Міжнародний Мистецький фестиваль АртПоле-2013

теґи: артполе, АртПоле-2013, Уніж, фестиваль
Початок: 10.07.2013 10:00
Закінчення: 15.07.2013 3:00
Місце: село Уніж
Адреса: Івано-Франківська обл., Городенківський р-н, с. Уніж
Предмет події: фестиваль Кількість відвідувачів: 1

AP-2013_asymetr_A4_parterЗВУКИ/ДІЇ В ПРОСТОРІ

Музика, перформанс, лендарт. Близько 300 учасників з 12 країн — від Індії, через Україну до Фінляндії. Протягом п’яти днів відбуватимуться унікальні концерти, вистави, кінопокази — адже деякі з них готуються спеціально для АртПоля, а деякі  імпровізаційні. Тут створюватимуться об’єкти в довкіллі, проводитимуться нетрадиційні майстер-класи з традиційних ремесел, танців і співів; цього року до українських майстрів долучаються їхні колеги з Польщі та Австрії. Майстер-класи відбуватимуться по всій території фестивалю — у відремонтоаних приміщеннях старої ферми, в гончарній, кузні, їдальнях і просто в яблуневому садку. Щодо концертів, крім Великої сцени фестивалю планується ще Public- та Water-сцени, де музиканти з різних проектів зустрічатимуться й імпровізуватимуть разом з публікою, птахами, рікою...

АртПоле — не просто фестиваль, це атмосферне явище, постійна взаємодія один з одним і з усім, що навколо. Всі, хто опиниться в цьому місці у цей час, стають учасниками одного процесу, який часом називають життям, а часом — мистецтвом. На АртПолі публіка не відокремлюється від артистів, адже в кожного можуть відкритися приховані здатності. Один мистецький напрямок не відокремлюється від іншого, а лиш доповнює, створюючи чарівну багатогранну дійсність. Середовище людське не відокремлюється від природного. Головне — максимально далеко відійти від штучно створених декорацій і ефектів, дозволити серцю працювати на повну, щоб на цій неймовірній швидкості, яку дає лише спільна енергія, вирушити далі.

ЗВУК МУЗИКА

Не варто шукати стилістичної чи жанрової визначеності, це — музика, яка добре звучить у відкритому просторі, музика різна — від автентики до її цитування, нагадування й натяків на те, чим є первинна-етнічна-природна музика в нашому сучасному світі.

ДІЯ ПЕРФОРМАНС

Найнесподіваніші експерименти з формою й сенсами передбачаються на нічній сцені, де оповідатимуться (в різний спосіб — іноді й взагалі без слів) казки й міфи, як стародавні, так і сучасні авторські. В проектах задіяні учасники з різних територій України (від Старого Криму до Гуцульщини), а також з Туреччини, Індії та Великобританії. Тут буде розказана індійська легенда The King and The Corpse — «трансглобалізовану» версію цієї загадкової історії Тьюп, харизматичний вокаліст Transglobal Underground  оповідатиме під віртуозну гру Шими на сітарі. Історія від Юрія Андруховича про спаленого у старому Львові Альберта Вироземського невипадково супроводжуватиметься саме львівськими музикантами-віртуозами — співачкою Уляною Горбачевською та контрабасистом Марком Токарем. Інша легенда знову поведе нас на схід. Це Ашик Керіб — історія про бідного мандрівника–музиканта існує в турецькій і урумський версіях: страждання його надзвичайно важкі, але його прекрасна музика перемагає. У новій версії казки будуть задіяні виконавиця урумських народних пісень Аполлінарія Налча і турецький музикант Мустафа Кизилделі. І нарешті містична Гуцулія, про яку найкраще розкажуть народжені тут, у Верховині й Космачі — Остап Костюк з Гич Оркестра і Олег Гнатів з Перкалаби запропонують свою версію прогулянки в потойбіччя.

ПРОСТІР ЛЕНДАРТ

В природі, як і в людині, щомиті відбувається безкінечна кількість процесів, в більшості важливих, але досить тендітних й непомітних. В нашому випадку завдання художника полягає не в пошуках сенсу, а в умінні побачити надзвичайне в звичайному й завдяки своєму творові звернути нашу увагу на постійний і досконалий рух всередині й навколо. Не осягнути, не охарактеризувати, а просто роздивитися й дати іншим побачити диво, що існує поруч. Welcome to hidden worlds!Програма по днях: 10 липня Гудаки Village Band (UA)  Enchanted Hunters (PL)  НагУаль (BY)  *** The King and The Corpse (UK)  

11 липня Крапка (UA)  Князь Мышкин (BY)  Miąźsz (PL)  Рви Меха Оркестр (RU)    

12 липня Cherry Band (UA)  Magiviz (TR)   Faarao Pirttikangas (FI)    Red Cardell (FR)   Перкалаба (UA)   *** Альберт або найвища форма страти (UA)  

13 липня Перкалабські Придатки (UA) Кarolina Сicha (PL) PUSHKiN Kiev Klezmer Band (UA)  uSSSy (RU)  Evolution Dejavu (CZ)  

14 липня Йорий Клоц (UA)   Napra (HU)  Fantazio (FR)  ГИЧ Оркестр (UA)  !!! Свято на Дністрі  

 
 

На події були

Всі
Я був там