категорії: репортаж

To sxe or not to sxe?

Сашко -Димна Суміш“Сьогодні у “Вензелі” Димна Суміш та Крихітка Цахес, якщо хочеш, під'їжджай!” - кричить у мобільний чемно вбраний молодик, що того вечора вирішив просто собі завітати в улюблений клуб. А там... насправді, мало хто з присутніх здогадувався, що вечірка не є пересічним концертом, а має на меті популяризувати sXe-рух. Більш-меньш “свідомі” приїдуть пізніше, коли виявлять що анонсоване раніше місце проведення паті “за здоровий спосіб життя” зачинене серйозно та надовго. Проте, перебігу подій це особливо не змінило.


Димна СумішЗадимлений до туманного ефекту клуб (No Smoking? ...хоча, у смокінгах таки ніхто не з'являвся), пиво-пиво-пиво та реклама алкогольного коктейлю “за спеціальною ціною” (No Alcohol? ....хоча, хіба ж то алкоголь? Не водяру ж пили присутні), ну, а щодо не грати все, що ворушится, ну, чого не було, того не було, адже вся увага була прикута до сцени.


Вечірка розпочалась свіженькою піснею від Димної Суміші “Я стомлений”. Слем з перших акордів, “димна суміш” дорогих цигарок та східних паличок-смердючок ніби підтверджує назву виступаючих, а рибки, що плавають на моніторах, певно, мають на меті заспокоїти переполоханий різнобарвною публікою персонал клубу: офіціантки не встигали зганяти з червоних диванчиків а-ля “Кальяну мнє, кальяну!” охочих до комфорту панків. Ну ясне діло, робити замовлення на 200 портретів визначних американців ніхто з “не-постійних-клієнтів” не збирався, тож, вибачайте, але ваш квиток не передбачає місця для сидіння. Та все одно, не до диванів було: потужний (так! і якісний!) саунд-коктейль “Маленьке приміщення+файний звукорежисер” дозволив якнайповніше відчути смак драйвової музики. Певно, це й була перша страва “вегітаріанського фуршету”. Саша КольцоваПубліка “поїдає” з неприхованим задоволенням. “Я знаю пісню, яку ви зараз будете співати” - лунає зі сцени, й Сашко, вокаліст ватаги, продовжує: “Несподіване тепло, зачекай мене, я йду...” - і той неймовірно строкатий натовп відразу прєднується до незбагненної “музичної кулінарії” гурту Димна Суміш. Але... зачекайте, тут і досі мало хто здогадується про значення таємничих трьох “іксів” на афіші (прохання не пошлити, хХх – то одна з абревіатур, що позначає straight edge, той самий рух, на честь якого всі, власне й мали б зібратися). Аж ось настає час виступу Крихітки Цахес і , вокаліста гурту, що є давньою прихильницею sXe-руху, нарешті (!!!) пояснює що до чого і розпочинає виступ... або справжню емоційну атаку, особливо чутливі дівчата вже з “Па-па” не стримують сліз. Але на екрані вже іноземні вояки замість рибок, а диму дивним чином стало меньше (або Саша начаклувала своїм чарівним голосом, або просто Димна Суміш відіграла), проте далі буде “Деталь” і “Без тебе” - і знову “хороший звукорежисер (Артурові – респект!)+маленьке приміщення” роблять свою справу: стовідсотковий контакт та відчуття, про що саме співають в тій чи іншій пісні. Ну що ж, гріх сваритися.


Концерт був суперовий, а “go vegan”... ну, добре, якось іншим разом. Заради ще одного такого контрасту суперпотужного з супермоційним ми ладні й почекати з розумінням того, що ж НАСПРАВДІ мало ховатися за визначенням “straight edge”?

Для довідки:

"sXe - це абревіатура Straight Edge. Straight Edge - це певний спосіб життя,  вкрай непопулярний на теренах колишнього СРСР. Не дивно, зважаючи на слоган No meat, No drugs, No sex. Щоб бути sXe - не обовязково триндіти про це всюди і весь час, достатньо бути ним." - пише Саша Кольцова.