Як «Тролль гнул ель» у Києві
7 березня, напередодні комуністичного свята всіх дам, у київському клубі Queen Bee відбувся концерт відомого на теренах СНД фолк-рок-гурту «Троль гнёт ель» з Санкт-Петербурга.
Цього разу урочисто презентувався новий, 4-й альбом гурту - «1516\Орден пресвятого хмелю». Музиканти виступали у звичному середньовічному антуражі - в балахонах (флейтистка Джетра - у каптурі, що майже повністю приховував обличчя при слабкому освітленні). Вокаліст і гітарист Тролль був «чертовски рад» усіх бачити й кілька разів пив за здоров'я публіки старосвітську пивну «пінту». Басист та скрипаль просто робили свою справу, причому робили вишукано. Звук був відмінний, проблеми зі звуком мали лише самі музиканти - щось трапилося з одним з моніторів. Організаторам довелося відганяти від крихких дротів публіку, що розвеселилася...
Концерт складався з двох відділень, у перерві ставили «Fіnntroll» та інший суворий метал із вкрапленнями етнічних мелодій. Протягом вечора «Тролі» відіграли багато нових пісень і більшість хітів фолкового танцполу попередніх років («Праздник Похмеляйнен», «Конец осени», «Верная пинта» та ін.), а також кавер на пісню «Мельницы» - «На север».
Гурт відомий веселими мелодіями, навіяними ірландськими традиціями, причому у власній, своєрідній інтерпретації. Вістл сполучається у «Тролів» з гітарним драйвом, бас-гітарою, скрипкою й чисто «роковими» прийомами барабанщика. Тексти - з життя якоїсь вигаданої країни, де живуть, ясна річ, тролі, булочники, що полюбляють випити, «горькие пьяницы», що знаходять грошове щастя в калюжах, та інші колоритні персонажі. «Пивний фолк» - тому що акцент у багатьох піснях саме на вчинках у стані сильного алкогольного сп'яніння. Досить дивно спочатку чути подібний «фолк» російською мовою, але оскільки в 90-х рр. у літературі вже встигло вкорінитися «російське фентезі», то чому б не існувати й «російській ірландській музиці»?..
Народ улаштував феєричний слем і танці-хороводи, стіни клубу тряслися від дружного «Троль гнёт ель!!!» синхронно з басом-бочкою. Особливо потішив усіх менеджер гурту Андрій Скуріхін, який допомагав музикантам виконувати пісню «Недоконунг» оригінальним чином: роздягнувся до пояса, оголивши монументальні татуювання, і поділив залу на 2 частині - тих, що кричали «Лей, лей!» і «Пей, пей!». Номер пройшов «на ура».
«Троль гнёт ель» вживу звучать захоплююче, ніякий запис не в змозі передати тієї атмосфери, яку вони створюють своїм виконанням.
Гурт відіграв 2 пісні «на біс» по закінченні двох відділень і залишив фанатів знесиленими та щасливими.
Да ніяке 8 Березня не комуністичне!
Take a look at http://tinyurl.com/cly574
8: International Women's Day