категорії: театр новина

Театр «ГаРмИдЕр» відзначили в Естонії за творчий експеримент

теґи: ГаРмИдЕр, естонія, Луцьк, Містерія любові, Сіллямае, відзнака, творчий експеримент

З 4 до 8 вересня колектив Народного аматорського театру-студії «Гармидер» Луцького районного будинку культури перебував на 3-му Міжнародному театральному фестивалі аматорських театрів «Любителивы». Захід відбувся у місті Сіллямае (Естонія). Участь «ГаРмИдЕру» стала можлива завдяки фінансовій підтримці Волинської облдержадміністрації. Зокрема, театрали висловлюють вдячність  Олександрові Курилюку та Володимирові Лисюку, а також Луцькій райдержадміністрації.

http://volynmedia.com/-/uploads/articles/001/631/colwidth-ec784b3cb30b16e90a5176063f56fc1b.jpg

Участь у фестивалі взяло одинадцять колективів із Литви, Латвії, Росії, Чехії, Естонії та України. Україну представляли луцький театр «ГаРмИдЕр» та київський театр «Маскам Рад». Учасники потішили естонського глядача постановками за творами відомих авторів Івана Вирипаєва, Рея Куні, Ж.-Б. Мольєра, Леоніда Андрєєва, Володимира Винниченка та ін. Зі своєю авторською роботою «Містерія любові» приїхав тільки театр «ГаРмИдЕр».

Судило вистави журі у складі: екс-міністра культури Естонії Яака Алліка, представниці Міжнародної асоціації аматорських театрів Алли Зоріної, старшого викладача Російського університету театрального мистецтва («ГИТИС») Тетяни Тарасової та актора Російського театру Естонії Олександра Окунєва. Особливо важливим для театрів було детальне обговорення кожної вистави, а також майстер-класи від членів журі.

«ГаРмИдЕр» виступав увечері 6 вересня.

«Ми отримали чимало теплих відгуків від колег та естонських глядачів. А особливо приємно було відчувати підтримку естонських українців, які завітали на виставу» – кажуть гармидерівці.

Опісля представники українського земляцтва міста Сіллямае «Водограй» запросили гармидерівців на гостину. Їхня організація існує з 1999 року. Про активну її активну діяльність та здобутки розповіла голова організації Лариса Житник. Більшість українців потрапили до цього невеличкого міста ще у радянські часи за направленням. Нині вони тримаються разом, активно популяризують українську мову, пісню та народні традиції у місті, навчають рідного дітей.

http://volynmedia.com/-/uploads/articles/001/631/colwidth-919d92ca9d9ae711273ef72e14222737.jpg

http://volynmedia.com/-/uploads/articles/001/631/colwidth-ba845ea0cded521767103bf5645f442b.jpg

http://volynmedia.com/-/uploads/articles/001/631/colwidth-467f983bb2c789dd35e18f07eda09f7a.jpg

Наприкінці насиченого 4-денного фестивалю «Любителивы» журі підбило підсумки. Зокрема, було прийняте рішення не присуджувати першого, другого та третього місць. Тож, єдиною найвищою нагородою (гран-прі) відзначили театр «Синтез» із Санкт-Петербурга за постановку твору Леоніда Андрєєва «Жизнь человека».

Окремі колективи журі відзначило за ті чи інші сильні сторони. Так, «ГаРмИдЕр» отримав відзнаку «За творчий експеримент».

Фестиваль, окрім відзнак, приніс театралам багато цікавих знайомств. Скажімо, театр «ГаРмИдЕр» попередньо запросили до Чехії із виставою «Містерію любові».

Прес-служба театру «ГаРмИдЕр»