«Аквариум» випускає новий альбом – «Пушкінська, 10»
Легендарний російський рок-гурт «Акваріум» презентував у п'ятницю свій новий альбом «Пушкінська, 10». Подія відбулась у Москві, на сцені клубу «Б1 Maximum». Альбом вже можна скачати, підтримавши рублем.
За словами директора колективу Максима Ланде, робота над альбомом велася близько 10 років і завершилася тільки 15 вересня цього року. На початку жовтня група вже виклала в мережу дві пісні з нової пластинки – «День радості» і «Вятка Сан-Франциско», а повністю альбом з'явився на сайті Kroogi.ru 13 жовтня. «Поддєржи рубльом» закликає сайт. Скачати альбом.
Чому ж так назвали альбом? Це присвята арт-центру в Санкт-Петербурзі, який знаходиться за адресою Пушкінська, 10, і, власне, так і називається. Історія цього будинку така – в кінці 80-х років у цьому покинутому домі №10 на Пушкінській вулиці влаштувалися незалежні художники, музиканти та інші діячі андеграундної культури. Пізніше там з'явився арт-центр.
Альбом складається з пісень, які були у «Акваріуму» в роботі впродовж останнього десятиліття, але не увійшли до жодного альбому унаслідок невідповідності загальній концепції робіт 1999-2008 років. На думку музикантів колективу, пластинка принципово виділяється на тлі їхніх попередніх робіт – треки, їх підбір і аранжування приємно здивують прихильників творчості «Акваріуму».
Ланде розповів, що, коли альбом був зведений і «кухонна версія» прослуховувалася всіма учасниками групи, загальною думкою і вердиктом стало те, що альбом вийшов «дійсно неординарним». На думку директора, можливо, це пов'язано з тим, що лідер «Акваріуму» Борис Гребенщиков поповнив свої емоційні ресурси поїздками улюбленими місцями світу. Наприклад, зовсім недавно він повернувся з Китаю.
«Альбом «Пушкінська, 10» ми писали дуже довго, отже нам усім була потрібна пауза перед тим, як внести останні необхідні поліпшення, дописати останню пісню і закінчити», – пояснив БГ.
Склад учасників створеної у 1972 році групи «Акваріум» за більш ніж 30 років існування неодноразово змінювався, і лише Гребенщиков залишається беззмінним лідером колективу з самого моменту утворення в 1972 році. Дискографія «Акваріуму» налічує 27 альбомів, якщо враховувати нову пластинку «Пушкінська, 10».
Треклист:
1. Аквариум – Вперед Бодхисаттва
2. Аквариум – Как Стать Таней
3. Аквариум – Песня На День Рождения Джорджа
4. Аквариум – Теорема Шара
5. Аквариум – Вятка Сан Франциско
6. Аквариум – Два Поезда
7. Аквариум – Обещанный День
8. Аквариум – Мария
9. Аквариум – Письма С Границы
10. Аквариум – Девушки Танцуют Одни
11. Аквариум – День Радости
Відео:
)))) людям, що активно стежать за новими* альбомами БГ вже б мабуть мала давно набриднути ця марна справа)) І взагалі, відкрию велику таємницю музослухачам: трильйонна фонотека Акваріума з успіхом замінюється на кілька альбомів Боба Ділана, можна навіть лиш вибіркою кращого і останнім різдвяним диском. ))
БД vs БГ?:)))
ні те, ні інше мене не пре абсолютно :)
Ділан насправді не має перти, це незмінна константа потрібна для розуміння усього фольк-року у цьому світі взагалі, і простіше, усіх пісеньок під гітару)) Коли людина розпочинає вивчення якоїсь мови, вона спершу вчить алфавіт, так і Боб Ділан у теперішній музиці.
альбом вже давно на торренті є, була б охота "рублья" витрачати на таке! http://torrents.ru/forum/viewforum.php?f=738
Я люблю окремі речі Ділана і окремі речі Гребенщикова. Останній дійсно надихався музикою американського барда, а деякі речі в нього просто "передер". І все ж у БГ є власна індивідуальність і "месседж" слухачам. Він – це явище в історії російської музики і не сто баксів, аби всім подобатися. Просто дядько собі преться від того, чим займається. А якщо від цього стає радісно сотням і тисячам людей, то за це можна тільки поважати.
Грєбенщіков більше ніж індивідуальність, він просвітлений)) Насправді його важко не любити, його люблять усі і бути на його концертах або дивитись якісь його інтерв"ю одне задоволення)) Малось на увазі, що стежити за дискографією Акваріуму – річ сама по собі марна)), ще й для молодих українських меломанів, до того ж, Акваріум, хоч і дуже позитивний, але все ж не музичний гурт. БГ сам постійно каже, що він не музикант, а, швидше, поет. Те саме і Ділан, відмінність у тому, що його пошуки як виконавця високоякісних і глибоких текстів у синтезі з фольк-музикою і загалом оцим тоді ще новим ворлдівським менестрелівським звучанням,виявилися більш результативними. Але, знову ж таки, кому хто ближче і зрозуміліше.
у мене зауваження до заголовка: якщо вже ти лишив без змін російське написання слова "Аквариум" то пиши російською й назву альбому – "Пушкинская, 10" а то виходить ні туди, ні сюди. взагалі, я за те, щоб російські і будь-які кириличні назви, імена тощо НЕ перекладати (англійці не перекладають французькі прізвища, хоча цілком могли б при тому, що в англійській транскрипції вони звучать дуже смішно)