Люба Клименко навчає полювати на мужчин та інших екзотичних тварин

теґи: мужчини
Назва твору: «У світі твар… пардон!... мужчин»
Автор: Люба Клименко
Видавець: Дуліби
Рік: 2009

Люба Клименко, «У світі твар… пардон!... мужчин»Узагальнивши значну частину свого непересічного життєвого досвіду, Люба Клименко вирішила написати підручник, точніше «Посібник для жінок з полювання на мужчин» під назвою «У світі твар… пардон!... мужчин». Отже, видавництво «Дуліби» презентує новий потенційний бестселер від Люби Клименко! Тут письменниця, ведучи свою пізнавальну та відверту оповідь, раптом постає трохи задумливою, являючи дещо несподівану для неї мудру іпостась.

Називаючи свій твір посібником, пані Клименко не вдавалась до метафор. Нова книга, дійсно, складається з двох частин: теорії  — розподілу мужчин на 12 типів, та практики — цього разу з життя Любиного обожнюваного свекрушища Розалії Романівни Бардзолєпої. Уважно ознайомившись із поданим матеріалом, авторка рецензії мусить визнати, що знаходиться у трохи розгубленому стані. З одного боку, смішно, це правда. Але з іншого… Тваринні аналогії настільки влучні, образи настільки яскраві, що книга цілком може сприйматись як посібник з психології.

Люба Клименко явила приклад альтруїзму та мужності: отримавши та кваліфікувавши увесь свій та не лише свій бардзолєпий досвід, ця відчайдушна жінка зробила його надбанням як мінімуму українського народу. Уявляєте, вона працювала заради нас! З того, що зазвичай виливається жіночими сльозами, прокльонами, матюками на побутовому ґрунті, письменниця склала методичку, аби не всі потрапляли на ті ж граблі. Були уважними до мужчин, вміли їх розрізняти, приміряти на себе… Просто посланниця миру!:)

Але досить емоцій. Як вже було зазначено, нова книга має пізнавальну цінність. Любою Клименко було зроблено досить ретельний аналіз роду мужеського та виявлено найвидатніші типи цього роду. Цим типам дано дотепні характеристики, а подробиці їх поведінки, тобто повадки, проілюстровано на прикладах з практики колишньої «свекрівоньки-попийкрівоньки» авторки.  Наведу декілька прикладів чоловічих типів. Авторка не приховує своєї особливої симпатії до останніх (залишених на десерт) трьох типів — мужчини-ящірки, мужчини-форелі та ідеального мужчини-єдинорога. Але всі без винятку види описані нею неупереджено, з рівною долею симпатії та розуміння до кожного з типів. Бо, якщо природою створене, значить, «это кому-нибудь нужно». Поділ не залежить від соціальної ієрархії: адже, наприклад, мужчина-горобчик може спокійно  спати, незважаючи на зіпсовані на заводі медикаменти для дітей. Він же може тихо працювати на благо Батьківщини в офісі. Коли застосовуватимете цей посібник на практиці, шановні жінки, зауважте, що стосується він в основному слов'янських типів. (Хоча італієць та француз — боси Люби Клименко — належали до мужчин-левів. Аль Пачіно, очевидно,  є чоловіком-фореллю. А Джордж Клуні — чоловік-ящірка.) Але, все одно — будь-яке наукове дослідження має певні межі, зумовлені наявним піддослідним матеріалом.

Щедро ділячись (подібно до жінки-левиці) результатами сімейної дегустації із жіночою половиною  України, пані Клименко, як вже зазначалося, постає у новій іпостасі. Крізь розповідь, прикрашену відвертими, проте вишуканими дотепами, поглядає мудре око авторки, яка добре розуміється не тільки на чоловіках, але і на політичних кулуарних речах. У «Посібнику...» пані Клименко, здається,  прокладає путь аж до зірок, тобто до мужчини-єдинорога, і вказує цей шлях своїм читачкам. Тож цілком можливо, що після кількох розділів посібника найбільш чутливі почнуть як не конспектувати, то принаймні робити позначки на полях.

Якщо, за словами самої авторки, її не вб'ють чоловіки за цю книгу, вона напише посібник і для чоловіків. Раджу чоловікам мати терпіння і Любу не вбивати. Звичайно, у зіпсованому жінкою настрої книгу чоловікам читати не варто (ну, там, наприклад, 8 березня тощо). Але насправді і цей посібник стане чоловікам із лабільною психікою у великій нагоді. Адже, ознайомившись із варіантами поведінки й активізувавши здатність до мімікрії, чоловіки можуть свідомо обирати собі роль та манеру поведінки для найближчої вечірки. А коли з'явиться посібник з розподілу жінок за видами (дозволю собі уявити: жінка-кішка, жінка-хакамада, жінка-блондинка...), то роль можна буде обирати відповідно до здобичі — об'єкта полювання. Як правильний костюм. На нас чекає багато цікавого.

Суттєве зауваження: без гумору цю книгу не вживати! І пам'ятайте: чистих типів не існує! У кожного чоловіка десь всередині живе справжній єдиноріг. Ну, десь глибоко…