категорії: музика новина

Привиди і кохання у новому кліпі ФОЛЬКНЕРІВ «Карчата»

теґи: Карчата, Карчата, Фолькнери, Фолькнери

7Фрі-фолк гурт ФОЛЬКНЕРИ зняв кліп на пісню «Карчата» – містичну історію про кохання, що може бути даром і мукою, приносити смерть і відродження. Архаїчна назва пісні про «вороння», «чорних птахів» і ворожіння на Івана Купала сплелася із образами привидів у яблуневому саду і їх напруженого чаювання серед похмурого осіннього дня.

«Це історія про двох дівчат,- розповідає режисер Оксана Казьміна. – За життя вони були подругами, які закохалися в одного і того ж юнака. Під час чаювання у яблуневому саду вони отруїли одна одну, та їх привиди так і залишилися жити у цьому саду. Кожного дня впродовж багатьох років вони заново проживають один і той самий день…»

Головні ролі у кліпі грають учасниці гурту Ярина Квітка та Юлія Совершенна. Вони чаюють у саду, сидячи одна навпроти одної за столом із сервізом. Наливають одна одній напій, пар іде з чашок, але дівчата не наважуються взяти їх. Раптом моторошні образи і вдаваний спокій змінюються на жах. Подруги біжать, продираючись через старі яблуневі гілки, кущі і суху траву. Падають на брудну землю, піднімаються, намагаються вхопити одна одну. Біганина темними лабіринтами старого саду могла 

23

б продовжуватись вічність. Та історія має світлий кінець.

«…Одного холодного осіннього дня дещо відбулося – привиди зникли. Гонитва припинилася – з темних лабіринтів дівчата раптом вибігли у чисте поле. Вдалині вони побачили силует чоловіка і, взявшись за руки, пішли до нього.»

Відео знімали восени 2013 року у яблуневому саду поблизу Києва. Без містики на самому знімальному майданчику не обійшлося.

«Під час зйомок кліпу сонце було не з нами, − розповідає Ярина Квітка. – Коли нам не треба було сонця, вон

49

и виходило, і навпаки. Лише вітер перебував із режисером на одній хвилі, адже як тільки починалися зйомки, він набирав обертів і сильно дув, а в перервах вщухав.

Перший день зйомок мало не зірвався – проспала дівчинка-водій і все пішло шкереберть із затримкою на 3 години. Ще ми знімали перепелиць, але так і не зняли вони  зникли. Тобто залізли кудись, і дві години шукання були марними. Також ми купували хробаків для зйомок, але вони всі поздихали. Проте, ми сподіваємося,  нам таки вдалося зробити відео цікавим і передати настрій пісні.»

Костюми для кліпу створила Аня Палій, над мейкапом та зачісками працювала Ася Сутягіна, знімав привидів оператор Валерій Мішиєв. Чудові зйомки стали можливими завдяки фінансовій підтримці Obreey, Сергію Міхаелю з Лондона, Яреку Форналу з Польщі і всім, хто підтримав на «Великій ідеї», за що ФОЛЬКНЕРИ безмежно вдячні. Пісню «Карчата» можна почути на дебютному альбомі ФОЛЬКНЕРІВ «Корисні речі», вільному для прослуховування на сайті гурту.

Довідка: ФОЛЬКНЕРИ – український гурт, заснований у 2009 році. Учасники Фолькнерів – мандрівні музиканти, які подорожують по країні та світу на велосипедах, збираючи автентичні пісні. Далі вони «реінкарнують» їх, надаючи оригінального звучання, або, як хтось каже, «партачать». Свою унікальність гурт вбачає в поєднанні автентики та модерних драйвових ритмів, етно та альтернативних стилів музики, називаючи усе це «фрі-фолком».

Учасники:

Володимир Муляр (ударні, губна гармошка, гітара, бек-вокал)

Ярина Квітка (вокал, колісна ліра)

Юля Совершенна (вокал, барабан)

Дмитро Сорокін (гітара, бас-гітара)

Святослав Силенко (бандура, клавішні, сопілка)