«ЛСД» по-дніпропетровськи

теґи: Будинок Сонця, Дніпропетровськ, ЛСД, Максим Волохань, поети, Слем, читання

poet9131 жовтня у Дніпропетровську пройшов вечір під кодовою назвою «ЛСД». Перш за все, варто сказати, що розшифровується це як «Літературно-Слемові Двобої», тобто нічого кримінального. Але зв’язок з наркотиками таки був – втрата відчуття часу й простору та повна зануреність в світ літературного кайфу всім гостям забезпечили.

Проходив турнір у чудовому приміщенні «Будинку Сонця», де глядачі сиділи на підлозі на яскравих та м’яких подушках. Це створювало атмосферу невимушеності, за що окрема подяка Арт-центру «Квартира». Запам’ятався також невтомний і жартівливий ведучий та за сумісництвом – організатор ЛСД, Максим Волохань, що додав ще більшої розкутості і глядачам,  і авторам.

 

Склад журі – зірковий. Цього вечора суддями були відомі слем-учасники з різних міст України – Андрій Орловський (Одеса), Анна Смолякова (Дніпропетровськ), Ліза Несова (Донецьк), які досить перченими слівцями, хоча й об’єктивно оцінювали почуте. В кінці вечора, щоб показати клас, вони порадували публіку й своїми виступами.

Як виявилось, бути слемером – не так просто. Для участі в турнірі зареєструвались 18 авторів. Їхню кваліфікацію оцінювало журі та деякі глядачі, яким були роздані картки з оцінками від 0 до 3. Максимальна кількість балів за виступ в кваліфікації –15. Вразило те, що автори були добре підготовленими: підібрали музику до текстів, принесли необхідні атрибути і реквізити для перформансів, а деякі знайшли в собі сили прийти на виступ  після невтомної ночі гулянь з друзями:)

За один вечір можна було почути найрізноманітніші творіння поетів. Запам’яталась поезія на зоологічні теми, вірші про тяжкість нашого буття, про кохання, про подорожі, коротка і вишукана проза. Тексти як гумористичні, комічні, розважальні, приправлені гостренькими словами, так і трагічні, складні, химерні, замішані на фарші дорослого життя.

У півфінал вийшло чотири пари, серед яких журі обирало одного найкращого. Таким чином, у чвертьфіналі опинились Антон Ціватий, Тетяна Волкова, Нікіта Стіхамі та Сергей Мариненко. Хоч ЛСД і легкий наркотик, рішення для журі були зовсім не такими легкими. Зрештою, у фінал потрапили Нікіта та Тетяна. Саме тут почався драйв і цілковите шаленство, притаманне наркотичному ефекту – нашим фіналістам треба було за 7 хвилин придумати вірш на визначену тему. Тему обирали глядачі та журі і нею зовсім «неочікувано» стали  «Наркотики».  Із рахунком 2:1 у другому турнірі ЛСД переможницею визнали Тетяну Волкову.

Усі бали, що отримали учасники турніру, заносяться до загальної таблиці рейтингів. Дніпропетровське арт-об’єднання «Піплград», яке виступило організатором цього дійства, пообіцяло, що наступного року організує незабутній фестиваль з поетами, які набрали найвищу кількість балів, або ж буде випущена в світ збірка віршів.

Тож чекаємо наступної дози таких особливих наркотиків – літературних!