категорії: репортаж

Зустріч з Сергієм Жаданом та Оркестром Че в Харкові

Зустріч з Сергієм Жаданом та Оркестром Че в ХарковіЗ березня, начебто як символ пробудження після зимової сплячки, у Харкові розпочався тур українськими містами з нагоди виходу нового творіння Сергія Жадана в уже звичному для нас видавництві "Фоліо". Як спеціальних та дійсно бажаних гостей було запрошено відому харківську акустичну групу "Оркестр Че".

     "Гімн демократичної молоді" – таку назву має книга Жадана. Вона складається з шести окремих оповідань, які частково є продовженням славнозвісної "Депеш мод". За словами автора, кожне оповідання – це певні поради з легалізації тіньової економіки. На обкладинку книги потрапила знаменита фотографія поцілунку Брежнєва з Хонекером. Презентація відбувалась в культурному центрі "КУБ", що здалось трохи незвичним, адже подібні тусівки рідко відбуваються в таких закладах. Відверто кажучи, спочатку було досить ніяково спостерігати та чути Жадана не в тісному та темному арт-клубі, де тонко відчувається кожне слово та жест, а в популярному просторому літ-кафе, де лише один чай коштує 8 гривень. Мабуть, у місці на зразок Останньої Барикаді або Черчілля це було би більш органічно. Тим не менш, на презентацію завітало чимало молоді, що цікавиться українською постмодерною літературою та сучасною андеґраундною музикою. 

     Як і належить, Жадан читав скандальні уривки з твору – на кшталт листа однієї лесбійки до іншої. Не міг він, звісно, оминути увагою й поезію з "Цитатника" та "Історії культури початку століття", яку публіка знала майже напам'ять. Прихильники творчости Жадана також мали змогу почути "лівий марш" – найепатажніший розділ з "Anarchy in the UKR", що вже давно припав до смаку молоді. "І спробуй після цього не продатися..." – результатом останньої фрази були схвальні оплески та збуджені вигуки авдиторії. Згодом Жадан читав вірші вже під акомпанементЗустріч з Сергієм Жаданом та Оркестром Че в Харкові "Оркестру Че", зокрема рядки на зразок "жити значить померти, скажуть тобі одинокі кур'єри, які переносять в наплічниках сухі небеса…" з музичним супроводом звучали й справді вражаюче.
     Завершився вечір концертом "Оркестру Че". Вокаліст групи Олег Каданов зізнався: "На жаль, більшість наших пісень іноземною мовою, себто російською..."
     Знову ж таки незвичне місце для концерту "Оркестру Че". Трохи нервували музиканти, бо вперше вони виступали в Харкові не в улюбленому місці. Як завжди красива музика, глибокі філософські тексти і невід'ємна частина – "пєрформанс" Михайла Кабанова. Це неперевершений супровід всіх пісень "живим кліпом". В "Оркестра" з'явився новий барабанщик, і цей виступ разом із гуртом був у нього першим. Шкода, що на диску барабанів ще немає, бо з ними музика наче набуває довершеності. Посеред виступу обірвалася струна на гітарі вокаліста Олега. І тут Міша рятував ситуацію – смішив усіх віршем про Гагаріна. Але, не дивлячись на усілякі перепони, концерт виявився красивим саундтреком до творчости Сергія Жадана.