Атака клонів, або Що таке Бидлофест
Про еволюцію фестивального руху в Україні
В Україні фестивалі, як місце, куди приїздять люди з метою поспілкуватись і культурно провести час, починають виникати наприкінці совкової доби. Тоді це означало послаблення й лібералізацію режиму; політикою Партії були проголошені демократія та гласність і спраглий за можливістю більш-менш вільно тусуватись народ радів найменшій можливості зібратися в кількості більше двох.
Першою ластівкою був музичний фестиваль «Червона рута», який пройшов 18-24 липня далекого 1989 року в Чернівцях. Можливо, то ще не був фестиваль в сучасному розумінні, але учасників і, головне, бажання було чимало. На «Червоній руті» знайшлося місце як поп- так і рок-музиці і навіть конкурсу популярної в СРСР бардівської пісні, тож це була можливість наживо побачити представників тогочасного андерграунду (як от колоритний лисий і босий Андрій Миколайчук та інші). Що знаково, в день фіналу першої «Червоної рути» помер «останній оплот комунізму в Україні» – перший секретар ЦК КПУ Володимир Щербицький. Міліція в Чернівцях репресувала людей, що мали на собі одяг, подібний до жовто-блакитного прапора, котрий тоді був заборонений. Людей били кийками, кидали у «воронки», змушували перевдягатися і т. ін., а паралельно з цим спеціально запрошений карпатський мольфар Михайло Нечай «розганяв» хмари.
Кількома роками пізніше, вже на початку 90-их народився «Шипіт» – фестиваль чи то пак сейшн хіпової публіки, який став наслідком утворення кордонів (та візових режимів) між колишніми союзними республіками. «Шипіт» був українським варіантом російського злету хіпі «Радуґа» (перша «Радуґа» зібралась в році 1990-му), щороку в липні сюди приїздили і приїздять люди з усіх частин колишньої Країни Рад. Водночас, «Шипіт» породив прецедент іншого, некамерного фестивалю, де сценою виступає відкритий простір, а спілкування превалює над музикою (якщо та взагалі присутня). «Шипіт» ніколи не мав і не має офіційної організації, програми, чітких дат проведення, він є дійсно вільним від обмежень і керується принципом «роби що хочеш, тільки не заважай іншим».
Протягом тривалого часу фестивалі музичні та фестивалі-тусівки «жили» окремо. Встигла народитись і померти «Рок-Екзистенція», споспсилась «Червона рута», перетворився на банальний алкофест один з найстаріших українських музичних фестивалів (заснований 1992 року) – «Таврійські ігри», «то виринав то потопав» дубенський рок-фестиваль «Тарас Бульба». Фестивалі з'являлись і зникали, але жоден з них не міг повною мірою претендувати ані на український «Ґластонбері», ані на український «Вудсток», доки на початку двотисячних не зявились «Шешори» – фестиваль, який вдало об'єднав музику, намети і вишиванки. Будучи спершу подібним до сейшну на Шипоті, шешорський фестиваль зростав з кожним роком, доки не забив за собою місце літнього наметового фесту №1.
І тут – поїхало. Надихнувшись ментальною і комерційною успішністю «Шешор», спритні ділки почали клепати фестиваль за фестивалем. Формула успіху була вже відома: літо, природа, намети, музика, річка або море, пиво, водка і дєньгі на вєтєр. Фестивалів, що з'явились за шешорським трафаретом після, умовно, 2005 року просто не перелічити: «Славське Рок», «Підкамінь», «Гуляйполе», «Великдень у Космачі», «Рок Січ», «Чайка», «Фортеця», «Трипільське коло», «Країна Мрій», «У.Рок» і багато-багато інших. І, що більше їх народжувалось, то нижчою ставала їх якість; з'явилась ціла група клонів, «фестивалів без обличчя», де народ просто накачувався протягом вихідних бухлом, слухав яку-не-яку музику, а в понеділок роз'їжджався по домівках. Часом організатори навіть не завдавали собі клопоту видумуванням концепту: на одній сцені могли грати по черзі, скажімо, «ВВ» і «Король и шут» або «Фактично самі» і «Esthetic Education». Спопсіння спіткало у тому числі й піонерів жанру – «Шешори». 2007-го фестиваль переїхав з Карпат на береги Південного Бугу і став пародією на Сорочинську ярмарку. Лише первісний концепт фестивалю – гурт «Перкалаба» і вишиванки – лишився незайманим. 2008-го року історичну спробу організувати фестиваль без бухла зробило «Трипільське коло». Втім, з невідомих причин окрім горілки організатори забули підвезти ще й їжу та біотуалети...
