«Коко до Шанель»: екскурсія в душу Коко
Режисер: Анн Фонтен
Актори: Алессандро Нівола, Бенуа Пульворд, Марі Жіллен, Одрі Тоту
Студія: Warner Bros. Studio
Прем'єра: 8.10.2009
Екранізувати життя відомих людей ще важче, аніж літературні твори. Пізнати й викласти твір за допомогою мистецтва кіно простіше, бо викладаєш своє бачення, сподобається воно глядачам чи ні – інша справа. Чи так само просто викласти в своїй інтерпретації життя всесвітньо відомої людини, яку ти навіть не знав особисто? Все, що в тебе є – її усталений в історії образ, біографія та спогади інших про неї.
Якою вона була – панна, яка, відкинувши обтяжливі традиції й стереотипи, створила образ сучасної жінки? Відкрити хоча б частину таємниці легендарної Коко Шанель спробувала французька режисерка Анн Фонтен, сфільмувавши уривок історії з життя Коко під назвою «Коко до Шанель».
Фільм охоплює період її молодості й становлення, коли юна Габріель Шанель, щойно пішовши з сирітського життя у притулку, серед богемного світу Парижа перетворюється на елегантну й зухвалу Коко, законодавицю моди на сотні років вперед.
Передати душевні переживання Коко випало на долю Одрі Тоту, котра виконувала головну роль у фільмі. Зіграла Тоту дуже непогано, талановито. Акторка вимальовувала не просто жінку, яка сама проклала собі шлях із сиротинців до верхівки, від злиднів до розкоші, вона спробувала передати глибокий внутрішній світ жінки, яка обожнювала свою роботу й перетворювала її на високе мистецтво, вміла пристрасно кохати і яка завжди почувалася самотньою в легкому й поверхневому світі багатих.
Фільм починається уривками з сирітського життя малої Габріель. Подорослішавши й здійнявшись в політ власним життям, дівчина починає шити, а вечорами підробляє співачкою в кабаре. Співачка з неї нікудишня, в репертуарі всього дві «півнячі» пісні, за які дівчину починають грайливо називати «Коко». Саме з нічних кабаре, де її помічає перший титулований покровитель Етьєн Бальсан, й починається сходження Шанель до вершин моди, звідки витіснити її досі не зміг ніхто.
У фільмі показано всі найяскравіші родзинки Коко: чоловічі костюми, через які з неї люблять сміятися багаті дамочки, але які через деякий час носитимуть жінки всього світу, популярний жакет в клітинку, «матроску» вільного крою, елегантні легкі калелюшки і, звичайно ж, легендарна маленька чорна сукня, в якій Коко граційно танцює на балу поміж банально одягнених дам.
Важко сказати, чи розкриває фільм феномен знаменитої Коко Шанель. Але навіть якщо він не повністю вікриває душу різкої, але чутливої, сильної, але дуже тонко обдарованої Коко, цей фільм справедливо можна назвати гарною спробою.
Коко Шанель любила казати: «Є час на роботу і є час на кохання. Іншого часу бути не може». Вона творила безперестанку, вимальовуючи образ нової жінки: розкіш Коко створювала з найпростішого, замість пишних спідниць подарувала жінкам популярні донині костюми, замість тісних корсетів – маленьку чорну сукню, замість вульгарного надлишку викличних прикрас – елегантну простоту. І нехай мода з тих пір зазнала деяких змін, та стиль Коко залишився.
Тут ви можете переглянути кадри з фільму, а тут – фото Великої Коко з її власними цитатами.
Пока не смотрел кино, но многие цитаты Коко в списке моих самых любимых))
Коко – таки надзвичайна жінка :)
в мене в списку улюблених цитат є три авторства Коко:
"У жінок немає друзів. Їх або люблять, або ні"
"Мода минає, стиль залишається"
"Якщо жінка не красива, то вона просто дурна" :)))
Тоже неплохие))
жіночі :)
дивилась фільм, сподобався) Одрі дійсно дуже класно зіграла.
а знаєш, ще ж іще один, мериканський, 2008-го, називається просто "Коко Шанель". там типу про неї з дитинства і до глибокої старості. так от, він із новим і поряд не валявся. плювалась далі, ніж бачила.
американського фільму не бачила, але уявляю, що вони могли назнімати :)
кіно трохи ніяке. як на мене, один-єдиний яскравий момент – і той в кінці, коли Коко на сходах сидить. а потім кінець фільму – а мені ж тільки почало подобатись) ну таке)
кіно справді нединамічне, але це природно, то ж біографічна історія, в цьому фільмі більше закцентовано на Коко внутрішній, на її погляді, її рухах, її почуттях
кінець – справді чудовий, але я всім фільмом задоволена
а мені фільм ніяк. поверхнево. про все хотілось і ні про що. оця от історія з коханцями і передаровування її туди сюди, яким чином це взагалі вплинуло на її становлення як модельєра. я чекав побачити творчі муки і цікаві історії винаходів. але окрім моментів з корсетом і шляпкою нічього толком не було.
любов, зрада, амбіції, із грязі в князі – таке кіно не тльки про Коко можна було б зняти. залишилось враження що під соусом видатної персони впарили дешеву мелодраму.
