Виставка LOMO-sapiens

теґи: 3Z studio, LOMO-sapiens, Марічка Рубан, Тетяна Борзунова, Lomo
Початок: 10.07.2009 17:00
Закінчення: 17.07.2009
Місце: Харківська муніципальна галерея
Адреса: м. Харків, вул. Чернишевська, 15
Предмет події: LOMO-sapiens Кількість відвідувачів: 2

lomo 10 липня о 17:00 в Харківській муніципальній галереї відбудеться урочисте відкриття першої міжнародної ломографічної виставки на теренах України.

У виставці Lomo Sapiens візьмуть участь 290 ломографів з близько 44 країн світу, загалом можна буде помилуватися ломостінкою з 1069 світлин.

LOMO SAPIENS

Вони такі ж, як ми... Лишень мають ще одне око, зазвичай пластикове або іграшкове. Зустріти їх можна по всьому світові, харчуються плівками, бувають кількох різновидів – Holga Sapiens, LC-A Sapiens, LUBI Sapiens та ін. Науковці ще повною мірою не визначили вплив вищезгаданих істот на суспільство, тому пропонуємо вашій увазі невеличке дослідження продуктів діяльності Lomo Sapiens. Поки мистецтвознавці вирішують, чи займатися їм цим питанням, подивімось правді ввічі та визнаймо хоча б той факт, що Lomo-люди існують. І хоча їхнє кредо: «Не думай, а знімай!», вони довели своє право вважатися окремим підвидом людини розумної, просто мозок в них дещо специфічний та «вінетований». 


Метою проекту є проінформувати панство про популярний в світі напрямок фотомистецтва – ломографію. Заручитися підтримкою всіх верств населення, та довести, що знімати можен кожен. На виставці можна буде побачити світлини звичайних людей з усього світу, що їх знято на плівкові камери. Хто сказав, що аналогова фоторгафія — це минуле? Жодна цифрова камера не відобразить життя так жваво, незбагненно, чуттєво та світлочуттєво. Це – не мертві піксели, а живі світловідбивні емульсії, з яких все починалося, і які ніколи не втратять актуальності. Діставайте з горищ та антресолей свої старі радянські камери, та приєднуйтеся до світового руху ломографів! 

Ломографія — вид фотографії, при якому художню цінність має не кожен окремий кадр, а їх загальна кількість, на яких може бути зображено все, що завгодно. Це певний стиль та філософія, а також це зареєстрована торгова марка австрійської компанії Lomographische AG, отримана за ліцензією від виробничого об'єднання ЛОМО (Ленінград, СРСР).
Ломографія як новий креативний рух у фотографії і, передусім, мистецтва, з’явилась 1993 року у Відні. Все почалося з приколу. Троє австрійських студентів Віденської академії мистецтв Маттіас Фіґль, Кристоф Гофінґер і Вольфґанґ Штранцінґер відпочивали в Празі, де Маттіас всього за 12 доларів купив на складі магазинчику фототоварів «ЛОМО-компакт». Друзі об’їздили всю Прагу, знімали все підряд, не дивлячись у видошукач, що зветься, «навмання». Коли вони надрукували фотографії і виклали з них панно, то були вражені результатом. Хлопці вирішили організувати виставку ломографій. Оскільки грошей на це не було, завзяті студенти зареєстрували себе як офіційну організацію і звернулися по підтримку до Віденського муніципалітету. Так у Відні 1993 року народилася Міжнародна Ломографічна спілка. Австрійці вигадали цікаве тлумачення слову LoMo — «love and motion» — любов і рух. Тепер це є гаслом Ломографічної Спілки.

10 правил ломографії:

1. Носи свій фотоапарат всюди.
2. Використовуй його повсякчас — вдень і вночі.
3. Ломографія — це не втручання в твоє життя, це частина його.
4. Наближайся до об’єктів твого ломобажання щонайближче.
5. Не думай.
6. Дій швидко.
7. Тобі не треба знати заздалегідь, що знято у тебе на плівці.
8. Тобі не треба знати це й потім.
9. Знімай «від стегна».
10. Забудь про правила.

(за матеріалами Wikipedia.org)
 

 
Я був там