Чи зміниться щось у році 2009-му? Не виключено, що так. Принаймні, окрім старих-добрих «Шешор» (котрі цьогоріч якогось доброго дива стали іменуватись «Арт Полем»), є два фестивалі, що принаймні в деклараціях вирізняються з сірої маси. Це – «Фестиваль культур народів світу Свірж» і «Fort.missia». Перший привертає увагу через масштабність і вражаючу музичну програму (це той випадок, коли хочеться бути на кількох майданчиках одночасно), другий – через джаз (який, за виключенням мажорного «Джаз-Коктебелю», не так легко побачити на відкритій сцені) та «Мертвого Півня» (який побачити завше приємно). На жаль, багате літо-2009 і на стадіонні бидлофести, з пивом та горілкою в якості спонсорів. Деякі з цих, так званих фестивалів, вже пройшли («Чайка», «У.Рок»), деякі – ще попереду («Старе Місто»).
Я розумію, що попит в даному випадку породжує пропозицію і що не закінчились в Україні старовинні фортеці, на честь яких можна було б забабахати черговий фест. Але я дуже хочу сподіватись, що неякісних фестивалів-одноденок ставатиме менше. Еволюція фестивального руху повинна продовжуватись. Не в бік послідовності «приїхав – випив – погоцав – поригав – поспав – поїхав», а у щось атмосферне, про що не соромно потім розповісти: «я був на Зіґеті» або «я був на Шешорах». Бажаю всім виховувати свій смак і робити правильний вибір. Далі буде...
Тобто надії тільки на "свіжі" фести?
На мій погляд, "Рок-Екзистенція" трохи випадає з контексту перерахованих "свіжоповітряних". На відкритих майданчиках (та майданах) вона відбула якихось півтора рази.
Стаття горько жизнінна, але обнадійлива!
Пора пакувати наплечники, і рушати в похід...
PSBonus http://ut.net.ua/art/164/0/2644/
Чайка завжди була прикладом найдегенеративнішого фесту і ніколи не змінювалась. але вона проводиться вже водинадцяте, тому явно не у 2005-му виникла;)
та хай хоч всоте
Автор статті хоча б спробував правильно назви фестивалів написати.
Як на мене то мають бути різні фестивалі, чим бильше їх буде тим краще.
В першу чергу, фестиваль – це формування середовища.
А про комунікації на місці, раджу прочитати ось це http://artvertep.dp.ua/news/8819.html
До речі, Вудсток славивися не біотуалетами.
Пісі: У кожного фестивалю більш-менш насичені програми музикою, перформансами,майстер-класами, лекціями і т.д, кожен може знайти заняття для себе. Хто бухає, а хто казки Лірника слухає. Проблема більша не у фестивалів, а у середовища. Проблема в людях, яких треба виховувати хорошими фестивалями.
які назви я написав неправильно?
вудсток славився джімі хендріксами, ага))
Фестивалю "Гуляйполе" не існує, є "День Незалежності з Махном".
Українські гурти такі, які вони є, інших поки що не немає. Отже, працюють, з тим що мають. Або запрошують зарубіжні гурти.
