категорії: інтерв'ю

Інтерв’ю з одним з лідерів гурту Фліт - Андрієм.

– Ви з Ґрінпісу? Чи просто Вас дуже хвилює питання захисту природної спадщини? :)
Ні, ми не з Грінпісу:). Я не можу дати вичерпну відповідь на це запитання, адже: всі пісні придумує Вова (наш генератор творчих ідей). А пише він про те, що його хвилює, як каже: "Що в мене болить". Ігор, Міша і я повністю підтримуємо. А про природну спадщину потрібно якомога голосніше зараз говорити, щоб не було пізно (якщо вже не пізно :( ).

– Як було записано отой скіт перед "Їжачком", коли того самого їжачка збиває машина?
Це взагалі ціла історія :). Особисто я не був присутній в той час на студії, але знаю, що перед "Їжачком", "Я вживаю", "Вийди, моя люба" всі "приколи" були записані голосом Вови, тільки деколи вони оброблялися різними ефектами. А якщо ти натякаєш на те, що то був справжній їжачок, – ЦЕ НЕ ПРАВДА!!! :)))

– Які плани на майбутнє? Чи ротується Фліт за бугорцем?
Планів на майбутнє є дуже багато, але декілька пріоритетних. Серед них: випустити навесні новий диск, зняти на його підтримку кліп, по можливості навіть два :). Ще хочеться з цим альбомом прокататися різними містами (бажано всіма) України і не тільки.
На рахунок ротації за "бугорцем", то єдине, що ми знаємо від нашого менеджера в Польщі – там пісня "Світ такий..." користується великою популярністю і займає у різних чартах передові місця. От так то є воно :).

– На концерті чув кілька кавер-версій відомої попсняри. Чи ввійдуть ці пісні до нового альбому?
Кавери ми б з радістю включили в альбом, але сумніваюся, що Мадонна або інші дадуть нам права на запис. Таким чином, поки що ці пісні можна почути тільки на концертах. Можливо, колись (якщо назбирається багато таких пісень) ми задумаємось про видачу цілого диску. Але знову ж виникає питання авторських прав, яке, сподіваюсь, знайдемо спосіб вирішити :).

– І, до речі, чого це вас на кавери потягнуло? ;) Творчий застій?
Ніякого творчого застою, просто подобаються деякі чужі пісні, які також хочеться пограти.

– Чому ви вважаєте, що відстань до сонця "така мала"?
Для кожної людини по-своєму. Комусь і маленький крок в житті важко зробити, а комусь – в небо полетіти не проблема :).


– Хто малював останній кліп "Вийди моя люба"? Скільки у вас в доробку кліпів і розкажіть про них детальніше :) Чи будуть викладатися на Вашому сайті?
Всі кліпи знімались у Івано-Франківську. Мультяшний малював наш друг "сім’ї" – Андрій Гусак (повністю сам, трішки допомагала сестра). Зараз він відкриває студію і буде цим займатися професійніше. Ми йому довірили роботу над новим кліпом на пісню "Таблетка" (це величезний секрет :) ). А на рахунок виставляння їх на сайті, то про це ще ми не мріємо :) (вірніше – тільки мріємо). Такі питання – до аміністраторів сайту.

– Багато гуртів розкручується "сучасним способом", тобто через глобальну мережу. Яка активність Фліту в інтернеті?
Як бачиш, гурт "Фліт" сам займається тільки своїм сайтом. І то не без допомоги друзів тому, що не вистачає часу. Зараз активно йде запис нового альбому, який сподіваємося видати навесні, тому всі на даний момент сидять на студії :).
Та ще й, як я вже казав, плануємо зняти новий кліп на пісню з нового альбому (думки спрямовані ще й в цей бік) Одним словом – роботи зараз дуже багато.
За сайт практично відповідаю я. Деколи не вистачає часу, щоб додати новин і ще хочеться з народом у форумі побалакати. Так що такі-то справи! А про завантажки пісень – то само-собою ми знаємо, що в неті наших пісень багато і люди їх вантажать. З цим нічого не вдієш :). Ми ж самі їх ніде не розміщуємо :).

– З якими гуртами ви співпрацюєте? Чи чекати від Фліту яких-небудь фічарингів?
За час концертної діяльності, практики співання наших пісень з представниками інших гутів було достатньо, але найяскравіші спогади залишились після виконання "Їжака" з вокалістом львівської групи "Анна" Вітьою, а також співання "Ореста вбили" на Вишеградському фестивалі у Фроцлаві з вокалістом польської групи "Sidtharta" Себастьяном. Ці експерименти нам дуже подобаються і судячи по реакції залу – людям також :). Думаю, що ми будемо ще таке робити. Ідеально було б таку штуку записати на студії, але це ще у майбутньому.

– Чи очікувати політичних пісень? І яке ваше ставлення до такої творчости?
Негативне ставлення до пісень про політику (точніше про агітацію). Не думаю, що Вова колись придумає політичну пісню.

– Хто такий Орест і чому ви про нього співаєте?
Це є міфічний герой. а взагалі-то про створення цієї пісні можна розказувати дуже довго. Краще при зустрічі :).

– Фліт на канікули (відпочинок) їздить всім гуртом чи окремо? І де любите відпочивати?
Ми переважно відпочиваємо окремо. Поки ще не пробували відпочивати закордоном, тому тут нам більше подобається :). Наші гори і море – найкращі, нащо нам інших! :).

– Що потрібно українському кінематографу, щоб вийти на рівень, ну, хоча б всеукраїнський?
Великих грошей, а те, що кажуть (професіоналізм, бажання, вміння і т.д. і т.п.) – БРЕХНЯ!!!– Ви за "купуйте, розмовляйте, думайте українською"? І в яких діях, крім творчости гурту, це проявляється?
Ми співаємо тільки українською, і якщо пробуємо іншою мовою, то це тільки кавера і приколи, НЕ БІЛЬШЕ!!!
Між собою спілкуємося також українською, хоча можемо і іншими, але нам цього не потрібно :-))))
Взагалі теми мови ми не порушуємо, кожен спілкується як хоче, основне, щоб його розуміли. А перш ніж кричати "чому ти говориш не по-українсики?", треба спочатку пошукати в собі причину. Наприклад: заїдьте в Китай і поговоріть там українською, вас не зрозуміють і хочеш-не-хочеш, а доведеться намагатися розмовляти китайською. Звідси мораль – ХОЧЕТЕ, ЩОБ В УКРАЇНІ РОЗМОВЛЯЛИ УКРАЇНСЬКОЮ, ЗАЯВІТЬ ГОЛОСНО НА ВСЮ КРАЇНУ: "МИ ІНШОЇ МОВИ НЕ РОЗУМІЄМО, ГОВОРІТЬ НАШОЮ, ЯКЩО ХОЧЕТЕ, ЩОБ ВАС ЗРОЗУМІЛИ!" А, якщо не вистачає сміливості таке сказати, то краще промовчати і подумати, чому все сталося так, а не інакше. Це моя особиста думка, не знаю, що про це думають хлопці.

– Чи запрошують Фліт на схід? Чи там лише "наше право"? І яке ваше ставлення до цієї акції проти української мови?

Запрошують... але не часто :), частіше на захід :). а про цю акцію – та пішли вони... Я взагалі терпіти на можу "Грін грей" – *** (слово, яке дуже б хотілося застосувати, але вирізане цензурою. – прим. ред.)!

 

Інтерв’ю брав: Логвиненко Богдан 

Світлини Олександра Кузьменка