«Чорна лебідка»: розкіш кінонасолоди
Режисер: Даррен Аронофскі
Актори: Барбара Херші, Вайнона Райдер, Вінсен Кассель, Міла Куніс, Наталі Портман
Студія: Fox Searchlight Pictures
Прем'єра: 24.02.2011
Напевне, той, хто вподобав «Реквієм за мрією» не лише через Джареда Лєто, цей фільм вже подивився. Та раптом кого налякала тема чи виконавиця головної ролі — хочу вас заспокоїти. «Лебідонька» дійсно варта уваги.
Ніколи навмисне не полював на роботи Аронофські, але якось так вдало натикався. Спочатку був шоковий «Пі», потім сильний і своєчасний «Реквієм», тепер — просто грандіозний «Лебідь».
Щодо акторів, то після перегляду не залишилось сумнівів, що всіх було підібрано вдало і гармонійно. Міла Куніс лишила приємні (суто естетичні) враження у «Книзі Іллая» і тут була дуже доречною. Вінсена Касселя — люблю і поважаю ще з часів «Доберману». Він також впорався, до того ж, рівно настільки, наскільки треба було. А от з Наталі Портман все було складніше... Звісно, Матильда назавжди в наших серцях! Та окрім неї нічого серйозного й не згадується. І от нова перемога! Наступна після подруги Леона підкорена кіновершина — балерина на ім'я Ніна. Як же вона вміло підігріває напругу, як чіпко тримає образ, як щиро живе цією роллю. Гра, до якої варто було йти стільки років. Наталі таки вдалося стати бездоганною в цьому образі.
Також не можна не відзначити саундтрек і операторську роботу. Клінт Мансел та Метью Лібатік, нерозлучні з Дарреном Аронофські, довершили цей витвір кіномистецтва. Перший по-новому вдихнув життя в безсмертного, хоча й трохи призабутого Петра Ілліча Чайковського. Другий зняв таку картинку, що навіть мені, людині до балету абсолютно байдужій, все побачене здалося неймовірно красивим.
Насамкінець, та аж ніяк не на останньому плані, сюжет. Якщо через мій захват, може здатися, що кіно являє собою доволі помпезне і пафосне видовище — прошу мене пробачити. Все не так. З інтригою, сюрпризами та напругою — все в порядку. Ще й цікава гра свідомості.
Тож маємо розкішний кінопродукт: міцний та рівномірний за складом, небанальний за сюжетом, високоякісний за виконанням та оформленням. Залишається тільки насолоджуватись.
балдьож, давно не траплялось такого кіно, дякую за підказку
наздоров'я)
ага, я теж зацікавилась :)
чудова операторська робота, гра Портман теж зачаровує
символіка аналогій вимагає уважного і вдумливого перегляду
але, як на мене, деякі вектори сюжету недопрацьовані.
може й так. зате який потужний основний вектор... і які метаморфози!
от як раз основний вектор і недопрацбовано найбільше. півфільму торочили їй про розкриття в сьобі звабності чорної лебідки. а в результаті вона показала сама собі лише темну жорстокість та обізленність, при цьому все ж лишившись в холодних тонах. жару, та звабливості так і не зявилось. лише психо-містична агресія. Як до так і під час метаморфоз нікому її, за словами героя Каселя так "трахнти" і не захотілось.
схоже, що я зовсім не те кіно дивився)
Теж подивилася "Чорну лебідку". Мушу сказати, що вражена, але не позитивно. Ота постійна напруга, кошмарні галюцинації, кров, біль, різка тривожна музика – не давали розлабитися і насолодитися фільмом. Загалом головна героїня – не той типаж, який приворожує, мені справді було нудно, як і її тренеру, що привселюдно назвав Ніну беземоційною і холодною. Мені до душі персонажі яскраві, динамічні, з характером... Тоому перегляд цього фільму не "присмакував", на відміну від прекрасної стрічки "Король говорить". Але це моя суб"єктива думка:)
мабуть, не варто ці два фільми порівнювати, хоча за силою отриманих вражень для мене вони приблизно однакові (8/10).
"Лебідка" побудована на відчуттях... Відчувалися і пера, що проростали крізь її тіло, і всі поламані нігті, і здерта з пальця шкіра... Творці пошкребли добре й по нашій свідомості, і по тілі:) А "Король" так, інший фільм...