категорії: подорожі фото

Мандруючи Україною, або Колодязь Еміне

Печерий Крим

теґи: Еміне-Баїр-Хосар, Крим, Мандруючи Україною, Чатир-Даг, викопні рештки, Гори, легенда, печери, спелеологи, сталагміти, сталактити

Легенда про Еміне-Баїр-Хосар

У селі біля підніжжя Чатир-дага жила красуня Еміне. Була Еміне нареченою вівчаря на ім'я Баїр, після збору урожаю закохані збиралися зіграти весілля. Але запримітили дівчину і слуги Селяхметхана. Розхваливши ханові красуню, вони заінтригували хана. Але, дізнавшись, що у дівчини є жених, Селяхметхан вирішив позбавитися від нього хитрістю: «Хай Баїр доведе, що гідний красуні: якщо він винищить плем'я вепрів, що розплодилися в гірському лісі, так і бути хай одружується на Еміне!». Почувши про волю володаря Криму, Баїр відправився в ліс. Вислідивши і підстріливши ватажка вепрів, вівчар помчав на вершину Чатир-дага, заманюючи за собою зграю розлючених кабанів. На вершині кінь Баїра перелетів через глибоку западину, а кабани, засліплені люттю, один за іншим зникли в пітьмі бездонної ями. Вирішивши відпочити після важкої справи, Баїр ліг на траву. Прокинувся вночі, покликав коня. Вдалині пролунало тихе іржання. Зробив крок Баїр в той бік, посковзнувся і впав в колодязь-хосар.

Вночі кінь Баїра повернувся в село. Еміне вирішила відправитися на пошуки Баїра. Кінь привів дівчину до колодязя, чіпляючись за холодні уступи, спустилася Еміне в підземеллі і знайшла тіло пораненого Баїра. Перев'язала вона його рани і насилу витягнула з колодязя. У селі Баїр видужав, а незабаром і весілля з Еміне зіграв. Таємничу печеру на Чатир-дазі з тих пір люди почали називати «Еміне-Баїр-Хосар».

Вже майже поруч...
Штучний вхід до печери
У печері...
У печері...
Не шаблезубий тигр, але...
У печері...
У печері...
У печері...
Викопні рештки?!
У печері...
 
Сторінки: 41234next
    Ctrl →