«Пів’яблука» Галини Вдовиченко: здійснення жіночих мрій
Роман Галини Вдовиченко «Пів’яблука» в мережі уже встигли «охрестити» українським аналогом відомого серіалу «Секс і місто», і це, безперечно, підігріло інтерес публіки до чергової коронованої книжки. Я не стала винятком, одразу захотіла її прочитати! Бо, як на мене, культовий для багатьох жінок різного віку, соціального статусу, професій і т.д. серіал таки вартий наслідування (Метикуваті сусіди вже давно «склепали» свою версію у вигляді кіномила «Бальзаківський вік, або всі мужики сво…»). І хоча роман «Пів’яблука» не переміг у конкурсі «Коронація слова», він так сподобався директорові видавництва «Нора-друк», що все-таки був відзначений оргкомітетом у номінації «Приз видавничих симпатій» (запроваджено вперше) та увійшов до серії «Популярні книжки».
Мушу визнати, почала читання із деяким упередженням. От не вірилось мені, що українська книжка а ля «Секс і місто» може бути такою ж відвертою, розкутою і, не побоюсь цього слова, сексуальною. Полюбляю я гумор на грані фолу, коли ще не вульгарно, але вже дуже пікантно. У своїх здогадах я не помилилась, межі пристойності в романі не порушено. Та попри те, що «Пів’яблука» – це більше місто, ніж секс, я знайшла чимало схожого із легендарним серіалом. Героїнь, як і на екрані – четверо, всі, як одна, – сформовані особистості, артистичні, захоплені роботою, модою, майже не мають комплексів і жодних матеріальних проблем, кайфують від автентики (це зараз модно) і аромату кави (куди ж без цього у Львові), ну такі суперсучасні сорокап’ятирічні леді львівського розливу. Вони ходять на стриптиз і на рок-концерти, на блошині ринки і в секонд-хенд (смішно, але в магазин уживаних речей вони одяглись мало не в камуфляж – не дай Боже хтось знайомий побачить! То про яку розкутість йдеться?).
Дійові особи роману: головний редактор Галина, літературний редактор Магда, телеведуча Луїза, дизайнер Ірина. Це ж треба, як мені пощастило! Я – редактор і живу в світі редакторів, коректорів, журналістів, телеведучих та й зі львівськими дизайнерами доводилось перетинатись. Щоправда, наше реальне життя трошки менш гламурне, ніж у персонажів роману. Думається, авторка трохи прикрасила дійсність: не лише героїні, але й місто виглядають трошки нереально. Дещо міфічною видається програма-провокація «Потвора» на львівському телебаченні, ну і ятки на вернісажі складно назвати «антикварними рядами».
В одному своєму інтерв’ю авторка Галина Вдовиченко зізналася: «Мені б хотілося, щоб Львів сприймали в Україні як суперсучасне, динамічне місто. Можливо, він таким не є зараз, але мені настільки хотілося б, щоб ми такими були...». Мені теж страшенно хочеться, щоб у Львові, в Україні було багато таких жінок, як у романі: красивих, яскравих, стильних, особистостей, які знають, чого хочуть. Ну, мені здається, ще пара-трійка таких книжок – і ситуація почне виправлятися. Адже в романі порушуються цікаві питання: чи є життя після сорока п’яти, як будувати кар’єру і створювати сім'ю, як одягатися і худнути та навіть формулюється Кодекс правил молодої жінки невизначеного віку. Неповторні жіночі теревені ні про що і про все одразу, як сказано в романі: «кращого сеансу групового психологічного розвантаження годі придумати».
Книжку приємно читати, у ній справді передано п’янку й іноді легковажну атмосферу жіночого світу. А найцікавіше – що вона абсолютно співзвучна світосприйняттю молоді. Можливо, справа в магії? Можливо, і на читачів розповсюджуються чари старовинного різьбленого яблука з секретом? В романі яблуко мандрує від однієї подруги до іншої, і у жінок починають здійснюватись заповітні бажання.
«Пів’яблука» – ідеальний жіночий роман.
дуже перепрошую за невтемний коментар, але – чи можна було б у найближчі дні у когось перехопити цю книжку почитати?
а рецензія цікава...
«Пів’яблука» – ідеальний жіночий роман
++++++ це точно
книжка просто заряджена позитивом справжньої жіночої дружби
українська сучасна література, за яку несоромно – буде цікаво прочитати дівчатам від 20 до 45
хоча в книжці і прикрашена реальність, але це не ріже око і не дратує своєю безпечністю
легка, проста – хай і наші жінки вчаться так жити)
... :) до попереднього коменту – А коли за 45, то вже краще не читати?
До речі, мені теж дуже сподобався роман.
На багатьох сторінках ловила себе на думці, що теж можу підписатись під цими роздумами авторки.
Галина – молодець!
Скажите, повчему украинские книги так сложно скачать?
я думаю, що навіть популярні українські книжки так складно знайти в інтернеті, через те, що вони не набувають аж такої популярності, щоб якісь ентузіасти їх сканували і викладали...ну і напевно правовласники відстежують, щоб не втрачати прибутки від продажу
Купуйте на сайті Bookland
Перепрошую.
А що значить "Роман не переміг на Коронації Слова"? 0_о
У сттатті я, здається, це чітко написала :) Дійсно, книжку видано під маркою Коронації, але вона не виборола призове місце (І-ІІІ), саме для цього твору і було запроваджено номінацію "Вибір видавців" (все ж таки це не перемога, хоча як на мене, дуже навіть почесна відзнака :), якої досі не було, а тепер у цій номінації бачимо дуже достойні твори!