«Населений острів» - практикум із вивчення російської мови
Режисер: Федір Бондарчук
Актори: Андрій Мерзлікін, Василь Степанов, Сергій Гармаш, Федір Бондарчук
Студія: Art Pictures Group, Нон-Стоп Продакшн, Телеканал СТС
Прем'єра: 1.01.2009
Так писати, як це вміють Стругацькі, напевно, не вміє більше ніхто. Власне, завдяки їхній майстерності (а ще сценаристам фільму «Населений острів» -між іншим, українським фантастам Дяченкам -, які зуміли підкреслити оригінальну стилістику ) мовні засоби стали єдиним, чим можна захоплюватись в екранізації однойменного фантастичного роману.
Скажу одразу, якщо ви не є прихильником Аркадія та Бориса Стругацьких або взагалі не читали жодного їхнього роману - фільм можете не зрозуміти, ба навіть зненавидіти.
Вже з перших кадрів з'являється зрадницька посмішка - корабель головного героя нагадує щось до болю знайоме! Навіть без секундного копирсання в пам'яті впізнаєш славнозвісний корабель з легендарної «Матриці», так майстерно «стирений» Бондарчуком. Можна ж було вигадати щось своє - адже, в ідеалі, фільм мав би вразити навіть фанатів Стругацьких, які, безумовно, поставились скептично тільки до однієї думки про екранізацію роману.
Дія фільму відбувається у 2157 році. Людська цивілізація перебуває у розквіті, люди стали могутніми і самовпевненими. Головний герой Максим Камеррер гуляє просторами Всесвіту, аж поки його корабель не зазнає аварії і не сідає на невідомій йому планеті Саракш. 20-річний юнак з голівудською посмішкою та модельною зовнішністю приймає все за гру і поводиться так, наче йому постійно хтось кричить «Усміхніться! Вас знімають!».
Що чекає на головного героя - толком і не розбереш, адже це тільки перша частина фільму. Звісно, за законами жанру Максим закохується у чарівну іншопланетянку Раду (Юлію Снегирь)- дівчину, гра якої не викликала ні захоплення, ні зацікавлення, а також заводить дружбу з її братом. Та пригоди російського Нео тільки починаются. І дарма Максим так часто посміхається...
Планета Саракш нагадує Землю 20 століття, однак добряче понівечену ядерними війнами. Нею правлять Невідомі Папи (Отці), які майстерно маніпулюють громадською думкою. Футуристичне місто - сіре і сумне, і знову ж таки віддає таким рідним Голівудом. Зйомки нічим не вражають, а подекуди викликають нудьгу. «І не таке бачили» - пробігає в голові.
Дуже шкода, що яскравий світ Стругацьких утілений так скупо і по-голівудськи заштамповано. Бондарчук не справився із завданням. І, не зважаючи на геніальний матеріал, зліпив нескладний фільм з прогалинами у сюжеті, в якому губишся, нудьгуєш і розчаровуєшся.
Від стрічки не варто чекати якихось відкритів, філософських міркувань, складних сюжетних поворотів. Всього цього там немає. Є тільки блакитноокий блондин, який «рекламує зубну пасту», постійно посміхаючись, що вже з перших кадрів починає дратувати. І навіть сильна гра метрів російського кіно не витягує фільм з розряду «прийшов, побачив і забув». Не вражає навіть сам Бондарчук у ролі жеманного та сірого прокурора. Єдине, що вирізняє фільм з маси йому подібних - прекрасні мовні звороти і відсутність звичної лайки в діалогах, яка так притаманна сучасному російському кіно.
Після всього цього виникає лише одне питання: для кого зроблено цей фільм? Прихильники творчості Стругацьких навряд чи проковтнуть таку підробку, фанати фільмів а-ля «Матриця» не повірять жодному спецефекту на екрані, а любителі фантастики занудьгують від політичних інтриг, які так логічно виглядають у книзі і так незрозуміло - у фільмі... Залишаються тількі споживачі масової культури, які просто люблять дивитися кіно. Будь-яке. А думати за них будуть ті, хто все ж таки після перегляду стрічки візьметься за роман братів Стругацьких і відкриє для себе неперевершений світ фантастики.
