Черновецький і Макаров давали призи на «Молодості»
26 жовтня у столичному палаці «Україна» відбулася церемонія закриття 38-го Міжнародного кінофестивалю «Молодість». На ньому показали 250 фільмів з 60 країн світу. Гран-прі вперше отримали відразу дві стрічки: «Будда вибухнув зі сміху» 19-річної іранської режисерки Хани Махмальбаф та «Шультес» росіянина Бакура Бакурадзе. Нагороду у $10 тис. автори картин поділили навпіл.
Вітчизняні картини, які були у всіх трьох конкурсних програмах, жодної нагороди не вибороли.
- Більшість українських фільмів мали гарний задум та хорошу операторську роботу, - розповідає голова журі, голлівудський актор Арман Ассанте перед початком церемонії. - Приміром, у фільмі «Закон» Віталія Потруха були дійсно непогані операторська робота та звук, але підвів сценарій. Деякі сцени невиписані, щось упустили, а дещо - занадто розтягнули. Ідея цікава, та її не зуміли втілити.
Уже під час фестивалю до конкурсної програми додали фільм Олександра Жовни «Маленьке життя». Ним замінили стрічку «Меніна» Ігоря Подольчака. Остнню не встигли перевести з цифрових носіїв на плівку.
- Шість років тому, коли я вперше був у журі «Молодості», жодного вартого уваги українського фільму не показали. Тоді здалося, що наші режисери не дивляться чуже кіно, не вмикають телевізор, не читають книжок і не цікавляться ніким, окрім себе. Цьогоріч же український кінематограф зганьбила лиш одна стрічка - «Маленьке життя» Олександра Жовни. Вона показала наше колишнє містечкове ставлення до кіно. Коли воно було не мистецтвом, а лиш способом самоствердження. Головне щось зняти, байдуже - як, - стверджує член журі телеведучий Юрій Макаров.
Перед оголошенням переможців у головних номінаціях мер Києва Леонід Черновецький відзначив режисера найкращого фільму з позаконкурсної програми «Панорама українського кіно 2007-2008». Його обрало окреме журі, створене за ініціативи Червонецького.
- На жаль, я не зміг подивитись усі фільми української панорами. Але обіцяю, що перегляну все. І розкажу про свої враження від кожної стрічки, - каже мер, а у залі починають з того сміятися. - Зараз я вручу від себе особисто скромну премію у десять тисяч гривень режисерові Олександру Балагурі за фільм «Крила метелика». З цієї суми не потрібно платити податків. Їх уже сплатив я, - глядачі знову сміються. - Радий, що ви так добре на мене реагуєте, - додає мер.
За нагородою виходить продюсер фільму Світлана Цілоблєва. Просить у мера допомогти зі зйомками наступного фільму.
- Обіцяю, що на наступній сесії Київради, яку ви так любите дивитися, ми вирішимо аж два питання, - у залі знову сміх. - Зробимо цю мою нагороду щорічною, а Олександра Балагуру назвемо почесним громадянином міста.
По тому роздали решту нагород. Кращим студентським фільмом було визнано «Голешово» болгарського режисера Іліана Мєтєва. Він отримав нагороду у $2,5 тис. У стрічці йдеться про життя кількох старих жінок та священика у покинутому болгарському селі, яке повністю відрізане від цивілізації. Серед повнометражних фільмів переміг «Гадерсфілд» сербського режисера Івана Живковича. Він теж отримав $2,5 тис.
- Журі одностайно вирішило, що гран-прі отримають ці дві стрічки. Вони зачіпають глобальні проблеми, як-то війна, насильство над дітьми, непросте життя людей у провінційних містах, - коментує опісля церемонії Ассанте. - Найскладніше було визначити кращу картину серед студентських робіт. Там усі фільми дуже сильні.
чєрновєцкій сцуко прізи роздайот грєчкой і консєрвамі
ррррррррррр
Шось призи якісь дуже скромні...
Не знав що в Україні проводиться такий цікавий захід :)... зате Черновецький знав :))))))))) ггг
він бооххх!!!!!
буддізм, іудаізм, хрістіанство!!!!!!!
А ше він марнославний :)
а ти відко знаєш??? чо людину обіжаєш?? він в бога вірить!
Ну так. Але публічно радуватись тому що люди сміються на його тупі жарти може тільки марнослав.
є люди, які не відрізняють -- коли сміються з їх жартів, а коли -- з них..
і все це було б весело, якби це не був наш мер:(. відчуваєш себе героєм театру абсурда.