категорії: кіно новина

21-22 травня «VAU-Fest 2011» відкриває експериментальний кінопростір

теґи: Vau-fest

Vau festІІ Міжнародний Фестиваль Короткометражного кіно та Відео арту «VAU-Fest 2011» запрошує Вас 21-22 травня відвідати яскраві мистецькі події, ексклюзивні програми європейських  кінофестивалів, мультимедійні презентації та аудіовізуальний перформанс у мальовничому містечку Українка поруч із Києвом. На вас чекають свіже повітря, крики чайок над Дніпровими просторами, а також насичена програма фестивальних заходів!

Цього року «VAU-Fest» присвячений художникові-авангардисту Марселю Дюшану, який завдяки оригінальності своїх ідей вважається однією з культових фігур у мистецтві XX століття. Його творчість мала вплив на формування таких напрямків, як поп-арт, мінімалізм і концептуальне мистецтво. На створення концепції Фестивалю організаторів також надихнули майстри експериментального кіно, знакові фільми яких були побачили світ у 1920х рр. у Франції, а саме: Рене Клер, Ман Рей, Луїс Бунюель та ін. Більшість їхніх робіт втілюють ідеї сюрреалізму, а центральним мотивом виступає стихія води – символ нескінченних лабіринтів підсвідомості та сновидінь як невичерпних джерел творчості.

Організатори Фестивалю оголосили  конкурс відео робіт і запропонували усім охочим сміливо поринути у творчу стихію та вирушити на пошуки оригінальних ідей та нестандартних рішень – на пошуки справжнісінької Золотої Рибки! Золота Рибка на логотипі Фестивалю символізує  чарівне створіння на одному з роторельєфів Марселя Дюшана, який часто експериментував із рухомим зображенням.

На конкурс надійшли професійні та аматорські короткометражні фільми з Великобританії, Іспанії, Італії, Німеччини, Австрії, Хорватії, Польщі, Росії, Білорусі та України у номінаціях: художній, документальний фільм, анімація, відео арт і музичне відео. Найкращі роботи будуть продемонстровані у двох конкурсних програмах: «Занурення» та «Споглядання». Оцінюватиме номінантів компетентне журі, а саме: Емманюель Фосійон, Яніна Пруденко, Вікторія Лещенко, Дмитро Захаревич.

Під час Фестивалю відбудеться тематична ретроспектива французького кіноавангарду 1920х рр., яку презентує  Емманюель Фосійон, аташе Посольства Франції в Україні з питань співробітництва в аудіовізуальній сфері. Опісля глядачі зможуть відвідати мультимедійну презентацію, присвячену кінетичним експериментам М.Дюшана і взаємозв’язку кіноавангарду початку ХХ ст. із сучасним відеоартом, а також поставити питання Яніні Пруденко, кандидату філософських наук, культурному аналітику, куратору проекту «Архів українського медіамистецтва» Фундації ЦСМ.

У пошуках Золотої рибки глядачі також здійснять кіномандрівку уздовж берегів Середземного та Чорного морів, адже на "VAU-Fest" будуть представлені спеціальні програми Міжнародних кінофестивалів з Іспанії («Vallecas Puerta del Cine»), Греції («Miden»), Болгарії («Videoholica»), Румунії («Kinofest») та України («Docudays.UA»). Зарубіжні програми демонструватимуться в Україні вперше, тож гості фестивалю мають унікальну можливість відвідати ексклюзивні кінопокази та ознайомитися з актуальними тенденціями у світовому експериментальному кінематографі.

Завершення Фестивалю обіцяє бути незабутнім – на глядачів очікує феєричний аудіовізуальний перфоманс від Dunaewsky 69 та VJ Djinka Takasana, надзвичайно цікавих та обдарованих експериментаторів у сфері електронної музики та візуального мистецтва, відомих своєю успішною співпрацею з музичним лейблом «Kvitnu» та багатьма міжнародними творчими проектами.  

Усі заходи відбуватимуться за адресою Дніпровський пр. 15а у Палаці Культури «Енергетик» м.Українки поблизу Києва. До фестивальних локацій прямує зручна маршрутка № 313 від ст.м. «Видубичі» (35 хв.)

На всі події Вхід Вільний!