Радість зі сльозами на очах?
Про День перемоги і про те, чому ми так не любимо працювати
Ми дуже не любимо працювати. Ми використовуємо будь-яку можливість, щоб відкосити від роботи і вкраяти собі зайвий день відпочинку. Ми вимагаємо для себе похмільні вихідні, якщо свято припадає на суботу чи неділю, а часто-густо й цілі похмільні декади, як от на травневі, коли більшість установ зачиняються першого, а відчиняються не раніше десятого. При цьому нам байдуже, що святкувати: Новий рік, Святу Пасху чи 1 травня – найбезглуздіше з усіх свят, чия безглуздість окреслена самою назвою – «День усіх трудящих», тобто день, коли усі трудящі (а заразом і нетрудящі) мають ще один вихідний!
На щастя, цьогоріч календар виявився аж надто жорстоким до ледарів: вперше за декілька років похмільний тиждень було розбито на дві частини, по 4 і 3 дні відповідно, з яких випало «лише» 3 робочих дні. Так чи інакше, 1, 2, 3, 4, а також 9, 10 і 11 травня були вихідними.
Перебуваючи в місті 9 травня, я був здивований великою кількістю народу з георгіївськими стрічками на одязі та автівками, де ті самі стрічки фігурували причепленими до антен. Ще з часів Майдану я вкрай обережно ставлюсь до будь-яких лєнточок, що їх пропонують на себе почепити так звані «волонтери» на вулиці. Але найбільший подив викликають люди, котрі бездумно обвішуються ними і гуляють містом, вливаючись в масу собі подібних.
Для довідки: георгіївська стрічка – елемент ордену Георгія, запровадженого в 1769 року в Російській імперії як відзнака за бойові заслуги. Вже потім її «взяли на озброєння» в червоній армії, а у 1994 році тодішній президент Росії Єльцин «поновив» орден Георгія як бойову відзнаку в сучасних збройних силах Російської федерації. До України георгіївська стрічка не має ніякого відношення!
Мене дивує також бездумне ставлення наших людей (особливо молоді) до самого свята 9 травня. Враховуючи вкрай низький рівень знань про другу світову війну серед студентів і особливо школярів, цей мавпячий потяг начепити на себе абищо неприємно вражає. Обидва мої діди певною мірою брали участь в боротьбі з німецькими окупантами, але я чітко розумію, що 9 травня – не є днем перемоги для України, а швидше днем перемоги комуністів над фашистами, одного тоталітарного режиму над іншим. Більше того, комунізм зразку СРСР для мене є огиднішим за фашизм зразку гітлерівської Німеччини: фашисти, принаймні, завойовували чужих, тоді як комуністи – нищили своїх співвітчизників по таборах, морили їх голодом і заганяли в колгоспи.
Що цікаво, в кодексі Російської федерації про адміністративні правопорушення є стаття №17.11, пункт 2 якої називається «Запровадження або виготовлення знаків, що мають схожу назву або зовнішню схожість з державними нагородами». Тобто формально згідно цієї статті носіння георгіївської стрічки в Росії заборонене законом і карається штрафом! Цікаво, чи є подібна стаття в кодексі українському?
Не обов'язково мати розвинену інтуїцію, щоб вгадати, звідки ноги ростуть у «волонтерів» (беру це слово в лапки, адже волонтер – це людина, яка працює безкоштовно) з георгіївськими стрічками в руках та кому вигідне однобічне освітлення подій 65-річної давнини (про те, що в Україні з фашистами боролися не лише ветерани радянської армії, 9 травня всі забувають). Але нехай це лишається на совісті політиків – не людей. Тим паче, що натовпу байдуже, що святкувати: любов до похмільних вихідних дається взнаки.
Добре, що я не ветеран. Інакше це свято і справді було б для мене «зі сльозами на очах». Мирна і цілком стороння особа, я не можу спокійно дивитись як народ з георгіївськими стрічками набухується до свинячого стану і атакує увечері з матюками метро.
Повністю згодна з автором статті, все дуже правильно підмічено, нашим людям аби святкувати...а шкода(((
мені дуже сподобалась стаття
стаття жахлива
так писати ніззя
аж зуби розболілись
одна патетика
Згодна з кожним словом
А у 1945 році всіх, хто носить цю стрічку, безумовно розстріляли би, бо, якщо я не помиляюся, само її носили вояки РОА – "русской освободітєльной армії" під проводом генерала Власова.
Парадокс: відзначають перемогу, причепивши символіку переможених.
ги, цікаво)
На одному з форумів, де сильно обурювалися з приводу ордену, запровадженого Катериною ІІ, я написала отакий пост:
Любі друзі! :)
Бачу, що стосовно цієї теми у людей суцільний кукіль у голові.
Особисто я вважаю, що ми не маємо права чіпляти на себе цю стрічку не через те, що її запровадила Катерина ІІ, а тому, що ми не маємо права до її носіння.
Так чи інакше – треба дивитися на історію об'єктивно: Катерина там – не Катерина, але цей орден – вища військова нагорода Російської імперії, котру не лише отримав, до прикладу зрадник Паскевич за придушення Польського повстання 1863 р., але й наші земляки-українці за цілком безсумнівні військові звитяги.