"любов, зрада, амбіції, із грязі в князі – таке кіно не тльки про Коко можна було б зняти" – але це було в її житті, цього не викинеш тільки тому, що людське життя часом нагадує мелодраму
її відчуженість і внутрішня самотність якраз і були центральними аспектами її творчого становлення, я так гадаю
от якраз оцієї відчуженості митця я і не відчув. побутове приниження в налідок соціальної нерівності – так, але не маргіналізацію творця.
Ви очікували від цього фільму відчути маргіналізацію творця?
митець – ще й людина, а не тільки творець
те що я очікуваввід фільму я написав в самому першому коментів, а про відчуженість Ви сказали, а я лише відмітив, що її там не було.
а як на мене, була
Автором цієї рецензії мав би бути я :))
автором рецензії на цей фільм чи цієї рецензії? ;)
автором рецензії на цей фільм. ну, тобто першим) всьому виною клятий грип...
ну, вибачайте і не хворійте :) і рецензію напишіть, цікаво почитати :)
для цього спочатку доведеться подивитись фільм)
ги :) значить, треба подивитись :)
хрю хрю? :)))
на щастя, просто кахи-кахи
Мені фільм сподобався.
Раджуподивитсь )
:)
Якщо судити з фотографій, то нашій любій Одрі Тоту насильно поставили кілька нормальних виразів обличчя, щоб урізноманітнити її звичну безликість у фільмах. Але набурмосена пичка Амелі все одно просвічує крізь цю режисерську роботу. Думаю, перевиховувати вже пізно...
Щодо рецензії, то авторка досить сумлінно переповіла головні теми фільму. Але коми таки треба навчитися ставити в потрібних місцях...
буду дуже вдячна за деталізацію місць з пропущеними комами
да, я теж
"Зіграла Тоту, дуже непогано, талановито" – перша кома зайва. Інших помилок не знайшла, але ця дуже вже груба, тому зіпсувала враження від усього тексту.
порівняла текст з оригіналом
в оригіналі речення було таким: "Зіграла Тоту, як на мене, дуже непогано, талановито"
як виявилось, це дрібна похибка редагування, а не груба помилка написання
так, і я за неї перепрошую )
дрібничка :)))
чесно кажучи, люблю Сумно за те, що тут редактори не роблять в твоїх текстах купи помилок (а таке траплялось постійно за час праці в газетах), а навпаки, покращують його :)
на майбутнє пораджу Вам одразу вказувати на помічену Вами помилку авторові, бо особисто мене (вважаю себе людиною не досконало, але все ж грамотною)фраза "Але коми таки треба навчитися ставити в потрібних місцях..." трохи здивувала
ми всі вважаємо, що маємо певні чесноти/недоліки, але все-таки досить часто люди навкруги роблять нам коментарі, які нас трохи дивують :)
жартую. якщо серйозно, то я подумала, що якщо людина здатна зробити ТАКУ помилку, то нема сенсу їй на це вказувати, бо випадок надто запущений. рада, що помилилася щодо Вас. перепрошую, якщо Вас надто сильно вразив.
дякую Вам за уважність :)
все-таки, приємно, коли читачі уважні :)))
???... якщо на Вашу думку за єдину кому можна людину опустити до рівня запущеної, і якщо єдиний "не той" розділовий знак може Вам зіпсувати враження від чудово викладеної рецензії, то мушу Вас наділити дивним коментарем: Ви -яскравий приклад надзвичайно запущеного сноба ))))
Оринко, дякую... в принципі, частина правди в цьому зауваженні є, я щодо того, що не надто приємно помилки читати :) хоча з всебічною грамотністю доводиться заплющувати на це очі, інакше взагалі доведеться перестати читати :)))
чи зайвими
як би там не було, прошу вказати мої помилки
фільм чарівний просто!!!!!!!
Одрі зіграла супер!
100% :)
порівняно з фільмом Коунена "Коко та Ігор", у цьому нема на що дивитися.
Тоту, імхо, не пасує на цю роль. от просто не вірю, що вона сама відчуває себе коко.
і якось все сіро й нецікаво зроблено. без динаміки і банально чи що.
подивіться Коунена. Там значно більше відчувається смак Шанель (в обстановці дому, в одязі, в її шармі) і, крім того, дуже цікава музична лінія Стравінського. А чи був між ними роман, чи не був – це вже питання другорядне. головне, що фільм витримано в стилі
дякую, подивлюся
а я кліпнула? Його уже показують?
прем"єра була ще в жовтні
але інтернет показує завжди :)
Гарна рецензія:))) Фільм сподобався, але, якщо чесно, мені здається, що роль Коко Одрі не дуже підходить. Для мене вона назавжди залишиться Амелі/Матильдою:))) Буду дивитися ще "Коко Шанель та Ігор Стравінський" – порівняю:)))
дякую :)
я теж хочу подивитися "Коко Шанель та Ігор Стравінський" :)
Фільм не дуже сподобався. Забагато екскурсів у особисте життя. Хотілося творчості, а вийшло як часто буває – акцент на тому, що ніби-то найбільш цікаво для публіки.
ну, творчість неможливо трактувати без занурення в особистість митця :)