ви самі написали: "фестиваль – це формування середовища". музика це тільки складова. і часто далеко не найважливіша
Звісно, так само як і намети в оренду чи біотуалети не найважливіша складова.
Але, окрім музики, багато денної програми. Знову ж таки, кожен собі обирає чи бухати чи активно брати участь у заходах фестивалях.
щодо туалетів тут я ніяк не можу погодитись
Цікаво, за якими критеріями чи характерними ознаками автор визначає "бидло"?
Трипільське Коло:
"Втім, з невідомих причин окрім горілки організатори забули підвезти ще й їжу та біотуалети..."
Про їжу – гг, а може ще й намети зі спальниками організатори повинні забезпечувати?
Про туалети – неправда.
А взагалі – чим більше фестів, тим краще.
в моїй статті слово "бидло" жодного разу не зустрічається. тільки як словоформа))
на шешорах у Воробіївці можна було взяти в оренду і намети, і навіть карімати. а те, що на ТК нічого було їсти і нікуди срати (туалети підвезли тільки під вечір) – факт
нє, ну їхати на фест без свого спорядження і без їжі – афера ))
чому ж? я по-всякому їздив
+1
по вылазило напевно чи було впадло прогулятися до них .. були і біля тролей і біля наметового містечка та входу
Важко знайти фестиваль без бидла та рагулів (або хоча б майже без них). Вийнятком були "Шешори" (ті що в карпатах) де міліція не напрягала, а місцеві гуляли разом з учасниками та гостями фестивалю.
Сподіваюсь цього року будуть позитивні зміни, багато сподівань покладаю на фест "Fort.missia" ( www.fortmissia.com ) бо хочеться і потанцювати і джаз послухати і з представниками СучУкрЛіт поспілкуватись.
А вот это (форт.миссия) – уже интересно!
Ну Шешори нормальними, імхо, були якраз до 2005, потім (ще до переїзду у Воробіївку) зіпсулися в гіршу сторону.
Шешоры были нормальными ИМХО и в первый "сезон" в Воробеевке
Імхо то були вже не Шешори, а досить широкоформатний фест у Воробіївці. З переходом варто було і назву міняти, ну це моя власна думка
Ну вот, в этом году поменяли)) Правда, тормозили три года...)))
Ага)
Авторе, а на яких фестивалях з перерахованих («Славське Рок», «Підкамінь», «Гуляйполе», «Великдень у Космачі», «Рок Січ», «Чайка», «Фортеця», «Трипільське коло», «Країна Мрій», «У.Рок» і багато-багато інших.) ти був особисто?
дописувачу)) був на всіх окрім фортеці і у.року. ну, і на гуляйполі не жив у таборі, а тільки "заходив подивитися"
Не думаю, що можна порівнювати Тараса Бульбу і Країну Мрій. Перше – типовий алкофест, де грають невідомі гурти. Організатори Країни Мрій (при всій мої відразі до цього заходу) – принаймні намагаються робити акції європейського рівня, де є відбір виконавців відповідно до концепції, куди запрошують якісні етногурти.
При цьому Країна Марій фестивалем може називатися з натяжкою – радше, сукупність концертів (так само фестивалями не є Чайка і Старе місто). Адже в ідеалі, фестиваль має відбуватися у віддаленому від великих міст місці, куди буде "влом" діставатися "рагулям"; важливий атрибут "літнього" фестивалю – наметове містечко та інша інфраструктура.
Фестиваль, на відміну від концерту, зробити важче і дорожче.
В Україні досі не було прибуткових фестивалів – тобто таких, які хоча б окупили вкладені кошти. Вигідний фестиваль перш за все горілочно-пивним точкам та народним майстрам і загалом, регіону, в якому він відбувається.
Але нехай фестивалів (і концертів) буде багато і різних – це створює конкуренцію за гостей, що змушує організаторів робити свою справу краще)
про Країну мрій у принципі згоден. щоправда, в попередні роки, коли вона була триденною, на Співочому теж зупинявся народ з наметами і жив – чистої води фестиваль. і пиво (шашлики, вишиванки, кока-кола) там продавалося в кількості не меншій ніж усюди.