Еще до премьеры я подумывал о возможности сходить в кино... Но когда 99% зрителей говорит о никчемности фильма... Просмотр только дома и неизвестно когда)
в нас народ вже розбалований так є ляпи але вони всіх фільмах!! Бондарчуку на мою думку все таки частково передати світ Стругацких вдалося .. для російского кіно це шаг в перед нам поки що і несітить побачити українське кіно такого рівня
Українське кіно "такого рівня" вже є – та ж "Штольня". Мінуси усі однакові. Тільки наші обійшлися сумою грошей на два порядки меншою.
сприняв як жарт :)
Не варто
ви жартуєте ? Штольня дуже слабка по основним напрямам: актори, операторська робота, сюжет.
Ні, я цілком серйозно.
А Ви – жартуєте, чи справді хочете спробувати мене переконати, що "ЗО" по цим напрямам чимось краще "Штольні"?
Человек пасквиль родил на нынешнюю РФ-власть, значит уже герой. Уподобился Солженицыну – художник так себе, но смело.
Под 150 в буфете фильмец идет отличненько.
Пасквіль? З пафосними промовами про колишні колонії, які нині є основними ворогами? не смішіть людей :) Підтримка "Федерального агентства по культуре и кинематографии" для Вас нічого не говорить?
А екологи закликають українських глядачів бойкотувати фільм Федора Бондарчука «Населений острів», на зйомках якого понівечили унікальний Казантипський заповідник.
більше тут http://www.civicua.org/text/news/view.html?q=1141810
От до останнього коментаря приєднуюсь. Знайомі екологи кажуть, що заповідник не просто понівечили, а взагалі знищили як природоохоронний об'єкт. Тому дивитись не буду і нікому не раджу.
За таке мільйоні штафи с Бондорчука і уродам які дали дозвіл лапатку саперну вісаджувати рослини
Федя классно тырит всем знакомые приемы Голивуда, – Раша тоже так умеет! )))
Білше треба по лбу дати аніматорам що ворують пікселі :)
Можете всі хором мене зацькувати і залляти власною жовчю, але скажу вголос: я кайфонула від кіна. А точніше – від власне висміяної тут деким посмішки головного героя, який нуу таак посміхався – часто і дуже-дуже доречно, що просто аж радісно ставало моїм підзамерзлим нутрощам. Якби я ходила шукати у фільмах вади і недолугості, я би написала цілий томик, присвячений недолікам "Залюдненого острову", але я останнім часом настільки зтупіла і деградувала, що намагаюся увірвати шматочок кайфу від всього підряд: від збирання грибів холодним і мокрим ранком, несподівано солодкої мандаринки, що завалялася між картоплею в кульочку з холодильника, і від посмішки Мака Сіма, мужнього і потужного, того, що змушує мене вже котру добу, засинаючи і злегка подрочуючи, шепотіти: Вася... Степанов...мммм!
Та Вася чудовий, хто сперечається?)
"блакитноокий блондин, який «рекламує зубну пасту», постійно посміхаючись, що вже з перших кадрів починає дратувати"
ну, дехто таки сперечається:)я про те, шо мені взагалі фільм- прости Господи- сподобався! чи то через Васю, чи просто через розслаблений стан підсвідомого нехтування недосконалості- але я вийшла з кінотеатру і думаю собі: гамно, канєшно, но кльове:)
Погоджуюсь. Непоганий фільм. На відміну від книги він не несе в собі жодного філософського змісту, але для тих хто книгу читав буде непоганим засобом для "релаксу".
шаг вперёд?это шаг в жопу,простите,даже,можно сказать прыжок...посредственно до нельзя.А что касается главного героя,- мандаринка – это радость,грибы(интересно, правда, где вы их сейчас собираете)- тоже радость,но это...без проблеска интелекта, без тени сомнения -сомолюбование тотальное,самодовольство -бесконечное,Кен и то более эмоционален.Ну КАК??? такое может нравится!!! но может он вдруг челокек хороший...
>>мовні засоби стали єдиним, чим можна захоплюватись в екранізації
Не правда, режисура нікчемна, але ж у центрі – велика гуманістична ідея. Вона як оаза в пустелі з анекдоту про студента та професора. «Тільки дурнуваті верблюди її не помічають.»