«Мій янгол-охоронець»: про смерть по-американськи
Режисер: Нік Кассаветіс
Актори: Алек Болдуїн, Джейсон Патрік, Ебігейл Бреслін, Камерон Діаз, Софья Васільєва
Студія: New Line Cinema
Прем'єра: 26.06.2009
«Мій янгол-оронець» торкається дуже серйозних проблем, етично висвітлювати які зовсім непросто. Це – важка хвороба, муки хворого та його родини, смерть крізь свідомість помираючого та у сприйнятті близьких, непростий вибір батьків і глибокий душевний біль від неможливості щось змінити.
І то міг би бути дуже сильний фільм, якби його не зняли типово по-американськи – з пафосом, небажанням заглибитися в реалії схожих історій і ще багато разів з пафосом.
Скандальний немолодий адвокат, роль якого виконує Алек Болдуін, повертається до судової практики з незвичайною справою: 11-річна дівчинка подає позов на своїх батьків. Вона вимагає права самотужки розпоряджатися своїм ...тілом. Суть у тому, що її було зачато «в пробірці» як ідеального донора для старшої сестри, хворої на лейкемію. Чи моральний такий вчинок батьків? Чи здійснений він з великої любові до хворої доньки? Мені він скидається на забавку з фільму жахів: із двох конструкторів скласти одне здорове тіло.
Не зовсім розумію, навіщо у стрічку запрошували комедійних акторів. Показати їхню різноплановість? Звісно, не можна сказати, що актори зіграли бездарно. Навпаки – вони дуже непогано втілили свої пафосні ролі. Щаслива сім’я, що об’єднується у нещасті. Ідеальні стосунки кожного члена родини з хворою Кейт. Її власне бажання не бути тягарем й скоріше звільнити рідних від мук. Все надміру ідеалізовано. Кожен персонаж – стовідсотковий альтруїст, готовий до повного самозречення. Утопічна голівудська розповідь про те, як треба любити й підтримувати сім’ю в скрутну хвилину, мужньо приймати смерть і жити далі. Неприродні недофілософські фрази про вічне. Дружба, любов, відповідальність, почуття провини, відданість, палке кохання – в маленьку скриньку душі цього фільму напхали забагато барвистого конфеті.
Мені не вистачило чуттєвості кінострічки, аби заплакати. Було кілька непоганих кадрів, які зачіпали. Але в них не було ані юної згасаючої і страшно загримованої Кейт (Софья Васільєва), ані її виснаженої матері (Камерон Діаз), ані відчайдушної сестри Анни (Ебігейл Бреслін). В них був лише погляд батька (Джейсон Патрік) на свою доньку в моменти її радості. Шкода, таких кадрів було замало.
Голівуд, як завжди, дуже просто і легко береться трактувати людські почуття. Адже що тут складного? Чим ще, окрім пафосного болю і пафосних хвилин полегшення поміж невмілих й нещирих спроб філософування можна передати драму щасливої-нещасної родини?
ага, круто Вам – Ви не заплакали. а я таке називаю "тиском коліньми на сльозові залози" )
круто називаєте :) сильно плакали? чи витримали колінний тиск? :)))))
зізнаюся, місцями не витримувала. тема занадто сумна все-таки...
а загалом мені теж сподобалися моменти з батьком. особливо, коли він псіханув і забрав дитину на пляж.
так, це був кращий момент
Не видел, но на заметке давно лежит у меня, осталось только найти его где-нибудь))
не так вже й важко його знайти :)
Ну у меня инет не для скачки фильмов, так что только на дисках искать)) А по такой погоде не наищешься сильно)
це точно :)
в мене інша проблема – місця на харді завжди бракує і диски для записування фільмів швидко закінчуюються :)))
Во-во) У меня этих дисков горы уже)) Что хочешь есть (ну за исключениями старых фильмов или недавних).
аналогічно, але навіть старих трохи є :)
Не вірю в американські трагедії, а після такої рецензії навіть не хочу дивитися. Що-що а в голівудських стрічках найкраще виходять сопливі мелодраматичні комедії та фільми про любов. А ось драми краще дивитися європейського розливу, або російські. Можливо я і не правий, чи то через те що тяжкі емоціонально фільми краще дивитися в оригіналі, бо переклад їх псує.
цю стрічку навіть оригінал не врятує, стільки в ній пафосу і фальші...
а щодо драм – погоджуюсь, європейські куди якісніші
А чому ніхто не говорить про книжку Джоді Піколт, на основі якої знятий фільм? Я днями її собі закачав, але ще не читав. Якщо хтось вже прочитав, скажіть – варто чи ні читати????
от книжку треба почитати, дякую, що звернули на це увагу
сподіваюсь, вона більше виправдає очікування
Книжку, як раз, варто прочитати... Мені вона набагато більше за фільм сподобалася. Там і фінал зовсім інший, такий несподіваний...
значить почитаю обов"язково :))
У мене антипатія до Діаз, яка з кожним фільмом тільки утверджується. Алек кльовий.
А сюжет фільму – брєд повний. Хтось каже, що брєд – це коли в бойовику один Брус Вільнюс вбиває мільярд терористів, але вирощувати одну дитину заради органів для іншої – це ппц. Таких батьків треба каструвати.
До речі, із назви незрозуміло, хто кому охоронець? Адвокат? Сестра? Матір?
отож-отож :) я так і не зрозуміла, думаю, не я одна :)))
мені Діаз теж неприємна, асоціюється з купою дебільних ролей...
ага, а в мене асоціюється з пельменями Сибірський гурман ) а ще моя подруга каже, що в неї якісь прозорі очі
очі в неї дійсно якісь неприродні... як розварені пельмені :)))
а це ж, власне кажучи, теж екранізація – http://www.ozon.ru/context/detail/id/4270409/
ага :)
прочитаю книгу, скажу чи вдала. сподіваюсь, що ні. бо якщо екранізація вдала, сумно уявити, яка ж тоді книжка :)))