Безславні покидьки режисера Квентіна Тарантіно
Скажені Пси
Режисер: Квентін Тарантіно
Актори: Ілай Рот, Би. Джей Новак, Бред Піт, Даниель Брюль, Джули Дрейфус, Діана Крюгер, Енцо Дж. Кастеларі, Кристоф Вальц, Крістіан Беркель, Майк Маєрс, Майкл Беколл, Меггі Чун, Мелані Лоран, Міхаєль Фассбендер, Сем Лівайн, Семюель Л. Джексон, Тіль Швайгер
Студія: США
Прем'єра: 20.08.2009
Кожного фільму Тарантіно чекають. Кожний фільм Тарантіно викликає ажіотаж. Кожний фільм Тарантіно залюбки критикують з усіх боків. І починають чекати на новий.
Те ж саме діється довкола «Безславних покидьків». Здебільшого режисерові закидають втрату легкості у побудові діалогів, крихкотілий, драглий сюжет, недостатню гостроту дії, самоповтори. Це у «Покидьках» є. Але, по-перше, явно не у катастрофічній кількості. По-друге, переваг набагато більше.
Історія вже відома всім. До окупованої Франції закидають загін командос-євреїв, отих «покидьків». Завдання в них одне: вбивати нацистів. Командир загону, лейтенант Альдо Рейн (Бред Пітт), так і наказує підлеглим: кожен має принести по сто скальпів. Паралельно – жодного разу не перетинаючись з основним сюжетом – розвивається лінія єврейки Шошанни (Мелані Лоран), чию родину – всю – фашисти розстріляли. Зв'язує головних героїв постать такого собі полковника Ганса Ланди (Крістоф Вальц), котрий за кмітливість і чуття дістав прізвисько Мисливця за євреями. В першому епізоді (картина ділиться на сім глав) за його наказом знищують родину Шошанни, а десь із середини фільму саме він іде по слідах «покидьків».
Загалом «Покидьки» – то історія помсти, причому помсти глобальної, помсти у квадраті. Альдо з компанією і Шошанна – наче дві долоні найвищого гніву, що мають зрештою зійтися у мертвій хватці і розчавити Третій Рейх. Але Тарантіно завжди прагне рівною мірою потішити як сінефілів, так і масового глядача, має бути цікавою не тільки історія, а й спосіб її втілення. І ось з огляду на це складається враження, що ті, хто закидає фільмові млявість сюжету й інші вади, або до кінця недодивилися його, або дивилися неуважно.
Обіцяних «покидькових» пригод у фільмі відносно небагато. Але саспенс – кінематографічна напруга – періодично сягає такої сили, що захоплює подих. Заявляючи певну ситуацію як нейтральну чи навіть як комічну, режисер мало-помалу посилює тиск – і робить це аж до ефектного, кривавого завершення епізоду настільки вміло, що на вади діалогів чи акторської роботи просто не звертаєш уваги. А втім, з виконавцями Тарантіно помиляється нечасто. Майже всі на своїх місцях. Піттові випала незвична для нього партія трохи шаржованого мачо-вбивці, і в рамках того шаржу він цілком органічний. Несподівано гарний Тіль Швайгер у пройнятій чорним гумором ролі серійного винищувача (ліквідатора) гестапівських офіцерів. Окремо варто зазначити, що Гітлера грає найкращий на сьогодні театральний актор Німеччини, а, можливо, і Європи – Мартін Вуттке. Вдалися роботи в акторок – Дайани Крюгер (німецька кінозірка Брігіт фон Хаммерсмарк) та особливо Мелані Лоран (Шошанна). І, звичайно, цілком заслужено здобув нагороду на канському фестивалі Крістоф Вальц: його Ланда – справжній трікстер, майстер хитрощів, демонічний блазень у мундирі. Всі кадри з участю Вальца – то його фактичний бенефіс, поруч нього важко помітити ще когось. Та й загалом увесь акторський ансамбль лицедіє собі на втіху: режисер дає їм пограти, проявити себе.
