категорії: музика репортаж

«Фабрика зірок-4»: Розшукуються голосисті, епатажні, сексуальні… Народні пісні не пропонувати!

теґи: Львів, Сергій Кузін, Фабрика зірок, Кастинг

ФБ – 4Львів став першим містом у відбірковому марафоні до четвертого сезону пісенного реаліті-шоу «Фабрика зірок-4» на «Новому» каналі. Полювання на співочі таланти відбудуться також у Дніпропетровську, Одесі, Харкові, Донецьку та Києві. За незмінною традицією мешканцями зіркового будиночку стануть 8 дівчат та 8 хлопців, які змагатимуться не лише за місце на українській естраді, а й за… квартиру у Києві!

 - Де ви взяли такі штани?! Ефектно виглядаєте. Як Іво Бобул, 20 років тому, але без волосся! – намагався жартами розслабити схвильованого 22-річного Ярослава Бурлачука з Івано-Франківська голова журі кастингу Сергій Кузін. – О, ви й співаєте у такому ж стилі… – розчаровано додав Сергій після прослуховування конкурсанта…

ФБ – 4

Поїхала додому ні з чим і 26-річна Ірина Сніжаніна, яка намагалася вразити журі тужливою українською лірикою. Досвід кастингів до різноманітних теле-проектів, які за останні кілька років стали уже звичною справою, ніяк не навчить українців, що конкурсний відбір – не те місце, де можна розчулити публіку народними заспівами. Тут шукають матеріал, з якого можна ліпити, який буде цікавим і   продаватиметься, стане масовим, народним. Народу ж зазвичай подавай хліба і видовища, а точніше – епатажу і сексуальності.

Тож журі «Фабрики», до якого увійшли директор радіостанції «Русское Радио Україна» Сергій Кузін, продюсер «Фабрики» Вікторія Забулонська,керівник проекту «Підйом» Дмитро Царенко та педагог з вокалу Наталія Єфименко намагалися розкрити кожного з конкурсантів, щоб і голос показати уповні, і харизмою не нехтувати, і сексуальність проявити, і епатажністю захопити.

ФБ – 4

Комусь кричали: «Відкрий горло!», когось просили стати на мостик, когось Сергій Кузін власноруч роздягав з піджаків та курточок, а когось навпаки втихомирювали, бо ж забагато драматургії на сцені перетворює виступ на фарс.

Серед понад трьохсот конкурсантів, яких журі прослуховувало у львівському клубі «Міленіум», впродовж восьми годин львів’ян виявилося небагато. Талантамивражали приїжджі учасники, зокрема – з Тернополя, Івано-Франківська, Чернівців і навіть Києва. Справжнім відкриттям у першій десятці став 20-річний тернопільчанин, професійний плавець, випускник хорової школи «Зоринка» Дмитро Галатович. Судді дуже вболівали за хлопця, тому не шкодували порад щодо вибору пісні і її виконання на фінальному кастингу, який пройде у Києві 22 квітня. А першою і наймолодшою конкурсанткою, якій сказали одноголосне «так», стала 16-річна Вікторія Клемонца з Тячівського району, села Вільхівські Лази. Україномовні народні співанки дівчини журі не переконали, а от Simply the best, хоч і з акцентом, але таки вразила.

Загалом на львівському відборі путівки у фінальний тур отримали 13 конкурсантів, серед яких і 25-річна Настя Новаківська з Івано-Франківська. Дівчина мріяла співати все життя, але мрії довелося відкласти у зв’язку з одруженням та народженням донечки. Сьогодні маленькій Алісі уже 4, за плечима у її мами – розлучення, а попереду – реалізація мрії життя – співати. Її судді запросили до фіналу лише при умові, що у Києві дівчина сяде на шпагат і стане на мостик. Тож Анастасія щаслива,запевняла, що з відбору поїде одразу у спортзал – тренуватися. 

ФБ – 4

Киянка Катя Галбмілліон, 18-річна студентка київської естрадно-циркової академії, вирішила стартувати зі Львова, щоб у разі першої невдачї на кастингу мати можливість спробувати себе на відборах у інших містах. Але усе вдалося з першого разу. Харизматична, симпатична і артистична розумничка не тямилася від щастя, коли почула довгоочікуване суддівське «чекаємо вас у Києві!». Каже, готова над собою працювати вдень і вночі. За три роки вона схудла на 15 кг і зараз намагається з кожним днем ставати лише кращою, вчить мови, багато читає, випробовує усі можливі дієти, налягає на спорт.

 ФБ – 4Підтримати подругу на кастинг прийшла 24-річна львів’янка Олександра Прилепська. Подругу журі не оцінило, а от Саші, інженеру-будівельнику за фахом і співачці за покликанням, подарувало шанс. Навіть попри те, що вона виявилася для них повним неформатом, ставку журі зробило на напористість харизматичної білявки.

 Як зазначила член журі, викладач з вокалу Наталія Єфіменко, перш за все судді зважають на вокальні дані і акторську майстерність, мовляв, без цього артисту на сцені нічого робити, яким би гарним він не був. 

Сергій Кузін, голова журі кастингів «Фабрика зірок-4»:ФБ – 4

 Цьогоріч ми робимо ставку на конкурсантів у віковій категорії 20-30 років. У четвертої «Фабрики»є надзавдання – запропонувати учасникам жити в умовах вирішення внутрішніх проблем. Хочемо дати конкурсантам можливість і допомогти переборювати свої недоліки щодня. Наше завдання – щоб «Фабрика» залишила по собі не лише переможця, якому дістанеться дуже переконливий матеріальний приз, але й щоб країна отримала вартісних артистів сцени, які зможуть розширити українську музичну палітру. До нас часто приходять самоуки, але це не показник. Повірте, 7 років в музшколі, наявність смаку і слуху – цього вже достатньо. Навпаки, іноді наявність статусної заангажованої музичної освіти нівелює особистісні дані. Мене більше вражає вибір репертуару, з яким приходять конкурсанти. Українські народні пісні – це проблема, яку радше створюють викладачі вокалу, які пропонують їх молоді. Я не маю нічого проти народної музики, але ж будьмо адекватними. Ніхто не чекає від концерту Muse чи Placebo народних заспівів. Чому конкурсанти, знаючи, що це «Фабрика», а відтак – поп-музика і дуети з естрадними виконавцями, приходять і пропонують себе із репертуаром стандарту, як «Сіла птаха» Таїсії Повалій?