категорії: репортаж

Культурні провідники в кнайп-клубі «Купідон»

Ірена Карпа та Петро МацкевичУкраїнську культуру загнали колись в темний ліс й лишили там без ліхтаря та компаса. Вона заблукала. Вешталася десь й не знала чого їй від кого треба та як з тих хащ вибратися. Їй потрібен надійний та досвідчений провідник. Цим провідником має бути українська преса. Й вона їм намагається бути, але про досвідченість та надійність говорити поки зарано. Проте... деякі спроби робляться, й відзначити їх вирішили «Кальварійці» Ксенія Сладкевич і Петро Мацкевич («Корпорація інтелектуальних рішень M&S»).

Дмитро Десятерик (газета День) Цьогоріч заснована нагорода «Культурний провідник» вручалась засобам масової інформації, які регулярно та цікаво висвітлюють культурні та довкола культурні події. Церемонія нагородження проходила 13 березня 2007 року в кнайп-клубі «Купідон», вщент забитому журналістами, письменниками, художниками та іншими людьми дотичними до мистецтва.

Відзнаку «Культурний провідник» за підсумками 2006 року отримали чотири суспільно-політичні мас-медіа: «Радіо Ера FM», журнали «Експерт Украина», «Афиша» та газета «Без цензури», а також – два критики: Олександер Красюк та Михайло Бриних.

Богдан Логвиненко та Федір Баландін Спеціальні відзнаки отримали: інтернет-видання СУМНО (від власника «Купідону» Федора Баландіна – «за оперативність») та журналісти Дмитро Десятерик і Ольга Перова (від керівника «Ательє Карась»).

Церемонія нагородження не була затягнуто-розтягнутою. Все динамічно і швиденько. В проміжках між нагородженнями публіку розважали фольк-гурт «Рун», та акапельна формація «GALANTE SOLO». Крім того, організатори провели вікторину, головними призами якої були Константин Дорошенко (Телекритика), художник Александр Ройтбурдшотландське віскі та чилійське вино. Спробувати віскі закортіло Ірені Карпі й вона зголосилася брати участь у конкурсі. З допомогою залу перемогла й бажаний приз таки отримала.

Що ж, «Культурний провідник» – це ще одна скромна спроба розворушити нашу пресу та заохотити її писати про український культурний продукт. Та за словами Михайла Бриниха, нашим медіа треба не нагороди роздавати, а лупцювати їх по дупі, за те, що майже нічого для культури не роблять. А треба, бо настав час виводити нашу культури з темних хащ на світ божий. Досить їй там блукати.


Світлини: Дмитро Амідов, видання «Телекритика»