категорії: музика репортаж

Пол МакКартні вийде на київський майдан (відео)

теґи: PіnchukArtCentre, Віктор Пінчук, Пол МакКартні

Пол МакКартніПрес-конференція Віктора Пінчука, засновника «ПінчукАртЦентру» почалася з повної незрозумілості ситуації, що ж відбувається? Ніхто не знає, для чого сюди запрошений.

– Я мріяв про це з самого початку заснування нашого фонду, – затягує інтригу пан Пінчук. – Мені здається, що це те, що може об'єднати українців. Об'єднати на майдані. Ми довго думали, щоб це могло бути, якщо політики не можуть об'єднати людей — має об'єднати мистецтво. Я впевнений, що країна наша після цього концерту зміниться.

Пінчук питає в журналістів, як вони гадають, хто приїде до України і ті не дуже впевнено називають і Папу Римського, і Мадонну, і Пінк Флойд, і інших зірок. Після чого секрет розкривається — вмикається відеозвернення Пола Маккартні і стає вже все зрозуміло.

Отже, у суботу 14 червня 2008 року на запрошення Фонду Віктора Пінчука перед багатотисячною аудиторією на Майдані Незалежності у Києві виступить Пол Маккартні. Ця подія має назву «IndependenceConcert". Спеціальний виступ Пола буде безкоштовним для публіки. Для мешканців низки великих українських міст планується пряма трансляція цього історичного концерту на екранах, встановлених на головних міських площах.

Крім концерту Фонд Віктора Пінчука також представить 40 картин Пола в PinchukArtCentre – найбільшому у Східній Європі центрі сучасного мистецтва. Це буде перша виставка Пола у цій частині світу. Він особисто відкриє свою виставку. Його перша виставка відбулась у місті Зіген, в Німеччині, у 1999 році.

Пол МакКартні

– Вперше я подумав про це у 2004 році, – розповідає Віктор Пінчук, – але тоді були складні часи для України і домовлятися про концерт було небезпечно. Хоча місяць тому, коли я дізнався про перевибори мера — я схопився за голову — ну скільки ж можна. Потім пройшла інформація, що вони будуть на день Києва і мене попустило, але зараз ходять чутки, що буде два тура і якщо за два тижні після першого — ще нічого, а якщо за три? Якраз випаде на наш концерт. Тоді, у 2004-му ми поїхали в Санкт-Петербург на його концерт. Ну і от всередині концерту сер Пол раптом каже «I love Ukraine and Kyiv». Ми сидимо в шоці — як таке могло трапитись. І МакКартні сам запам'ятав той випадок, коли ми в нього запитали — чи не пам'ятаєте ви свій виступ, він каже — пам'ятаю. Виявляється, перед ним був плакат «Ukraine and Kyiv love you» і він їм відповів.

– Як вдалося його умовити сюди приїхати?
Ми йому розповіли, яку величезну роль «Бітли» зіграли в історії України, для багатьох колишніх радянських людей це єдиний такий ковток свободи був. Для нього, мільйонера, гонорари не є важливим фактором. Його дійсно цікавить Україна. До речі, цього року виповнюється 40 років з дня написання «Back in the USSR». «Бітли» одні з небагатьох, які розуміли, що «радянського народу» не існує, існує окремо український. Там вони співають про «українських дівчат» в тій пісні.

– Чи є в сера Пола якісь особливі умови виступу?
Ні, ми ще не отримували його райдеру, хіба що він сказав, хоча ми це вже знали давно, що він вегетаріанець. Але в нього немає ніяких зіркових екзотичних потреб — лімузинів якихось, пентхаусів — цього немає. А техніку для концерту ми будемо звозити з усього світу. Взагалі це буде його перший сольний концерт з 2004 року. Зараз йде багато спекуляцій в світі, куди він поїде, звідки почне своє нове світове турне. От тепер ми з гордістю заявляємо, що першим містом — стане Київ.