щодо "Чайки" то тут хочу спитати вже тебе, "на яких фестивалях ти був особисто"? Чайка – та що проходить на аеродромі – чистої води фестиваль, з усіма, як ти написав, атрибутами
Був особисто на таких музичних open-air фестивалях і концертах: Шешори, Великдень у Космачі, Уніж, День Незалежності з Махном, Старе Місто, Країна Мрій, Чайка (2009), Джаз-Коктебель.
На Країні Мрій наметового містечка (ділянки, підготовленої організаторами для встановлення наметів гостей) не було. Були люди з наметами, про яких організатори не попіклувалися.
На Чайці цьогоріч зробили наметове містечко, але фестивалем це все одно було назвати складно: надто близько до цивілізації. До того ж непробачна при групах такого рівня організація сцен-звуку та розподілу гостьових зон.
ну на Гуляйполі 10 біотуалетів Вас задовільнили?
не зрозумів запитання. чому вони повинні були мене задовольнити\незадовольнити?
тому що, наявність біотуалетів/туалетів для Вас важлива, тому і перепитала.
стаття жовчна і брєдова. як і все, що промовляє: "ЦЕ набуло популярності = ЦЕ – гівно". Ах, яка була Червона Рута! Ах, як усе гарно було, поки людей не напхалося.
комент жовчний і брєдовий. "червону руту" не пам'ятаю бо був іще малий
з автором важко не погодитись. таке враження, що шешори пішли шляхом "рубання капусти", а не культурного просвітництва....
з іншого боку, чим більше фестів – тим краще. люди можуть вибрати те, що їм найбільше підходить
але потрібні нові за концепцією фести
дякую за конструктив і здоровий глузд
Не знаю, стаття схожа – як пишуть про кандидатів в президенти – всі погані, а про нашого без діла – ось він, найкращий, проте нічого ще не зробивший...Дійсно, кому що – і чому все потребує якоїсь інтелектуальності? краще написати про нову ідею, а не топтатись по старим.
Як людина, яка придумала та організувала (спільно зі всією своєю командою "Останньої Барикади") таки щорічні фестивалі "День Незалежності з Махном", "Всеукраїнський фестиваль вертепів "Карпатія", "Харківська барикада", "Київська барикада" та поки що однорічні(з можливістю вирости, а можливо і ні) "Луцька барикада", "Житомирська барикада", "Барикада на Тузлі", "Запорізька барикада"(до речі, для більшості з них я вигадував оригінальні концепції) мушу сказати, що аналіз автора неповний і поверхневий. Алкоголізм нації-це безперечно проблема.Але це проблема не фестивального руху, а проблема національна.Пияцтво є повальним явищем серед українців і не фестивальний рух його провокує.Навпаки український фестивальний рух дає молоді можливість почути-побачити кращі зразки сучасного мистецтва, що по ідеї повинно розширити світосприйнняття і показати ,що окрім алкоголю є і інші розваги. Але автор обрав пияцтво лише як аргумент для пояснення своєї заздрості. Замість того, щоб порадіти розширенню фестивального руху по Україні автор вилів лише власну жовчь, не потурбувавшись про якісний аналіз.
2.Якби авторові хотілось проаналізувати фестивальний рух, він, принаймні, міг взяти регіональний розріз.Тоді він би з побачив,що більшість фестивалів сконцентровано на Правобережжі(де набагато легше і публіку привабити і налагодити зв'язок з місцевою владою). Але це для автора надто важко.Якби автор намагався проаналізувати "фестивальний рух"(а сама така претензія була), то він помітив би, що окрім рок-фестивалів існують ще бардівські фестивалі, літературні фестивалі, джаз-фестивалі. Але це надмірна вимога для автора поверхневої заздрісної статті. Добре хоч в курсі про "Джаз-Коктебель".Але , сказати, що джаз не так легко побачити, це м'яко кажучи не зовсім правда.Наприклад, на щорічному джаз-фестивалі "Єдність"(та, необізнаний авторе, є і такий джаз-фестиваль в Києві) вільного місця в театрі Оперети я не побачив. Ну да, але принагідно автор пнув ногою "Джаз-Коктебель" за мажорність.. Ну, а якби джаз-фестиваль був менш "мажорним" автор яйого б обізвав "бидлофестом".
