категорії: репортаж

Українські таланти піднімають зубами стіл та роздягаються з м’ячем на голові

теґи: Кастинг, Львів, СТБ, Україна має таланти, диваки, фріки

До 26 січня по всій Україні тривають кастинги до нового телешоу на каналі СТБ «Україна має таланти!», взірцем для якого є формат шоу America’s got talent («В Америці є таланти»). За правилами, переможець проекту отримає мільйон гривень. Режисерські групи шукають таланти у 24 містах – від Ужгорода до Донецька. Стартували кастинги одразу у чотирьох містах – Донецьку, Дніпропетровську, Києві та Львові. На львівські оглядини прийшло 34 талановиті українці.

О десятій ранку в холі другого поверху Палацу творчості дітей та юнацтва «Погулянка», як голуби на підвіконнях, заповнюючи анкети учасника, повсідалося зо два десятки персонажів майбутнього відбіркового дійства – циркачі, Вєрки Сердючки, співаки, танцюристи і просто талановиті диваки. Режисерська група тим часом готувала сцену, світло та камери.
Відкривали відбір номери виконавиць східних танців Тамари та Насті. Таких номерів не бракувало й далі впродовж конкурсу, проте кожному з них бракувало родзинки. Значно цікавіше було переглядати виступ чоловічого дуету «Фрістайл» з Дрогобича, який додав до танцю елементи бойового мистецтва, запевняючи, що пропагує естетику руху, а не насильство. Або ж команди Sj Crew зі Сколе з брейковими «па». Хлопці запевнили, що їхні танці – травматична справа, проте наразі все обходилося незначними подряпинами та синцями.

Чимало учасників прийшли на кастинг продемонструвати свої вокальні дані. Найпопулярнішою піснею була «Річка» Юлії Рай. Та не забували також і про репертуар інших виконавців – Алсу, Павла Табакова, Тіни Кароль чи пісні з народної творчості.

Завітало на кастинг аж дві... Вєрки Сердючки. Перша – пародист Іван із хорошим текстом, не надто впевнений у собі. Друга прийшла з мамою. Текстів парочці бракувало, але вистачало амбіцій. Вєрка і мама є «твором» «Театру Романа Скорпіона» із Самбора. Роман працює у парі з подругою Галиною. У їхньому театрі пародистів, окрім Вєрки, можна «зустріти» Софію Ротару, Крістіну Орбакайте, Катерину Бужинську, Таню Буланову, Лоліту, Валерію. Та про зустріч тет-а-тет із реальними зірками молоді актори наразі тільки мріють.

Вразив представників режисерської групи Володимир Івасик з Пустомит. Спершу хлопець, тримаючи на лобі футбольного м’яча, роздягнувся. А коли знову одягнувся, все ще тримаючи м’яча на голові, продемонстрував інший талант – читати навпаки цілі речення. Каже, це прийшло до нього раптово у восьмирічному віці під час розмови з братом.
Були серед учасників і умільці-рукодільці. До прикладу, старий хіпі Ян, що об’їздив минулого року 24 фестивалі, де плів расточки та вишивав метеликів, яких і представив на суд режисерів. А львів’янка Аня, яка захоплюється модою, продемонструвала вміння створити ескіз чоловічого марсіанського костюма за півтори хвилини. Саме стільки часу мав кожен з конкурсантів аби показати все, що він вміє.

Цікавими видалися і виступи циркачів – групових жонглерів та «Львівських віртуозів, які показали еквілібри на котушках, а дівчинка зуміла крутити одночасно близько 30 обручів. Завітав на конкурс і вуличний музикант Микола, який заспівав власну версію гімну України. Він вважає, що актуальний гімн є неправильним. Микола розповів, що його дід був пророком, і що на Україну чекають великі реформи. Незабаром вона стане першою за значущістю у світі. Він роздає свої пісні і обереги на вулицях міст, аби змінити світ на краще.
Кілька конкурсантів виступили у розмовному жанрі. Дмитро Чемодуров, хлопець з екзотичною зовнішністю (його батько походить з Південного Ємену), який читає єврейські гуморески «власного виробництва», на мільйон не претендує, але сподівається, що виступ на ТБ допоможе йому віднайти батька. А студент Львівської політехніки Анатолій Клучко виступає з командою КВН, а на конкурс прийшов із віршами, писати які його надихнула закоханість.
Кілька «талантів» шокували режисерів. Михайло Спільник з села Ушкова підняв... зубами стіл, на якому сидів його малий онук. Дмитро Ульяницький – людина «Чотири руки», усе робив ногами, навіть... запалював догори ногами сірник, а тоді прикурював. Професійний музикант Мирон Блощичак грав на трубці від водолазної маски, на шлангах, пляшках, келихах, карнизах, гілках тощо. Грав усе - від «Бітлів» до «Мурки». Пані Ляля, епатажна дама, відома у Львові за своєю колекцією екстравагантних капелюхів, зізнавалася хлопцям з режисерської групи в любові у піснях, зазначаючи, що діапазон її голосу – п’ять октав...

Хто із 34 львів’ян потрапить у другий тур кастингів до шоу «Україна має таланти!», наразі невідомо. Всім учасникам обіцяють зателефонувати і повідомити результати. Тож залишається лише чекати...

Дмитро Закалюжний,
представник режисерської групи:


- Перший тур телепроекту, що вперше стартує в Україні – «Україна має таланти!» - це своєрідний прекастинг, який лише знайомить нас із персонажами. Тому наразі лише переглядаємо і знімаємо все, що нам показують, аби згодом все це показати журі, яке й обиратиме, кого запрошувати у другий тур, на телевізійні кастинги, які зніматимуться у студії як телеверсії. Хто увійде до складу журі, наразі теж не відомо. Тривають переговори. Скажу лише, що серед представників будуть професіонали своєї справи – медійники, циркові, театральні, естрадні артисти.
На львівському кастингу розчарувала лише відвідуваність. Спробувати себе прийшло багато вокалістів, танцюристів, але серед них мало талантів, які працюють в оригінальних жанрах. Те, що приходять танцюристи, можна пояснити, адже на каналі СТБ щойно завершився проект «Танцюють всі!». Ми не зважаємо на вік учасників. Важливо лише те, чи показане ним уміння буде цікаве телеглядачеві.