«Аватар»: Новий фантастичний світ від Джеймса Кемерона

теґи: Джеймс Кемерон, Пандора, фантастика

From AvatarНового фільму Кемерона довго чекали як шанувальникі його творчості, так і інші глядачі. З 1997 року, коли вийшов епохальний «Титанік», у Джеймса були лише телевізійні і документальні проекти, а нового масштабного фільму довелося чекати аж до кінця 2009 року. Очікування повинні були виправдатися, адже «Аватар» став запаморочливим видовищем, чого Джеймс Кемерон добивався в дивній роботі з новітніми технологіями. Такі фільми потрібні нинішньому кінематографу – попит буде величезний, в першу чергу – через якість.
From Avatar
Насичений сюжет постійно підкріплювався приголомшливими за красою епізодами – Джеймс не на жарт розійшовся, коли створював планету Пандора. Загадкова фауна і неповторна флора – ось чим може похвалитися Пандора, але також не варто забувати про На'ві – населення, яке там мешкає. Побоювання щодо цих мешканців були: все-таки було невідомо, як вони будуть виглядати на екрані – мультяшно чи по-справжньому. І що ж? Вони й справді, як справжні! Їх тіла виглядають бездоганно, міміка і інші ознаки живої істоти так само на місці – прекрасна високотехнологічна робота.

Промальовування навіть дрібних деталей прекрасне, та і взагалі, від картинки на екрані захоплювало дух, а музика доповнювала створювану атмосферу. Перед прем'єрою говорилося, що «Аватар» – це своєрідна From Avatarреволюція, але це дещо перебільшено. Так, фільм виглядає незрівнянно, але це – не революція, а швидше найбільш якісне трактування сюжету з внесенням нових ідей, доступних на даний момент, а для повноправного революційного фільму потрібне щось більше й трохи інше. Йти вперед є куди, і Кемерон це знає, він ще не раз повинен радувати нас подібними стилістичними фільмами, які захоплюють глядачів в першу чергу візуально. Якщо Джеймс зможе помножити досвід, досягнутий на «Аватарі», тоді наступні проекти і стануть тим самим революційним матеріалом.
From Avatar
Не дивлячись на те, що персонажі мальовані, в початковій стадії свого створення – це звичайні актори. Ті, хто був лише жителями На'ві (прекрасна Зоі Салдана), ті, хто грав звичайні «людські» ролі (Джованні Рібізі, Мішель Родрігес і Стівен Лонг), і ті, кому дісталися «подвійні» ролі – Сем Уортінгтон, Сігурні Уївер і Джоель Мур. Всі підійшли на свої ролі і кожному персонажеві Кемерон дав унікальні характерні відмінності.

Кемерону не перестаю дивуватися, адже створити такий цікавий і багатющий новий світ – не так вже й легко. Історія, розказана в «Аватарі» надає творцям величезний потенціал для подальшого розширення – все-таки, Пандора не до кінця розкрита перед глядачем. Місцями вгадувалися деякі сюжетні перипетії, та і загалом вміст міг бути краще. Саме це не робить фільм шедевром, оскільки «Аватар» здатний вразити своєю шикарною картинкою, але не може «зачепити» глядача за живе.