Щодо наповнення музичної частини рок-фестивалів, тут є проблеми(які знає кожний організатор фестивалів), пов'язана з невеликою кількістю розкручених гуртів в Україні.(і це реальна проблема для фестів).Але ж саме фестивалі і допомогають відкриттю нових зірок(хоч це і не просто). Але для автора аналіз музичної частини-це вже надмірний обсяг інформації.
3.Так само для автора виявилося надмірним спробувати проаналізувати, чим же все таки відрізняються фести. Можу сказати за фестиваль ,назва якого виявилася заважкою для автора-"День Незалежності з Махном". Ну, можливо , автор аналізував якийсь інший фестиваль в Гуляйполі(там до речі, після нас місцева влада влаштувала свій фольк-фестиваль "Вольниця". Але назва теж не дуже збігається з версією "суперобізнаного" автора). Так от оригінальність концепції, яку я розробляв, заключалася у розкутості, антуражі і поєднанні музики з літературою і перформенсами. До нас літераторів не залучали в такій кількості до музичних фестивалів. До речі, цього року їх почали запрошувати на інші фести. І це чудово.Значить , нам вдалося розширити поле для української літератури. З іншого боку, тепер мені потрібно думати, що можна вигадати з нових фішек. Але таких перформансів, як "Поетичний боді-арт", "Томатний лідер нації" та і просто тачанок з кулеметами на інших фестах не побачиш.Ну, але для автора хочеться побачити лише алкоголь.. Ну, власне,хто що хоче, те й побачить.
Але, якщо автор не поборе власну поверхневість та заздрість , то до нього і ставитимуться як до "бидлоавтора".
4.P.S. Фестивальний рух розвивається нелегко.Як правило(за рідким виключенням) його розвивавють фанати своєї справи. І справа ця дається ой як нелегко.Я , наприклад,щорічно вагаюся, чи продовжувати "День Незалежності з Махном".Тому що організовувати його вкрай нелегко.До того ж ця річ витратна(ну, це авторові взагалі не зрозуміти, що люди можуть працювати заради якоїсь вищої ідеї підтримки української культури). Але якщо я його припиню, то на Сході-Півдні(на відміну від Правобережжя) не буде аналога. І я намагаюся то робити далі. Іноді так потрібні розуміння і підтримка. Натомість чергове відро бруду від некомпетентних "бидлоавторів"...
з ваших пунктів вийшов би чудовий матеріал) навіщо тоді шаритись по коментах? от ви, такий янгол без крилець, прочитали статтю "бидлоавтора", а замість написати статтю у відповідь, виваляли його (себто мене) в гівні
теперка відповім по пунктах:
1 проблема фестивального руху не алкоголізм нації а дебілізм організаторів
2 де я написав, що "день незалежности з махном" – поганий фестиваль?
3 якби дописувач читав уважніше, він би помітив, що йдеться про open-air фестивалі, під які не підпадає грабарська "Єдність", яку я відвідую ще зі студентських часів ось уже років 5 поспіль))) (про те що фестиваль в останні роки відверто слабкий, скромно промовчу)
4 так, "Джаз-коктебель" – мажорний кацапський фестиваль, де зневажають публіку. я ще ніде не бачив таких цін за open-air майданчики на березі моря, не кажучи вже про тамтешні клуби
5 "бидлоавтор" сам працює заради вищої ідеї позаяк не є народним депутатом, а лише інженером з зарплатою яку мені соромно тут приводити
Як людина, яка не є народним депутатом, але має безпосереднє відношення до організації фестивального руху в Україні, повністю погоджуюсь з Олесем. Алкоголь – проблема усієї держави, а не організаторів фестивалів!!!
