категорії: репортаж

Етнокультурний фестиваль «Двара» відкрив свої Двері у Дніпропетровську

теґи: Двара, Дніпропетровськ, Фестивалі

Мехенді17 вересня у відкритому сонячному просторі під блакитним чистим небом на березі Дніпра відкрилися Двері… Їх разом відчинили учасники етнокультурного фестивалю «Двара», що проходив під Дніпропетровськом, аби на три дні увійти до світу посмішок та обійм, здивованих очей та різнокольорових спідниць, нескінченних розмов та веселих танців, яскравих кольорів та нових казок, чарівництва та звуків діджеріду, світла, тепла та, звичайно ж, любові.

У перекладі зі скіфської «Двара» означає «двері, врата», тому учасникам фестивалю було запропоновано через традицію та усвідомлення себе відкрити Двері Минулого та увійти у Врата Майбутнього. Отже, мета фестивалю – реконструкція етнічних практик, ритуалів та ремесел народів Землі, їх повернення та адаптація до сучасного життя. Аби взяти участь у цьому дійстві, на території дитячого табору ім. Олега Кошового зібралися 152 майстри народної творчості та духовних практик, кваліфіковані психологи, тренери з танців та бойових мистецтв з Росії та України. Саме вони допомагали близько тисячі учасникам фестивалю розкрити себе у різних напрямках та амплуа у просторі радості та сміху, творчості та свободи, ритмів та мелодій.

Майстер-клас з африканських танцівКожен мав змогу спробувати себе у гончарстві, плетінні слов’янських, індійських оберегів та ляльок-мотанок, створенні авторських та народних іграшок, миловарінню, ковальстві, стрільбі з лука, петриківському розписі, японському мистецтву в’язання «амігурумі», витинанці, валянню з вовни, розписі по склу та тканині, бодіарту та розпису хною, створенні прикрас та інших цікавинок.

На майданчиках духовних практик учасники знайомилися із суфійськими кружляннями, хатха-йогою та йогою-нідра,  слов’янськими ведичними традиціями, скоморошеством, аюрведою та су-джок, методами гармонізації роду та техніками глибинного торкання, трансперсональною терапією та танцювальною медитацією, астропсихологією та астроархеологією, таро та японською каліграфією, стоун-терапією, грою на барабанах, варгані та діджеріду, мистецтвом горлового співу, виготовленням трав’яних оберегів та чайною церемонією.

Психотерапевтичні практики були представлені тренінгами про взаємини чоловіка та жінки, ребефінг, НЛП, тілесну орієнтацію, пологи та батьківство, пошук власного призначення, ідеологію лідерства, мистецтво самовираження, кольородіагностику, світлові вібраційні технології, встановлення цілей, арт-терапію, кольоротерапію, сценічну мову та ораторське мистецтво, казкотерапію, емоціональну терапію, символ драму, плейбек-театр. Також учасники фестивалю спробували спеціальні технології ходіння по вугіллю від майстрів фестивалю.

На «Дварі» також відбулись виступи та майстер-класи з танців народів світу і сучасних танцювальних технік. Тут були представлені трайбл та бачата, ірландські та бретонські народні танці, аргентинське танго та фламенко, африканські, арабські та індійські танці, сальса та регетон, єврейські та українські народні танці, контактна імпровізація та соціальний танок.

Fair-шоуПід час фестивалю на майданчиках бойових мистецтв майстри навчали бажаючих основ хапкі до, айкідо, капоейри, кедзюцу та козацькому бойовому мистецтву «Спас». Також можна було побачити театральні виступи дніпропетровських акторів, взяти участь у майстер-класах з етнічного кіно, спонтанних іграх та забавах, як традиційних, так і сучасних.

На великій сцені для учасників виступали етнофолк-колективи з Росії та України: Ян Бедерман та його «Оркестр інтуїтивної музики» (Москва), ILLARIA (Київ), Іванна Нечай та гурт «FOLKLAND» (Одеса), групи «ТеЯрем» та «Sangam» (Дніпропетровськ). А ввечері дивовижні шоу вогню влаштовували фаєрщики «Меркаба» (Харків) та їх колеги з Алчевська і Дніпропетровська.

У центральній Україні вже давно не було такої події, як фестиваль «Двара». Ще не збиралось в одному місці стільки майстрів та нас, жителів цієї землі, яким цікаво доторкнутися до її минулого, щоб зрозуміти сьогодення та увійти у майбутнє. Сподіваємося, що у Двері, які відкрив фестиваль «Двара», ще ввійде багато нових людей, які поважають традиції рідної землі та створюють навколо себе простір радості, щастя та любові.  

Наталя Нечунаєва, Влада Машура