Концертом на літаючій тарілці відкрився новий арт-майданчик в Києві

теґи: ATMASFERA 360, Давид Сваруп, Київський планетарій

Наприкінці 2011 року, культурно-розважальний центр ATMASFERA 360 надав Київському планетарію нове життя і перетворив його купол на екран першого сферичного кінотеатру столиці. А вже на початку літа-2012, в одному з найбільших планетаріїв Європи відкривається арт-майданчик для незвичайних концертів, виставок і творчих експериментів. Допомогти українському глядачеві зустрітися з дивом — таку мету ставить перед собою творчий колектив ATMASFERA 360.

Відкрив сезон диво-концертів Давид Сваруп — всесвітньо відомий майстер гри на хангу — одному з наймолодших і найдивовижніших музичних інструментів планети. Hang drum, або ханг схожий на літаючу тарілку, звучить так само, як виглядає, а отримати його можуть лише геніальні диваки, схожі на Давида Сварупа — придбати справжній ханг в магазині не вдасться.

Сам Давид народився в Італії, жив в Амстердамі, а зараз називає себе «людиною світу», і тому на запитання: «Звідки ти?», відповідає: «Я з планети Земля». Він грає на вулицях європейських міст і на найбільших світових фестивалях. Давид впевнений: чим більше він гратиме, тим більше людей відучуватимуть світло та щастя. 19 травня він привіз свою світлу музику в Україну.

Зал планетарію ледь вмістив півтисячі глядачів — люди настільки хотіли почути Давида, що були готові сидіти на підлозі і навіть на сцені. Під час концерту в залі стояла надзвичайна тиша: обіцяне «музично-медитативне шоу» цілком виправдало свою назву.  Давид виступав з друзями, кожен з яких приніс із собою по чарівному музичному інструменту — щоб якомога далі віднести людей з цієї реальності у фантастичну країну. А в сферичному всесвіті над головою летіли в нескінченність фрактали, народжувалися зорі, з'являлися і зникали галактики... Музиканти та публіка розчинилися одне в одному. Зал більшість глядачів покинули цілковито просвітленими. Відтепер завдання ATMASFERA 360 — підтримувати цей рідкісний стан українського глядача.

Зараз ATMASFERA 360 шукає найбільш цікавих незалежних музикантів, художників, режисерів, які представлять свої ідеї в новому культурному центрі. А унікальні технології сферичного кіно плюс sci-fi антураж реконструйованого планетарію дозволяють творцям дивувати публіку багатьма незвичайними способами. Так, 24 травня, Media Art Lab Kyiv запускає тут в рамках ASENALE-2012 мультимедійний колайдер. На сайті ATMASFERA 360 можна дізнатися про те, чого чекати від колайдера киянам.

Володимир Юрчук, директор з розвитку центру ATMASFERA 360, пояснив трансформацію планетарію так: «Нам потрібен синтез науково-освітніх та культурних проектів, тому що Україні потрібні розумні люди з хорошим смаком. Ми збудували ATMASFERA 360, щоб такі люди могли приходити сюди сім'ями, щоб кожен — і дитина, і дорослий — знайшов те, що змусить його замислитись та надихне».