категорії: театр репортаж

У новій виставі Мартин Боруля буде з ірокезом

теґи: Мартин Боруля, Черкаси, прем'єра, театр

БоруляУ черкаському театрі відбувся закритий показ вистави «Мартин Боруля». Цей спектакль 12 червня відкриє міжнародний театральний фестиваль «Сцена людства» у Черкасах. Над постановкою працює режисер із Білої Церкви Анатолій Москаленко. Першими глядачами стали родичі та знайомі акторів, а також весь акторський склад, що не задіяний у спектаклі.

Директор театру Володимир Осипов пояснив, що зараз побачимо генеральну репетицію перед прем’єрою:
– Тому не дивуйтеся, якщо режисер буде вставляти свої ремарки, – каже Осипов.
Проте Москаленко обидві дії дивиться мовчки. На крісло не сідає, стоїть біля входу в зал, склавши руки на грудях. Юрій Берлінський
П’єсу «Мартин Боруля» Іван Карпенко-Карий написав, змалювавши головного героя зі свого батька. Той хотів домогтися визнання свого роду дворянським. Завадило те, що його прізвище в старих документах було записане як Тобелевич, а в нових – Тобілевич.
Роль Борулі-Берулі грає заслужений артист України Юрій Берлінський. Він одягнутий у білу сорочку, синій жупан і широкі сині шаровари у чорну смужку. На голові – зачіска, подібна до невеличкого ірокеза.
– Швидше у мене на лисині виросте волосся, як у їжака, ніж я подарую комусь цю образу, – кричить Берлінський, і всі в залі сміються.
БоруляПісля вистави актор розповідає, як художник-перукар Лариса Осипова стригла його і вирішила поекспериментувати.
– Ми їдемо в Румунію, веземо «Войцека» на театральний фестиваль. А я перед цією виставою завжди стрижуся налисо. Цього разу перукарка мене по боках поголила, а те, що лишилося, поставила за допомогою гелю. І так нічого ніби вийшло, – сміється Берлінський.
Актор Сергій Бобров у «Мартині Борулі» не грає. Каже, що постановка йому не дуже сподобалася:
– Актори всі ніби грають у різних жанрах. І не відчувається присутність режисера, його ставлення до матеріалу.
Вносити якісь істотні зміни у виставу в режисера вже не буде можливості. Адже значна частина акторського складу, що задіяна у спектаклі «Войцек», поїхала до Румунії. Там у місті Сібіу з 1 по 8 червня триває 16 міжнародний театральний фестиваль «Іновації».

Фото Олександра Солонця