ПРИКЛАД: щойно повернувся з Чернівців, де студенти католики робили "Етно-Духовний фестиваль "Обнова". Дійство проходило під патронатом усього українського духовенства, представленого в даній місцевості (римо-католики, греко-католики, православна московська церква, київський патріархат і навіть баптисти долучилися). Алкоголь було заборонено. "Тризуб", що відповідав за порядок, не пускав на фестиваль людей з пивом і т.д. Але п"яних все одно було багато. І не тому, що всупереч заборони якийсь ПП поставив ятку з розливним пивом на фесті. Просто той, хто хоче набухатися, завжди знайде шлях до бухла. І ніякий організатор йому цього не заборонить.
Заборонити треба пиво! Якщо пиво визнають алкогольним напоєм, буде дещо легше. Але депутати на це не підуть. Це ж шалені гроші!
З повагою, керманич гурту ім. донецьких олігархів.
Пиво — неалкогольний напій :))...
Ще й який алкогольний!!! До нього звикають скоріше, аніж до горілки, і набухуються ним частіше. Просто всі кажуть, це ж не алкоголь, це ж пиво. А потім напиваються ним до ригачки! А чого, я не алкоголік, я ж горілки не п"ю! А ригаю, бо пиво не свіже було...
В тому то і справа, що у нас хибно вважають пиво НЕАЛКОГОЛЕМ!!!
Щодо клонів, то вірно. Рівень ідей чи концепцій, на яких вибудовуються рухи, і не тільки фестивальні, досить низький. Нецікаво, неактуально, штучно, бездушно. Все більше схоже на дешеві шоу. Те саме і з організацією і з самим проведенням.
Влаштування фесту це настільки ж творчовідповідальна робота, як і складники з яких він твориться. Це інтелектуальний, культурний, духовний продукт. Це прямий вплив на мислення людей. Це філософія, це сценарій і режисура, це організація простору, як художнього так і психологічного, це менеджмент і маркетинг. Де у нас такі команди, шо впоралися б із таким складним завданням? Хто робить фести?
Автори наших фестів здебільшого підходять до справи досить просто. Завдання ставляться на рівні пропагандистських гасел та організаційної метушні. Мало Ідей! Мало Людей!
Ми всі якісь тупі, вторинні, обмежені і не щирі(((
Єдине шо витягує атмосферу фестів це природа, самі собі люди і інколи артисти (музиканти, художники, театрали і інші)
Трохи навів хмар)) але в цілому ситуація скоріше негативна, ніж позитивна. Реально потрібні інші ідеї, інші мотиви, інші методи. Нові!
"Ми всі якісь тупі, вторинні, обмежені і не щирі(((" – я згодна бути такою обмеженою, тупою, і нещирою як ти О:)
взагалі, цією фразою ти made my day)))))
Ну, так))) Це мабуть суть всіх інших "многабуков".
Бо за тією метушнею, – "негайно підняти рівень української культури", "робити хоч шось", часто не добачається реальний її рівень((
Нам потрібні не фестивалі (заходи де вже діляться здобутками), а Відкриті Академії, де б можливо народжувались нові проекти. Куди б люди їхали вчитись і працювати, а не жерти пиво і гарцювати.
При чому майстрів-викладачів-організаторів тре шукати глибше тих, шо блищать або тупо запрошувати (благаючи на колінах!) з далекої Країни Сонця.
... бо ми всі тупі, обмежені і не щирі!!!)))
