Книжковий бум у Київраді
Учора (7 грудня) у приміщенні Київської міської державної адміністрації у рамках підведення підсумків конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» у місті Києві називали та нагороджували найкращих читачів 4-5 класів.
Організаторами конкурсу виступили Міністерство освіти і науки України та Міністерство культури і туризму України. Співорганізатором конкурсу стало видавництво «Грані-Т». Конкурс відбувся за підтримки Державного комітету телебачення та радіомовлення України.
Загалом у конкурсі в місті Києві взяли участь понад 4000 учнів 4-5 класів з 200 шкіл з усіх 10-ти київських районів.
Почесними гостями церемонії нагородження переможців щорічного регіонального конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» у м. Києві були:
– Заступник начальника Головного Управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації Герасименко Василь Михайлович;
– Директор методичного кабінету мистецько-навчальних заходів Головного управління культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації Чуніхіна Ірина Вікторівна;
– Начальник відділу інформаційних технологій відділення навчально-методичної та наукової літератури Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України Ночвинова Олена Володимирівна;
– Заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти київського університету імені Бориса Грінченка Василенко Світлана Василівна;
– Генеральний директор Державного закладу «Національна бібліотека України для дітей» Кобзаренко Анастасія Степанівна;
– Голова Міжнародного благодійного фонду «Мистецька скарбниця» Логуш Тетяна;
– Директор видавництва «Грані-Т» Шахнік Тетяна Володимирівна.
А також для вручення почесні дипломи лауреатам та переможцям конкурсу були запрошені відомі українські письменники:
• Леся Воронина
• Яна Дубинянська
• Іван Андрусяк
• Марина Павленко
• Валерій та Наталія Лапікури
Також всіх присутніх порадувала своїм співом переможиця Міжнародного фестивалю «Співограй» Галина Шкода.
Найкращим відгуком журі конкурсу назвало роботу Гречкосій Владислави, учениці 4-А класу спеціалізованої школи №43 «Грааль», учителем-куратором якої була Мостова Оксана Анатоліївна. Поздоровляємо переможців, вони отримали головні призи, ноутбуки від видавницттва «Грані-Т», а також цінні подарунки від журналу «Мир семьи» та інших партнерів конкурсу.
Переможиця писала відгук на книгу Марини Павленко «Домовичок повертається» і, що було особливо приємно, авторка книги теж була присутня на нагородженні, тож, крім цінних подарунків дівчинка отримала унікальну нагоду поспілкуватися зі своєю улюбленою письменницею. Авторка поздоровила Владиславу і щиро пораділа разом з нею, адже й сама неодноразово перемагала у різноманітних літературних конкурсах, тож вона чудово розуміє почуття дівчинки. Також Марина Павленко відзначила, що їй дуже приємно, що саме на її книгу був написаний найкращий відгук у місті Києві: «Я дуже люблю такі конкурси, сама неодноразово приймала участь у подібних, хоча такого як цей ніколи не було. Дуже дякую видавництву «Грані-Т» за таку ініціативу і за нові ідеї. Дякуючи таким конкурсам ми виховуємо нових критиків і, можливо, нових письменників, які за декілька років можуть стати нашими колегами»…
Друге та третє місця посіли відповідно Ковальчук Олена, учениця 5-А класу Романо-германської гімназії № 123 Подільського району, її вчитель Мостова Оксана Анатоліївна та Кісловська Олена, учениця 5-А класу ліцею № 157 Оболонського районуразом зі своїм учителем-куратором Торбенко Надією Іванівною.
Також визначився переможець у номінації «Найактивніший клас». Ним виявилися відразу да класи: 5-А СЗШ №42 Дніпровського району, куратор – Кузьменко Ірина Вікторівна та 5-А клас СШ №112 Голосіївського району, куратором якого є Адаменко Наталія Євгенівна.
А найакивнішою школою виявилася Печерська гімназія №75, директором якоїє Ратушняк Алла Миколаївна. Бібліотека гімназії отримала спеціальний приз від видавництва «Грані-Т» – книги для поповнення фондів шкільної бібліотеки.
Також призи отримали переможці та лауреати районних етапів. Методисти районних методично-освітніх центрів та директори шкіл, що допомагали в організації конкурсу, зокрема організовували зустрічі з письменниками у рамках конкурсу отримали флешки від видавництва «Грані-Т», а також подарунки від журналу «Мир семьи», Тетяни Логуш та «Коронації слова», а також від інших партнерів проекту.
Підводячи підсумки, директор видавництва «Грані-Т» Шахнік Тетяна Володимирівна зазначила, що приємно вражена такою активністю школярів, та сподівається, що конкурс дійсно не залишив байдужими маленькі серця учнів, і підштовхнув їх до того, аби зробити читання приємною та обов'язковою справою. Також було обіцяно, що і наступного року, вже в травні конкурс відбудеться вдруге!
«Я дуже вдячна усім партнерам конкурсу та інформаційних партнерам, яких було більше 20! Ми Вас дуже любимо і дуже раді за те, що нашу ініціативу підтримали. Ми дійсно усі прагнемо до того, щоб наші діти читали, адже саме зараз ми виховуємо нове покоління, нове інтелектуальне покоління України».