тетяна Яіцкая, редактор журналу "МОЛОКО":
– У Придувалова є дуже оригінальна риса – те, що його фільми нібито дуже попсові, але всі його роботи дуже нестандартні. Таке ж відчуття було і під час перегляду цього фільму. Він дуже веселий. Нібито зроблений за всіма канонами, але і в ньому є якийсь внутрішній вибух – ой, це я зараз, напевно, такий пафос гоню. Але насправді – супер! Там знімались мої улюблені чоловіки. Це Фагот, це Діля, це Фоззі – це герої, котрих країна знає по іменах, по обличчях, по звуках.

Василіса, Вуличне ТБ:
– Мені сподобалося. Я хочу ще раз це передивитися. Справа в тім, що саме сьогодні до мене приїхав мій знайомий із Польщі, і він нічого не знає про Танок на майдані Конго. Він був дуже вражений цим фільмом, а я була таким ніби екскурсоводом – я розповідала про Україну, про хіп-хоп (тому що він слухає зовсім іншу музику) і про ТНМК. Більш за все мені сподобався кінець, коли там були сльози – я сама ледь не заревіла.

Що ж, витираючи далеко не скупу сльозу, нам залишається перерахувати тих героїв, хто працював над документальним фільмом у двох частинах – історія ТНМК до н.е. та н.е.ШоПопалоШоу:
Ідея: Барик
Ідеологія та нагляд: МС Фуфел
Драфт-монтаж: Едвін
Куратор: Данило Джепо
Збір, оформлення, розташування та любов: Придувалов
Зйомка: дуже багато людей з "Ентеру", Приват ТВ
+ використані кліпи: Зроби мені хіп-хоп, Дибани мене, Зачекай, По барабану, А море де?, ПоRAPалося серце, люба Люба, ЖуПан, Восени.