Весільні танки на Подолі
2 вересня історичний Поділ Києва на один вечір перетворився на епіцентр української фольклорної культури! Гостинний двір наповнився великою кількістю охочих побачити весілля воно було досить символічним, оскільки справжніх наречених не спостерігалося, проте, усі традиційні весільні обряди мали місце.
Фольклорний колектив Божичі презентували вихід своєї дебютної платівки Котилася, ой, ясна зоря з неба, котра стала послідовним результатом співпраці з рок-метром Олегом Скрипкою. Ансамбль неодноразово приймав участь у втіленні творчих ідей відомого керманича гурту ВВ запис пісні Ти ж мене підманула (альбом Файно), активна участь у міжнародному етнічному фестивалі Країна мрій, сольні виступи Олега у Львові та Києві, проведення низки тематичних вечорниць. Тому й не дивно, що Скрипка називає себе батьком альбому Божичів.
Пісні записувались власними силами у численних фольк-експедиціях селами Подніпров'я України. Особливістю альбому є збереження музично-стилістичних та мовно-діалектичних характеристик, притаманних тому чи іншому реґіону. Всього 18 пісень, більшість яких стосується однієї з головних культурних подій в житті людини (в даному випадку - сільського мешканця) - весілля. Протягом пісень розгортається сюжет - від самого початку, коли вирушає поїзд молодого (Соловейко на вилеті), молода ж у цей час вбирається у присутності своїх подруг (Ой, ходила да Галочка) і так далі за сценарієм поїзд молодого стоїть під двором молодої (Пусти, свате, в хату). Далі брат молодої продає сестру (Братіку, да не лякайся, Братік увлєкнувся) і нарешті - саме одруження (На калині соловейко) і традиційне розрізання короваю (Край, дружбонько, коровай),
На презентації альбому були всі умови для того, аби кожен зміг відчути настрій сільського весіллячка. Мале дівча дарувало усім різнокольорові стрічки, промовляючи На щастя!, які потім, за традицією, прив'язувались на весільне гільце. Кумедні ляльки, що символізували молодого й молоду, котрими управляли учасники ансамблю, стали ілюстрацією до пісень, що протягом вечора лунали на весіллі. На святі можна було і підняти чарку з квасом за здоров'я молодих і закусити варениками. Як і на справжньому весіллі, не обійшлося без танків під акомпанемент баяну Олега Скрипки відбулося колективне вивчення танцю Ойра, про який сучасна молодь, нажаль, і гадки не має. Лунали гучні тости і падали келихи додолу - теж на щастя!
Окрім весільних пісень, яким приділена велика увага, альбом наповнений протяжними (Ой, ти ноч, моя ноч, Ой, ішли корови із діброви), жартівливими (Задумав дідочок, Здорова, кума, Як задумав я жениться...), танцювальними мотивами (вальс Баламут, Картошка), солдатськими, чумацькими піснями. Сюрпризом є приспівки до танцю Українські страдання, виконані за участі Олега Скрипки та мультимедійний файл Котилася, ой, ясна зоря з неба, відеозапис якого було здійснено під час фольклорної експедиції взимку на Полтавщині. Власне бачення народної культури втілила в малюнку на обкладинці молода художниця - Наталія Пастушенко.
Таким чином, дебютний альбом фольклорного колективу Божичі за сприяння О. Скрипки став черговим кроком до відродження етно-культури нашої Неньки-України.