Якщо ж казати про візуальний бік, то і тут іронічний митець вірний собі: «Покидьки» – то просто розкішна колекція кінематографічних штампів, найперше – батального жанру. Пройшовся режисер-збитошник (рус. – озорник) і по класичних бойовиках, де купка відчайдухів ліквідовує цілі дивізії, і по артхаузних драмах на кшталт Фасбіндерової «Лілі Марлен», і по наці-пропагандистській продукції в стилі Лені Ріфеншталь; не забув додати річищ крові із жахів категорії «Б» та позиченої з вестернів хвацькості, підкресливши те відповідною музикою Морріконе. Є кадри запаморочливо красиві: наприклад, Лоран – Шошанна у вирішальний вечір стоїть у червоній сукні проти вікна, за яким майоріє нацистський штандарт – справжній янгол кровожерності. Не оминути численні розсипані по фільму кіноманські блискітки: один з диверсантів – кінокритик, агент розвідки – німецька кінозірка, офіцер-гестапівець грає у «відгадайку» з написом «Кінг-Конг» на чолі, Шошанна, що не знати як зуміла втекти до Парижа, стає власницею-хазяйкою кінотеатру, до неї залицяється німецький снайпер, що став відомим, зігравши на екрані самого себе, зрештою, у тому-таки кінотеатрі настає розв'язка всього фільму.
Можливо, критики навмисно ігнорують цю сцену воістину грандіозної різанини нацистів. Такого руйнівного і ефектного видовища не доводилося бачити давно: все не просто горить і вибухає, а дуже красиво горить і вибухає, а над тим пеклом заходиться від реготу величезне обличчя месниці Шошани, спроектоване з кіноапарату прямо на димову хмару – потужніший образ відплати у фільмах про Другу світову пригадати годі.
А найіронічніший жест режисера – то, власне, сама історія «Покидьків», у ній він переписує історію світову, тобто фінал Другої світової війни. І в рамках запропонованої ним забави то абсолютно логічний хід: сигнал, що все побачене – є лиш кіно, навіть кіно про кіно, в тому числі про те кіно, в якому з реальністю зазвичай так само дуже мало спільного. Тарантіно просто робить останній крок: відверто й елегантно обрубує будь-які зв'язки з так званою об'єктивною дійсністю. Створює воєнний фільм, котрий – якраз завдяки своїй підкресленій фіктивності – рано чи пізно, гадаю, буде визнано хрестоматійним.
«Це мій шедевр», – мовить у останньому кадрі Тарантіно устами Пітта-Альдо, котрий вирізав останню свастику на чолі останнього нациста. І я з ним згоден.
я чекав кровяки щонайменше в об'ємах кілбіл, а тут взагалі ніц цікавого. тарантіно здається, зрадив і собі, і кіно одночасно в цій картині. Все на стільки примітивно і спрощено, що виглядає за Фройдом на компенсаційний сон пристарілого єврея. Зрештою вона так і було. Голівудський бомонд втілив свої марення. І взагалі фільм тре було назвати "Єслі би да каби ва рту вираслі гріби"
Коротше, фільм може бути цікавим хіба що з точки психоаналізу
МЕні фільм був дуже нудним. У фільмі там максимум 2-3 цікавих сцени і всьо.
Та ну, фільм супер, від початку і до кінця насолоджувався ним. Дуже сподобався український переклад де Альдо Рейн злегка шепелявив і постійно ШОкав, не знаю чи це був загальний український переклад, чи це спеціально для шокаючих Одеситів так переклали, бо дивився я фільм саме в Одесі у кінопалаці "Родина", але виглядало дуже смішно і прикольно. А по самим епізодам, не погоджусь що замало крові та насилля, під час фільму 18-річна сестра як мінімум двічі затуляла очі долонями, а мені ставало моторошно, ну то на любителя, а я б зробив обмеження на фільм не до 16, а до 18 років. А взагалі фільм вдався, Тарантіно руле)))
Якби жидики не намагалися б перекрутити літопис, але при Гітлері вони не на жарт всралися і давали драпака такого, шо аж гай шумів. Чергова тупа пиндосівська оперетка: самі на війну споглядали через океан, а тепер на німецьку бойову звитягу всіляку маячню божевільну женуть. Третій Райх згубив не німецький вояк, який на той час направду був найкращим вояком – його згубила захланність фюрера та його кліки, а це зовсім не одне і те ж!!!! Самі пиндоси весь світ нагинають до толерастії, і водночас показують, як можна паплюжити чиюсь військову звитягу... А слабо було сам на сам зійтися з тодішньою Німеччиною з відкритим забралом, га? Всралися б від першого пострілу як ті жидики при гестапо! Доречі, найзаповзятішими поліцаями в ґетто були, власне, самі жиди-наглядачі, а не німота – це вже навіть школярам відомо!
Маю надію що в тебе прокинеться совість і ти хоча б трішки поваги до солдат які боролися з фашизмом. Також тобі потрібно заспокоїти свій антисемітичний настрій.