Kozak System працює!

теґи: KOZAK SYSTEM, Іван Леньо, «Шабля», альбом
Виконавець: KOZAK SYSTEM
Альбом: «Шабля»
Видавець: CompMusic/EMI
Рік: 2012
Треклист: 01. Шабля 02. Гайдамацька 03. Ми Боги 04. Партія снайперів 05. ҐетАп, СтенАп 06. А Вже Тому 7 Рік Буде 07. Сніг 08. Така Спокуслива 09. Я Ворота Запираю 10. Їхав Козак Містом 11. Бай, Бай, Кохана 12. Про Андрія 13. Ворон 14. Еміґрант Сонґ 15. Ace Of Spades 16. Гей, Іване 17. Брат За Брата

Ну що ж, вітаю усіх, без винятку. Як співав колись Володимир Семенович "не минуло й пів року...", а на люди вже вийшла ніби як дебютна плита під назвою Kozak System "Шабля". Тут загалом усе, хоч і вперше, проте як завжди, тільки з багатоголоссям різних виконавців, замість одного, звичного. Ну, про це вже ви всі гадаю вкурсі. Добре це, багатоголосся, чи погано – навіть не питатиму, оскільки маю певність, що це однозначно й безперечно добре. За принципом з кожного по волосині і маємо перуку.

Проте, точки відліку таки торкнемось. Ще на початку цього року, внаслідок малозрозумілого нам, поціновувачам творчості Гайдамаків, конфлікту, здавалося що все підкотилось до краю прірви і невдовзі полетить до всіх чортів. Проте, не так сталось як здавалось. Один добрячий струс і музики дружно й потужно налягли та й турнули у прірву ту «хату скраю». А потім, отримавши вільне місце і простір, вони закрутили вельми цікавий диск, з яким не соромно і до Європи податись (це я на один щорічний Євро конкурс натякаю). А ми, все тіж таки поціновувачі, під кінець року отримали «Шаблю».

Якось улітку зі сцени Іван Леньо, (він у групі за отамана наразі) оголосив, що дебютник матиме назву «Брат за брата», і це було б вірно з погляду того що альбом робився по братськи, за участю багатьох, формально чужих для гурту, музик. Та постфактум читаємо вже зовсім іншу назву і підстав їй не знаходимо. Хіба що кумедність результату при розбивці слова на склади. Так то й так. Все’дно у підсумку маємо якісний, жорсткий та водночас ліричний альбом у купі (в позитивному сенсі) з національним колоритом. Та ж сама високо майстрова основа музик підсилена численними додатками з таких особистостей як, приховано (себто надали слова), Дмитро Лазуткін, Сергій Жадан, Юрій Іздрик, і відкрито (надали голоси), Андрій Середа, Олександр Положинський, Катерина Кондратенко, Ірина Карпа (тільки наживо) і Тарас Чубай (але це буде окрема пісня, в широкому розумінні цього слова, принаймні так обіцяють самі музики). Зрозуміло, що за такої кількості творчих рук, які «кували» цю «Шаблю», однорівневого прямолінійного альбому не вийшло. Пісні занадто різножанрові і цей контраст не дуже хоче лізти до вух. Проте, з іншого боку, з сімнадцяти пісень кожен зможе знайти тут щось близьке, а то й дуже інтимне. Почасти здається, що без Вищої Сили тут не обійшлося.

Приємного переслуху.