«2012»: Головне, щоб не розбилися яєчка!
Режисер: Роланд Емеріх
Актори: Аманда Піт, Вуді Харельсон, Денні Гловер, Джон К'юзак, Олівер Плетт, Тенді Н'ютон, Чиветел Еджіофор, Апокаліпсис
Студія: Centropolis Entertainment, Sony Pictures Entertainment (SPE)
Прем'єра: 12.11.2009
Сонячний спалах – штука вкрай небезпечна, у цьому ви можете впевнитися, подивившись фільм Роланда Емеріха «2012». Після дуже провального «10 000 років до н.е.» Емеріху треба було реабілітуватися, й проект про пророцтво майя підійшов відмінно. Режисеру виділили вражаючий бюджет у 200 мільйонів доларів і дали волю його діям, тому команда «Старт!» була дана негайно. У підсумку, одержуємо блокбастер з величезним бюджетом. Можливо, один з кращих фільмів Емеріха.
Годувати спецефектами нас починають не від самого початку, а трохи згодом, але воно того варте. На екрані можна побачити все, що тільки завгодно – дійсно на радість шанувальників руйнувань та й інших кіноглядачів. Творці дозволили комп'ютерщикам позабавлятися на повну, іншого пояснення тому хаосу на нашій планеті не знайти. Хоча майя саме це й пророкували безліч століть тому, так що «2012» є втіленням на екрані їх пророцтва, ну й звичайно ж потенційно прибутковим проектом для студії.
У фільмі можна побачити не тільки барвисті й масштабні спецефекти, адже при написанні сценарію Роланд Емеріх і Харальд Клозер змогли додати в загальний потік подій як і цілком пристойні міркування про нашу планету, так і місцями вдалий гумор – при чому, одне іншому не те, що не заважає, а навпаки, доповнює. Звичайно, без банальностей і нереальностей не обійшлося (це стосується не графіки, а дій реальних). Чого тільки варта їзда на машині Джона К'юзака по землі, що розвалюється, нагадуючи таким чином мозаїку, а не асфальтовану дорогу – будь-який каскадер позаздрить.
Величезний бюджет також був витрачений на гонорари акторам, при чому сповна відомих. Джон К'юзак зі своєю головною роллю повністю впорався, в черговий раз підтвердивши свій стабільно високий рівень майстерності. Так само запам'ятався Чіветел Еджіофор, що навіть здивував своєю відмінною грою, ну і Вуді Харельсон був просто незрівнянний: його роль хоч і невелика, але врізається в голову миттєво. Ролі дітей зіграні досить стерпно, виділити можна Морган Лілі, яка в кадрі завжди виглядала відмінно.
Творці поставили перед собою не надто легке завдання, адже зруйнувати планету треба було з розумом, тут не прокотить простесенький «Бум!» або моментальний потоп. Тому «2012» і виглядає цілком непогано, а головне – вражаюче масштабно, важко не відчути себе поруч із героями в ті важкі хвилини, серед постійних руйнувань. «2012» цілком виправдано може носити звання блокбастера, тому що є гідним представником розважаючої ніші кінематографу.
Вміст: 3
Режисер: 4
Актори: 5
Оператор: 5
Саундтрек: 4
Середня оцінка фільму – 4.2
На вміст можна не зважати, у фільмах-катастрофах він рідко буває глибоким :) Я от сподіваюсь, що вдасться в кіно на це попасти, на компі таке дивитись зовсім не прикольно.
Конечно) Содержательный фактор далеко не самый первый для похода в кино. Кино сугубо развлекательное и красивое, вердикт: только в кинотеатре)
ох, не люблю, коли руйнують Землю :)
така краса мусить жити, стерпніше, коли якийсь там вірус на людей, але Землю – ні-ні :)))
а розбиті яєчка – чоловіча метафора до кінця світу?
Неа)) Про яички только после просмотра станет понятно)))
ясно :)))
Расскажешь же как тебе кино) Интересно понравится тебе или нет)
ок
Мені теж часом хочеться якусь фразочку із фільму в заголовок вставити, а потім думаю, що ніхто ж не догадається, про що це я)
Я это очень редко делаю)) Просто в случае с этим фильмом особый случай))
але в даному випадку це вийшло дуже круто й полісемантично)))))
Спасибо)
найкращій актор фільму це Антонов Ан-225 Мрія весь зал в "Україні" йому аплодував :))))
У нас тоже аплодировали ему)) Правда небольшая кучка впереди нас сидящая, но все же)))
мені фільм не сподобався
бачив трейлер в кінотеатрі, потім піщов на сам фільм і що ж я побачив:
пафосні діалоги, герої рухаються і спілкуються як актори в рядовій витаві рядового обласного театру юного глядача
в фільмі є лише двоє нормально прописаних і зіграних героїв: Далай Лама і радіоведучий (лише вони двоє поводяться так як повинні поводитися)
у всіх інших сценах герої включають пафос ще до того як починають говорити
спецефекти хороші, але 95 відсотків всього що було між вибухами і падінням будинків -- відвертий шлак
На счет пафоса да)) Ну американский блокбастер без пафоса – не американский блокбастер)))
є блокбастери без пафосу, в зоряних війнах герої говорять нормально, в Міцному горішку сцени діалогів прописані під людей, а не під рятівників нації, в Армагеддоні теж (якщо не звертати увагу на пафосний саундтрек) говорять живі звичайні жителі міст
Ну Звездные войны да, Крепкий орешек все же пафосен, да и Армегеддон тоже. Просто никакой Орешек и Армагеддон не вышел на уровень размаха 2012, хоть по содержанию лучше. Но наверное по оценке у меня будет выше Орешек, чем новый фильм Эммериха)))
в головного героя Горішків Джона Маклейна є одна прекрасна риса – самоіронія, вона і відрізняє його від 98% героїв 2012
ну і я маю на увазі перші горішки і першу частину другої трилогії з Зоряних воєн всі вони разом з армагеддоном зняті в 90 тих, коли ще не було змоги забабахати такі спецефекти ...
якщо ж порівнювати спецефекти, то пам"ятаєте сцену з вантажівкою в Темному Лицарі? так от дивтись ту сцену було круто, а більшість картинки 2012 можна було дивитись лише як на "круто намальовано"
не ображайте саундтрек Армагедону, в ньому стільки ж пафосу, як у коханні молодих :)))
і ще: Аеросміт – приємна сторінка моєї юності... :)
кохання молодих теж пафосне, тільки по-своєму
а саундтрек, а тим більше титульна пісня з голосом Тайлера -- суцільний пафос
Ну в "2012" тоже были красивые эпизоды, и мне в голову не приходило нарисованность)
А сцена в "Темном Рыцаре" та сцена действительно изумительна, не поспоришь)
а мені подобається :)
Пригадую як Чхан Ук Пак розповідав про своїх акторів з Old Boy'ю: "Корейському акторові справді дуже важко грати психологічні ролі із великою кількістю діалогів. Значно легше йому з'їсти прямо у кадрі живого восьминога!" Теж саме стосується і блокбастерів, де краще щось хитромудро підірвати, ніж прописувати діалоги та шукати вдалих акторів. Головна чеснота актора блокбастера – самовпевненість та кількість його фотографій на обкладинках модних журналів. А грати вміти взагалі необов*язково – все одно глядач із високими стандартами кіно не знайомий і нічого не оцінить. Як сказав той же Мамонов і фільмі Лунгіна "Таксі Блюз": "Ну навіщо тобі саксофон? Тобі радіо – во!"
"Такси Блюз" надо будет посмотреть как-нибудь)