категорії: кіно

українська психоделійна анімація

Повертайся, КапітошкоРецензіями на нові фільми нікого не здивуєш, тож «SUMNO.com» вирішило зробити огляд дивних, цікавих і якісних українських мультфільмів. Обирали їх за кількома принципами. По-перше, невідомість. Тож роликів про Петра П’яточкіна та Козаків уникали свідомо. По-друге, часова тривалість. Мульти не більше десяти хвилин - вплив психології «YouTube». І, по-третє, усі представлені в огляді анімаційні фільми раритетні – зняті до 1992 року.

Кожен із вибраних зразків української психоделійної анімації яскравий, наче клумба, і оригінальний, ніби космічний корабель. За рівнем фантазії чи доброти ці мульти не поступаються японським аніме. Це тільки початок ретроспективи – є ще купа мультів, про які хотілося б написати, але зараз зупинимося на чотирьох обраних. В кінці тексту є вікна, у яких можна переглянути мульти завдяки «YouTube» - кожна сторінка цього матеріалу – це мультик з описом та вікном для перегляду!

{mospagebreak}

Повертайся, Капітошко!

Сіквел, знятий через дев’ять років після «Капітошки». Режисер той самий - Борис Храневич. Вовченя сумує за своїм другом. Навіть повісив на стіну нового помешкання його портрет. Раптово з’являється тітка Вовченя, схожа на трансвестита. Вона прагне, аби її племінник став справжнім вовком і їв тварин. Але ж він із ними дружить! Ситуацію рятує Капітошка. Атмосферний фільм із витонченою кольоровою гамою.
{mospagebreak}
Як Їжачок собі шубки міняв
Як Їжачок собі шубки міняв
Детективно-філософський мультфільм від «Київнаукфільму», знятий аж у 1970 році. Режисер - Леонід Зарубін. Ляльки і декорації виготовлені вручну. Рухаються герої за допомогою ляльководів, а не комп’ютерної графіки. У центрі історії – Їжак, а також Заєць, Лисиця, Вовк і Пугач, у якого рухаються очі. Фільм насичений бійками, гонитвами, елементами кіножахів і навіть балетом на льоду. Авангардна музика підкреслює складнощі пошуків Їжаком власної ідентичності. Найкраще – залишатися самим собою. Особливо коли на голові колючки.
{mospagebreak}

Парасолька в цирку

Наївний екшн про справедливість у житті. Мультфільм Володимира Дахно знято на «Київнаукфільмі» у 1980 році. Безжурний і душевний Парасолька працює у цирку прибиральником, PR-менеджером та виконує іншу брудну роботу. Зірки цирку – жонглер, силач, фокусник – навіть не розмовляють із Парасолькою. Але одного разу автомобіль артистів ламається, і замість них доводиться виступати Парасольці. Він зриває купу оплесків і стає клоуном!
{mospagebreak}

Безтолковий вомбатБезтолковий вомбат
Надзвичайно добра історія від «Укранімафільму». Знято мульт у 1990 році режисером Сергієм Кушніровим за мотивами казки австралійської письменниці Рут Парк. Фільм розповідає про симпатюню Вомбата, якому важко знайти собі друзів. Внаслідок терористичної атаки він знайомиться із Мишею. «Хто б ви не були, не треба на мене плакати», - каже вона. І дарує сопілку. Вомбат випадково її ковтає, і тепер, коли дихає, грає музика. Друзі вирішують заробляти гроші творчістю. Мінімалістичні краєвиди Австралії Вомбат і Миша змінюють на хмарочоси надсучасного мегаполісу.