Виставка трупів або людська м’ясна у Парижі

теґи: Париж, виставка

1585-1240342771-951543-1181500---465fx349f

ПінчукАртЦентр критикують за виставку коров’ячих голів, акули та голубу у формальдегіді й металеву скульптуру, де людина знімає з себе шкіру.

У Парижі на станціях метро з’явилися стенди про виставку «Відкрите тіло», де біжить макет людини, без верхніх шарів шкіри. Оголошення були також у газетах та журналах для дітей середнього шкільного віку.

 Моя цікавість виявилася переконливішою, ніж огида і я вирішив відвідати музей людських тіл. Попри те що вхід коштує 15 євро (студентам 12), коло музею вишикувалася велика черга, де було безліч малих дітей з батьками та шкільних екскурсій.

 В залі відвідувачі довго вивчають кожну деталь людського тіла. Але якщо спершу складається враження, що експонати – це муляж, їхні висохлі очі та рештки волосяного покриву підтдверджують – це справжні людські тіла, виставлені напоказ у різних позах та ракурсах. Це трупи китайських в’язнів, до котрих застосовано смертну кару. Трупи розрізані вздовж і впоперек, вони «грають у футбол» і«їздять на велосипеді». Кожне тіло розрізане так, щоб відвідувачі могли побачити мало не всі органи. Слід відзначити, що більшість експонатів чоловічої статі...

 Також окремо виставлені людські органи: легені курця, наповнений і порожній шлунок, рука, що сплетена з аретрій, знята з людини шкіра...

 Якщо рукавиця та мило з людської шкіри викликають огиду у відвідувачів Київського музею 2 світової війни, що під монументом «Бабародіна», то відвідувачі Паризької «виставки людського тіла» навпаки виявляли жвавий інтерес до нутрощів, намагалися навіть торкатися експонатів.    

 З етичних міркувань, я не викладаю фото, які до того ж було заборонено здійснювати, але ввівши в пошуку зображень Googleфразу « A corps ouvert », можна побачити більшість експонатів.

 Врешті-решт виставку заборонили. Підстава – незаконне ввезення людських тіл.