Як-от граф Милорадович, що був повним георгієвським кавалером, і усі свої хрести отримав не за пролиття невинної крові мирного населення, а за звільнення Східної Європи від цілковито знахабнілого Наполеона.
Далі не лізе, прочитайте тут: http://st-alexandr.at.ua/forum/2-18-2
Мене більше турбує в цих георгієвських стрічках, що хї використовують. Для кремлівських чудаків це не більше ніж distribution chain для їх пропагандисьських штучок. Вони вже майєе привласнили бренд "9 травня" і ці стрічки для них лише інструмент.
Нажаль, саме так і є.
Точно підмічено, що радість зі сльозами на очах(((((
Авторка зачепила дуже важливе питання, яке є лише складовою загальної теми – святкування 9 травня. Мене щораз більше дивує одне – чим далі від другої світової війни – тим пафосніше відмічається це свято. От цікаво – кому це потрібно і доки це буде продовжуватись? Вже підростає покоління, яке поняття зеленого не має ні про події другої світової, ні кто такий Лєнін, Сталін і т.д., ні що таке 1 травня. Звідси і напялювання лєнточок будь-якого походження.
ху із авторка?)))
“…1 травня – найбезглуздіше з усіх свят…”
Аякже тоді 2-ге травня?:)
“…9 травня – не є днем перемоги для України, а швидше днем перемоги комуністів над фашистами, одного тоталітарного режиму над іншим…”
9-те травня і справді неприйнятне, як свято перемоги однієї держави чи режиму над іншим. Порівняти, бодай, як живуть німецькі і радянські ветерани. Але воно виглядає цілком доречно, як міжнародний день перемоги над фашизмом.
враховуючи масштаби руху скінхедів, день перемоги над фашизмом настане ще не скоро)
...перемоги над фашизмом, не як над певним абстрактним злом, а як над його конкретною реалізацією в методах рейху.
Хоча питання: чи треба це святкувати? і які ритуали достойні такого святкування? – звичайно дискусійні.
Ще додам: що нічого дурного не бачу в зайвих травневих вихідних! Хай і спричинених осиротівшими пролетарськими святами.
ну, ти понамішував. І алкоголь, і атсуцтвіє усвідомлення, і совок, і геополітику:) непослідовно. але з усіма тезами я згідна на сто відсотків.
та да) певний сумбур імєєт мєсто бить. злий був)
Один мій знайомий француз був сильно здивований коли дізнався, що Другу світову в Росії та і у нас подекуди називають Великою Вітчизняною. "Наче для нашої країни вона була не менш вітчизняною та великою" казав він мені.
Раджу всім подивитись (або передивитись) цикл документальних фільмів "Собор на крові", дуже пізнавальний.
дивився, знаю. навіть скачував собі з інфостора серії (поки не закрили інфостор)
Дуже файний матеріал. За ті "лєнточкі" і решту дурниць просто соромно, а ще пишаємося, що в нас така розумна, ну просто європейська молодь :(. Доречі, ноги в тієї акції здається ростуть із "Аднакласснікі.ру".
дякую
а я не можу погодися з певними словами... воювали тоді не за ідеологію (комунізм), а за рідну землю, за близьких людей, воювали, аби вижити, аби ви жили... а жування соплів з приводу лєнточок то вже, знаєте, не актуально... вже пару років тому поднімали щодо питання про показушність всього дійства. нового нічого не пізнала,*з фашистами боролися не лише ветерани радянської армії, 9 травня всі забувають* – якщо це про упа, – до того у мене доволі негативне ствлення...
Роздавали "Союз левых сил". В Росії роздавання георгієвських стрічок – підтримується офіційними мас-медіа і ця акція є "клоном" російської. взагалі дуже патетична стаття – і сам ношу стрічку лямці сумки свого фотоапарату. Просто мене більше ображає дійсно що ми не знаємо наших символів, і паплюжемо все – ну я займався колекціонуванням політпрапорців і зразків політпіару і фото абсурдів політагітації * http://www.fotothing.com/blacksun2000 (розділ Archive) – і мене дивувало, як так можно гратись з символами тих самих партій а разом і українською державною символікою. А так – звісно так склался доля Європи, що демократія в сучасному її розумінні пішла з конфлікту двох тоталітарних систем. і доречі до війни "демократичні" уряди не дуже "цацкались" з простими людьми... і взагалі нажаль ситуація з стрічками та іншим показує, що ми не знаємо ні історії свят, ні їх справжнього духу. 8 та 9 травня – це і день народження Нової Європи.
з питання "що таке перемогу для України" і тези що це перемога комуністів над фашистами... То не варто забувати, що воював народ і це їх перемога у першу чергу.
а нічо так що георгієвську лєнту використовувати таким чином почали саме в Росії?
всім зацікавленим
http://h.ua/art/2009/05/07/195711/inart_195711_1.jpg
http://h.ua/story/195711/
Трохи не в тему,але наприклад в Білорусі ці стрічки роздавали перед 9 травня в вузах студентам,як якийсь обовязковий атрибут свята.Я не могла зрозуміти навіщо це було,а потім натрапила на цю статтю.Хороша)))..з коментарієм трохи запізно вийшло)
краще запізно ніж ніколи!
ага:)
особисто для мне,георгіївські стрічки означають пам'ять і хоч якусь шану до наших прадідів які віддали життя за кожного з нас