«2012»: Головне, щоб не розбилися яєчка!

теґи: 2012, Джон К'юзак, Роланд Емеріх, катастрофа, кінець світу, пророцтво Майя

From 2012Сонячний спалах – штука вкрай небезпечна, у цьому ви можете впевнитися, подивившись фільм Роланда Емеріха «2012». Після дуже провального «10 000 років до н.е.» Емеріху треба було реабілітуватися, й проект про пророцтво майя підійшов відмінно. Режисеру виділили вражаючий бюджет у 200 мільйонів доларів і дали волю його діям, тому команда «Старт!» була дана негайно. У підсумку, одержуємо блокбастер з величезним бюджетом. Можливо, один з кращих фільмів Емеріха.
From 2012
Годувати спецефектами нас починають не від самого початку, а трохи згодом, але воно того варте. На екрані можна побачити все, що тільки завгодно – дійсно на радість шанувальників руйнувань та й інших кіноглядачів. Творці дозволили комп'ютерщикам позабавлятися на повну, іншого пояснення тому хаосу на нашій планеті не знайти. Хоча майя саме це й пророкували безліч століть тому, так що «2012» є втіленням на екрані їх пророцтва, ну й звичайно ж потенційно прибутковим проектом для студії.

У фільмі можна побачити не тільки барвисті й масштабні спецефекти, адже при написанні сценарію Роланд Емеріх і Харальд Клозер змогли додати в загальний потік подій як і цілком пристойні міркування про нашу планету, так і місцями вдалий гумор – при чому, одне іншому From 2012не те, що не заважає, а навпаки, доповнює. Звичайно, без банальностей і нереальностей не обійшлося (це стосується не графіки, а дій реальних). Чого тільки варта їзда на машині Джона К'юзака по землі, що розвалюється, нагадуючи таким чином мозаїку, а не асфальтовану дорогу – будь-який каскадер позаздрить.

Величезний бюджет також був витрачений на гонорари акторам, при чому сповна відомих. Джон К'юзак зі своєю головною роллю повністю впорався, в черговий раз підтвердивши свій стабільно високий рівень майстерності. Так само запам'ятаFrom 2012вся Чіветел Еджіофор, що навіть здивував своєю відмінною грою, ну і Вуді Харельсон був просто незрівнянний: його роль хоч і невелика, але врізається в голову миттєво. Ролі дітей зіграні досить стерпно, виділити можна Морган Лілі, яка в кадрі завжди виглядала відмінно.

Творці поставили перед собою не надто легке завдання, адже зруйнувати планету треба було з розумом, тут не прокотить простесенький «Бум!» або моментальний потоп. Тому «2012» і виглядає цілком непогано, а головне – вражаюче масштабно, важко не відчути себе поруч із героями в ті важкі хвилини, серед постійних руйнувань. «2012» цілком виправдано може носити звання блокбастера, тому що є гідним представником розважаючої ніші кінематографу.