Юрій Винничук видав казки Мазоха
Відомий письменник Юрій Винничук вкотре подивував читачів новою книгою, що увібрала в себе зразки літературної казки ХІХ сторіччя – «Казка про Сонце та його сина». Ця книга стала другою у серії Літературної агенції «Піраміда» «Піраміда казок», упорядником якої є автор. Серед авторів у виданні представлено Леопольда фон Захера-Мазоха, який теж писав для наймолодших читачів.
«Казка про Сонце та його сина» містить 41 твір 26 авторів. Серед яких Леопольд фон Захер-Мазох, Сидір Воробкевич, Іван Нечуй-Левицький, Корнило Устиянович, Михайло Комарів, Стефан Ковалів, Панас Мирний, Трохим Зіньківський, Дніпрова Чайка, Іван Синюк, Федір Устенко-Гармаш, Федот Кудринський, Володимир Леонтович, Осип Маковей, Василь Корнієнко, Грицько Григоренко, Остап Василенко, Одарка Романова, Микола Чернявський, Григорій Коваленко, Леся Українка, Надія Кибальчич, Василь Пачовський, Іван Дем’янчук, Олелько Островський, Михайло Жук. Юрій Винничук повертає до життя у літературі несправедливо призабутих письменників та казкарів, твори яких публікували за їхнього життя в рідкісних українських журналах XIX сторіччя.
Першим виданням у серії Літературної агенції «Піраміда» «Піраміда казок» стала антологія української літературної казки ХІХ сторіччя «Зачароване місце», яка вийшла у світ 2006 року. Як зазначив у передмові до цього видання відомий письменник, майстер психологічної прози Валерій Шевчук, українську літературну казку ніхто ніколи не збирав у окремі антології та хрестоматії. Літературна казка залишилась розпорошена серед багатьох рідкісних видань, в дитячій та дорослій періодиці, часом її додавали до видань творів шанованих класиків, проте досі ніхто не доходив до думки зібрати ці невеликі та рідкісні тексти у одне видання, згрупувати їх за жанровою специфікою, проаналізувати розвиток української літературної казки. Такою кропіткою та складною працею плідно займається Юрій Винничук, саме він подарував читачеві радість спілкування із давно забутими текстами.
«У книзі «Казка про Сонце та його сина» я зібрав твори тих письменників, яких не хотіли друкувати в радянський період. Це вже друга антологія літературної казки, яку я присвятив досить особливому періоду для розвитку літератури – ХІХ сторіччю. Вже скоро на читачів чекає ще декілька видань із серії «Піраміда казок». Я вже закінчив опрацьовувати матеріали до збірки чеських письменників-казкарів тридцятих років ХХ сторіччя, також готую тексти до видання із казками англійських письменників ХХ сторіччя. Надалі також часто звертатимусь до української літературної казки, яка варта того, аби її знали у світі», - наголосив Юрій Винничук.