Джаз-Коктебель один з найкращих фестивалів в Україні, а по атмосфері та суперській публіці, яка там збирається він найкращий. Ні разу не відчув його мажорним (того року з"явилась одна додаткова ню-сцена, яка є платною увечері, де я отримав неймовірне задоволення від Red Snapper, яке зовсім не співставне з тими 150 грн.) і тим більше "кацапським", навпаки дуже радий був спілкуванню з чудовими позитивними людьми з Росії.
А ще мої найулюбленіші фести це Країна Мрій та Трипільське Коло, з нертерпінням чекаю на них.
Не надо тут ля-ля. Когда из кафешек, перекрикивая сцену, орет попса – это не нормальный фестиваль. Когда охрана потчует дубинками людей – это не нормальный фестиваль. Когда все вокруг, и в том числе побережье, огорожено забором и люди находятся как будто в загоне – это, опять таки, не нормальный фестиваль. И попробуйте опровергнуть.
А кроме 150 грн за Red Snapper был еще клуб, где очень хотелось послушать джем с Лившицем, но там чашка чая стоила столько, что этот чай было страшно пить (вдруг золотца подсыпали). Естественно, если вы – мажор, вам такое положение дел мажорным не кажется.
Воть тут +1. І незважаючи на ту всю охорону і т.д. моя колежанка і пару людей, що з нею були з минулорічного фесту вернулась без намету і майже всіх речей. При тому міліціонери у міськвідділі зізнались, що речі і намети крадуть там щорічно, а товариш тут про "один з найкращих фестивалів в Україні" розказує )))
Ок, поясню неголослівно, чому стаття брєдова і що я про це думаю.
Перший опен-ейр, який я бачила, був у Закарпатті і пройшов він малопоміченим, та й програма була так собі. Такий тип фестивалів прийшов з Європі і скоріше був наслідком успіху угорського Сігету, ніж нашого Шипоту.
Що собою являв попередній тип фестивалю?
1)Один майданчик
2)Грають зовсім молоді гурти
3)Фестиваль проходить у форматі конкурсу між цими молодими гуртами
3)окрім музики рідко яка складова ще присутня. Ну показ мод на Перлинах Сезону. Ну вручення дурнуватих кришталевих жолудів на Тарасі Бульбі. Ну ще якісь там бої екскаваторів на Рок-Точці.
Оце був найпоширеніший тип фестивалів до того, як "все стало так одноманітно"
опенейрівський фестиваль – це не тільки намети і пиво, це завжди
1)кілька майданчиків, які функціонують одночасно
2)грають відомі гурти, в денній програмі – молоді
3)формат не конкурсний, розважальний
4)обов2язково присутні інші складові: танці, етноярмарок, поети які-небудь, майстер-класи.
Навіть неозброєним оком видно, що це крок вперед і крок до урізноманітнення. Традиційні фестивалі або не витримували конкуренції і відмирали (не обов"язково в розумінні: перестали проводитися, частіше: на них стало ходити менше народу і подаватися менше вартісних гуртів), або запозичували у опен-ейрів якісь риси. Так остання Рок-Екзистенція проводилася на відкритому майданчику і водночас діяло кілька сцен.
що ви про це думаєте, я зрозумів. а ось чому стаття брєдова – ні)
це ж просто:
а) мої висновки логічно обґрунтовані
б) Ваші висновки – ні
в) Ваші висновки протилежні моїм
тю, та це ж доведення за класичною схемою: є дві точки зору – моя і неправильна)))
не "неправильна" а "нелогічна" Неправильне – суб"єктивна ознака, "нелогічне" – об"єктивна, відчуваєте різницю?
мо' горілка поможе?...
А на «Ґластонбері» і «Вудстоку» алкоголю не було? І точно ж нічого не вкрали???
Ги :)
"Ти бил в Кєрчі? Нє бил? Так малчі!" (с)
Непрофесійно поливати гівном фести на яких сам не був.
У.Рок – не бидлофест. Гугліт, молодий чоловіче ;) а ще краще – наступного року з.явися там сам.