категорії: кіно новина

Берлінські «Ведмеді» пройшли повз Україну

теґи: Берлінале, Діагноз, Мирослав Слабошпицький, короткометражки, кіно, фестиваль

діагноз59-й Міжнародний кінофестиваль «Берлінале» перетнув екватор. Підбивши підсумки перших п’яти фестивальних днів, міжнародне журі вручило «ведмедів» у номінації «Найкращий короткометражний фільм».
«Срібного ведмедя» вполювала британська картина «Джейд» Девіда Еліота. Журі вразила особиста драма жінки в сюжетній лінії фільму та концентрована форма її подачі. А «Золотий» хижак дістався «людяній» й повній натхнення стрічці «Будь ласка, скажи що-небудь» ірландцю Девіду Орейлі. Цей фільм вивільнює почуття і не залишає байдужим глядача, а його характери зображені так, що змушують і усміхатися, і сумувати водночас. Ще чотири стрічки отримали додаткові призи від різноманітних фондів.

Україну на конкурсі «короткого метра» представляв «Діагноз» від молодого режисера Мирослава Слабошпицького, в якому йдеться про сучасну українську молодь, уражену наркоманією та СНІДОм. Картина отримувала схвальні відгуки, зокрема і від директора фестивалю Дітера Косліка, і від президента Української кінофундації Андрія Халпахчі. Критики називали її фаворитом змагання. Та попри прогнози на успіх, Україна опинилася поза призовим бортом, не отримавши навіть додаткової нагороди.

У секції Berlinale shorts показали 28 короткометражних фільмів із 17 країн. За головні призи - «Золотого» та «Срібного» ведмедів - боролися 11 стрічок, серед яких і українська.

Діагноз
- Неможливо прорахувати, потрапиш у конкурсну програму «Берлінале» чи ні, так само неможливо прорахувати й перемогу, - прокоментував свою «поразку» із Берліна Мирослав Слабошпицький. - Фестивалі класу А славляться тим, що на них «пролітають» фаворити. Тому нічого дивного не трапилося. Журі цього року надало перевагу експериментам у галузі кіномови та фільмові з яскравим гуманістичним посилом. Мій фільм викликав схвальні відгуки німецьких критиків та глядачів, але, мабуть, виявився занадто шокуючим. Почувався дещо розчарованим. Та попри все, світова прем’єра на «Берлінале» - це хороший старт для фільму. У березні прем’єра «Діагнозу» відбудеться у Санкт-Петербурзі та в Тампере (Фінляндія). А ось коли фільм доїде до України – наразі не відомо...