категорії: репортаж

"Захистимо українську мову разом! Репортаж зі з`їзду "Конгресу захисту української мови"

"Захистимо українську мову разом! Репортаж зі з`ізду "Конгресу захисту української мови"    Як ми вже повідомляли у новинах, 4 березня 2006 року терміново був скликаний позачерговий з`їзд "Конгресу захисту української мови"(КЗУМ) на тему  : "Українська мова - реалії та перспективи".
    "Конгрес захисту української мови" - це міжнародна громадська організація, яка об'єднує громадян України, іноземних громадян у єдиній спільній меті : сприяння захисту та розвитку української мови ( більш детально про організацію можна дізнатись тут).
   В заході взяли участь представники всіх областей України : науковці, депутати Верховної Ради, журналісти, письменники, громадські діячі.

"Захистимо українську мову разом! Репортаж зі з`їзду "Конгресу захисту української мови"   А тепер щодо самого конгресу:
   Сам з'їзд та форма його проведення чомусь нагадала з`їзд політичної партії ( обрання президії, голосування з залу за підняттям мандатів і т.д.), хоча, можливо, таке враження склалось тому, що мало бував на з`їздах громадських організацій... Робота позачергового з`їзду КЗУМ почалася за регламентом близько десятої години ранку з :
-  доповіді голови КЗУМ Стрілько Валентини Василівни,
-  доповіді голови комітету Верховної ради з питань культури і духовності
-  доповіді директора інституту літератури ім. Тараса Шевченка НАН України   Жулинського Миколи Григоровича.
    У ході роботи з`їзду був ухвалений проект звернення делегатів та учасників з`їзду до Президента України Віктора Ющенка, з яким ви можете ознайомитись "тут", а також звернення до кандидатів в депутати рад усіх рівнів із закликом : "поважати Українську державу, свою Конституцію, свою історію, свій народ, бути толерантними і виваженими, особливо в мовному питанні, не використовуючи цю дуже делікатну тему у вузькопартійних або корпоративних інтересах".
    МГО "Конгрес захисту української мови" за їхніми словами : "не є політиками і не представляємо будь-яку політичну силу". На з`їзді було близько 400 осіб делегатів та запрошених (великий зал "Українського дому" був заповнений).
"Захистимо українську мову разом! Репортаж зі з`їзду "Конгресу захисту української мови"   Учасники з`їзду говорили про першочергову необхідність:
- створення державного органу влади, який би опікувався та відповідав за розвиток української мови , як державної, що закріплює Конституція України.
- запровадження широкої мережі БЕЗКОШТОВНИХ курсів з вивчення української мови.
- Того, що вища освіта в Україні має бути виключно українською мовою.
    Гучними оплесками делегати та учасники з`їзду проводжали після виступу Ірину Фаріон ( кандидат філологічних наук, доцент, лауреат премії ім. Олекси Гірника, член Всеукраїнського об`єднання "Свобода"). Також паралельно проводилась виставка дитячих робіт "Українська мова - твого життя основа" та плакатна акція в підтримку української мови, що проходила під "Українським домом".
   Маємо надію та віру в те, що слова висловлені на таких заходах не будуть марними, а з допомогою кожного з нас втіляться в життя та забезпечать реальний "всебічний розвиток української мови", який гарантує громадянам України їхня Конституція!