категорії: музика репортаж

АртПоле’2010: на третій день рвали баяни

теґи: GURZUF, Kapela Kvety, Артполе 2010, баян, Фестивалі

Табір: вигляд з лиману

Вчорашній день почався зі зливи. Наметове містечко плавало в грязюці і відвідувачі дуже переймалися, чи відбудеться вечірній концерт взагалі. Обіцяють, що дощів більше не буде – сьогодні, четвертого дня фесту люди вже переймаються іншою проблемою – як вберегтися і не засмажитись на сковорідці. Щоранку з фестивалю до моря курсує бусик, з якого всіх підсмажених кидають прямо в море.

Директор санаторію «Куяльник», біля якого й відбувається фест, щиро подякував АртПолю за привезені опади. Для лиману, який міліє від надміру солі і висихає, це як ковток свіжої прісної води.

Kapela Kvety (Чехія)

У протистоянні із негодою майстерні проявляли справжній героїзм: учні та майстри були і атлантами, що підтримували на плечах накриття, і вичерпували воду, і з вітром боролися. Тож після зливи якимось дивом серед калюж і болота виднілися острівці сухих майстерень. 

Увечері підбадьорити фестивальників першими вийшли чехи із «Kapela Kvety», і, як виявилось, дощ не зміг погасити запалу людей. Танцювали, підспівували, викликали музикантів на біс. 

Gurzuf (Білорусь)

А далі було диво – те, після чого Гриць Семенчук, ведучий цьогорічного АртПоля вдало відмітив, що баяни ми – порвали. Два хлопця з Білорусі – один з акордеоном, а інший – на барабанах витворяли щось просто неймовірне! Під сценою байдужих і позіхаючих не лишилося. 

Шалені танці)

Усі, хто до того лежав на карематах – повскакували з них і на додачу до суперенергійної і дуже контрасної музики ми отримали ще й неймовірну атмосферу глядацьку. «Гурзуфів» звали на біс двічі. Вдруге – вони вже ніяковіли і дико вибачалися перед наступними учасниками.

Інтерактивний перфоменс

Натхненні слухачі довго не хотіли відпускати білорусів зі сцени, тож запланований наостанок інтерактивний site-spesific перфоменс «Гагари» почався опівночі. Містичну легенду про птахо-людей показували випускники MAPA (Moving Academy for Performing Arts) та учасники театру вогню «Проти ночі». Спершу під сценою розгорнулось химерне видовище із багаттям, пташиними костюмами і криками, а потім артисти поманили людей за собою аж у лиман. І поки у воді згасали останні спалахи, глядачі ділилися своїми інтерпретаціями побаченого: хтось побачив аналогії із колонізацією Америки, хтось – психологічне протистояння новизни і архаїки.