категорії: музика репортаж

«Ти ж мене підманула» у ритмах реггі від «Русичів»

теґи: Київ, Русичі, Чеширський кіт, «Щебетала пташечка», етніка, Концерти, народна музика, реггі, рок-н-ролл, фольк

Людмила Мазур1-го березня в київському клубі «Чеширський кіт» відбувся концерт фолк-гурту «Русичі».

Цього вечора у «молодому та перспективному» клубі, що знаходиться посеред промзони на Куренівці, прийшли істинні фанати української «осучасненої» народної музики. З огляду на те, що в той самий знаменний вечір в ЦКМ НАУ виступала «Мельница», це було таки подвигом для відвідувачів, з констатації чого і розпочав вечірку невідомий автору «товаріщ» з мікрофоном, заявивши, дослівно, що «тут зібралися лише ті, кому не по**й українська музика».

Концерт був присвячений виходу дебютного альбому гурту «Щебетала пташечка». До альбому увійшли 10 народних пісень. Зокрема, наприклад, «Вербовая дощечка», «Ти казала (Підманула)», «Ти до мене не ходи». Гурт успішно поєднує фольклорні мотиви з елементами року, реггі, ска, фанку та кантрі.

Kyiv_2009-03-01_48Про сам гурт. Грають хлопці (і одна дівчина) цікаву суміш стилів - від реггі до рок-н-ролу. Ніякого жорсткого гітарного драйву, це не метал. Гітара, ударні, бас та різноманітні «народні» інструменти під орудою Богдана Нікіруя, плюс класний голос вокалістки створили дуже добру атмосферу. Народні пісні у зовсім незвичних ритмах та манері виконання (чого вартий реггі-варіант «Ти ж мене підманула»!) викликали доброзичливу усмішку, а в багатьох пристуніх - нестримне бажання танцювати. Концепція гурту - «осучаснення» народних пісень та донесення їх до публіки, яка інакше їх би просто ігнорувала, а також відсутність будь-якого «пєару» в колах так званого українського шоу-бізнесу.

Гурт і справді «безпонтовий» - музиканти просто і весело робили свою справу, Богдан зачитував віршики про Мартина та непрості любовні стосунки у процесі виконання пісень, а декілька фанатів час від часу кричали «Люда!», на підтримку вокалісти Людмили Мазур. А один новенький диск «Русичів» дістався безкоштовно дівчині, яка заспівала одну пісню з альбому.

Отакі вони, «Русичі». Веселий гурт, який радує безпосередністю та якістю подання музики.