Марек Краєвський знайшов «Голову Мінотавра» у Львові

теґи: Літературна агенція "Піраміда", Марек Краєвський, детектив, сучасна європейська проза

marekЛітературна агенція «Піраміда» підписала контракт із варшавським видавництвом W.A.B. на видання нового роману відомого польського автора Марека Краєвського «Голова Мінотавра», дія якого відбувається у передвоєнному Львові. «Голова Мінотавра» стане першою книгою у «львівській» детективній серії автора.

Вперше українському видавництву вдалось підписати контракт та розпочати перекладання твору до його офіційної презентації у Польщі. Польська прем’єра «львівського» детектива «Голова Мінотавра» відбудеться у Вроцлаві 6 травня 2009 року. Всеукраїнську прем’єру твору Літературна агенція «Піраміда» запланувала на вересень 2009 року – під час Форуму видавців у Львові.

Марек Краєвський – нині найвідоміший автор детективів у Польщі. За освітою – класичний філолог. Його дебютом стала книга «Смерть у Бреслау», перший твір із детективної серії про Ебергарда Мокка, події якої відбуваються у Вроцлаві у першій половині 20 ст. Цю книжку, а  також наступну із цієї серії, «Кінець світу в Бреслау», перекладено українською.

Перекладає новий роман Краєвського для «Піраміди» львівська перекладачка, викладач польської мови у Національному університеті «Львівська політехніка» Божена Антоняк.

Минулоріч Марек Краєвський приїжджав до Львова на запрошення міської влади та збирав матеріали для свого роману «Голова Мінотавра» за допомоги львівських істориків. За словами Божени Антоняк, автор був дуже втішений, що його романом щиро зацікавились у Львові.

«Твори Марека Краєвського відомі у світі. Їх вже переклали 11-ма мовами. Я вважаю, що «Голова Мінотавра» зробить чималий внесок у промоцію Львова в світі. Львів – місто унікального соціокультурного середовища, воно формувалось на перехресті культур, тому є цікавим для вивчення. Я дуже радий, що автор зацікавився Львовом та зробив його основним місцем розвитку подій свого нового роману «Голова Мінотавра». Впевнений, що «львівська» серія зацікавить читачів, а «Піраміда» зі свого боку і надалі робитиме все для того, аби найкращі книги світового рівня були доступними для українців», - каже генеральний директор Літературної агенції «Піраміда», кандидат історичних наук Василь Гутковський.