Дванадцять друзів Оушна по-київськи
Історія про те, як найкращі київські музеї на три тижні залишились без охорони
Так, нам начхати на культуру – відверто зізнаються у владі. Нам начхати, що роботи, вартість кожної з яких неспівставна з платнею охоронця, а культурна цінність просто неоціненна, третій тиждень висять під охороною бабусь-вахтерок, а то й просто «висять». Якби герой фільму «12 друзів Оушна» потрапив до Києва, йому б не знадобились його дванадцять друзів – він би з легкістю обчистив усі муніципальні київські музеї самотужки!
Здається, поступовим, але впевненим нівелюванням культурного обличчя Києва вже нікого не здивуєш. Наглі й безпросвітно темні зайди з регіонів Батьківщини на чолі з коксмічною адмінісрацією (що б хто не подумав, останні два слова написані правильно) систематично плюндрують одне з найкрасивіших в Європі міст, відформатовуючи його, наче затерту дискету, на свій примітивно-споживацький тойота-ленд-крузерівський лад. Це з їхньої ініціативи на дніпрових кручах виростають хмарочоси, під стінами Софії будуються фітнес-центри, зникають старі трамвайні маршрути (вочевидь, тойота-ленд-крузери не поміщаються), ринки та спортивні майданчики, це для їхніх потреб, замість магазинів та оригінальних київських кав’ярень, відкриваються на кожному розі бридкі клони – кавахауси. Місто перетворюється на бездушний механізм, сліпу в своїй жадобі наживи систему спотворених цінностей, в якій люди виступають меркантильними роботами або, навпаки, інструментами збагачення, натовпом заполітизованих зомбі, запрограмованим на чергову бета-версію Закону джунглів.
Звичайно, жодна система подібного масштабу не здатна стабільно функціонувати, не маючи підтримки згори. Кияни, мало того, що, як і решта українців, ходять під концентратом кланового-олігархічної хунти, ще й мають десерт у вигляді могутньої парафії інопланетян, чий лідер, вчасно спокусивши гречкою знедолених бабусь (такий собі щирий прояв латентної геронтрофілії), поклав собі висмоктати з міста останні соки, закрутивши гайки так, що його попередникам і не снилося. Почавши з більш ніж триразового підняття цін на громадський транспорт (яке жодним чином не врятувало його від занепаду, а простих його працівників – від безгрошів’я), космічна парафія вирішила продовжити економити на потребах киян, доки не перейшла в площину потреб культурних, в результаті чого, починаючи з 1 жовтня, 12 найкращих київських музеїв протягом трьох тижнів лишались без охорони.
Так, нам начхати на культуру – відверто зізнаються у владі. Нам начхати, що роботи, вартість кожної з яких неспівставна з платнею охоронця, а культурна цінність просто неоціненна, третій тиждень висять під охороною бабусь-вахтерок, а то й просто «висять». Якби герой фільму «12 друзів Оушна» потрапив до Києва, йому б не знадобились, чорт забирай, його дванадцять друзів – він би з легкістю обчистив усі муніципальні київські музеї самотужки! І без того, у порівнянні з подібного значення закладами культурної частини світу, наші музеї захищені доволі слабко – захисне обладнання примітивне, застаріле і, вочевидь, не є проблемою для професійного грабіжника. Але що це в порівнянні з ситуацією, коли будь-хто будь-якої миті може прийти, розбити вікно або виламати двері і винести стільки картин, скільки поміститься в багажник його тойота-ленд-крузера? Серед «списку дванадцяти» опинились музеї, чиї колекції нараховують шедеври світового значення, наприклад, Київський музей російського мистецтва, з роботами Врубеля, Куїнджі, Айвазовського, Брюллова й найкращою у світі колекцією картин Івана Шишкіна. З великих музеїв лише Національний художній музей протягом зазначеного часу лишався під охороною – по тій простій причині, що підпорядковується не космічній парафії, а Мінкульту.
Як і багато чого іншого, недофінансування культури списують на кризу. Мовляв, державі не вистачає бюджету на речі нагальніші, зокрема, на чергові вибори. Втім, спостерігаючи, як продовжують успішно паразитувати організації штибу нацкомісії «з захисту суспільства від моралі», витрачаючи по кількадесят тисяч у. о. бюджетних коштів тільки на оренду приміщення по вул. Січових стрільців 73, у те, що держава – бідна нізащо не віриться.
Думаєте, в київських музеях досі висять оригінали картин? наївно(
навіщо думати? я знаю про це
Пан експерт і може відрізнити оригінал від підробки?
ні але в пана купа друзів – художників
З цього слід розуміти, що кожен художник – експерт? слабо віриться.
працівники Національного Художнього Музею бояться опинитись під його завалинами одного чудесного дня...музей валиться, потребує термінових ремонтних робіт..а у нас бігборди все розвішують..Печально від того!
А Нацхуді два дні тому затопило два зали, один з котрих з іконами 16 віку. Трубу прорвало у вихідний день.
шо було те було
Знаєш, прийшла туди вранці
десь о 12 (для нас з Блогвиненком це, вибачте, ранок:р)
ходила самотніми залами, поки чекала на Богдана
і та кмені за наше мистецтво образливо
що немає молоді
немає до нього інтересу
в музейному форматі (рефлексивне порівняння з Європою, неконтрольоване,мозок же собі не виріжеш)
ще більший сум наганяють бабулі
які сплять в цих залах
і я йду, й намагаюсь не скрипіти своїми вотерпруфами,щоб цих нещасних запліснявілих бабусь не побудити
І мені вони, бабці тобто.наче ікони знаєш по кутках. Таке в нас державне ставлення до мистецтва.
Це Цюпко здається сказав. що інтерес держави до творів мистецтва відчувається лише на кордоні
не сыпь мне сольна рану, Оля. только что с открытия в Пинчук АЦ. написал бы ог-ром-ней-шую статью но, боюсь, слишком многих придется обидеть... это даже не державне ставлення, это система, черт возьми...
кстати, как прошло?
так подожди,а чем держава помеха в Пинчуке, у них же независимое финансирование и собственно отсутсвием поддержки они не страдают
делай – не хочу!
мы на завтра собираемся идти, на сеанс терапии языкочесания с художниками
в том то и дело, что при таких финансах выставлять обои – это пожалуй слишком
ну вон Цюпко музей свой обновленный на Глыбочицкую кажись перевезет,посмотрим что они сделают. Та тоже недостатка в деньгах нет, по сути. Заявка на музей европейского уровня – посмотрим. Но.еслич естно, журнал их (Файнарт) мне вполне по душе
НАПИШИ,НАПИШИ!!!!!!!!!!!!!!!!
ми хтіли піти але нас підкосило здоровлє
І мої ліньки. не знімаю з себе відповідальності,чесно. Завтра доженемось)))
це була тусовка для Каті Осадчої. не знаю, що ще сказати
ну а те, шо виставлено?
ви правильно зробите, що сходите туди завтра, на тверезу голову. і я зроблю на днях так само. мистецтво – як футбол, його важко коментувати "по-свіжому"
все правда:(
маячня. музей стоїть 100 років і простоїть ще стільки ж. привіт особисто вам від працівників НХМУ – "ми нічого не боїмося"
Администрация уже взяла шефство над зверьками из зоопарка теперь очередь за картинами из музея.Их можно хранить например .....у себя дома.Возражения есть,нет.
а зараз вони вже під охороною?
знаєте, небайдужі – вся суть в тому, що ми все одно всі поодинці
на рахунок мистецтва. треба змінювати ставлення людей до нього
я була в Національному художньому музеї і шарахалась від стін
суть в тому, що в нас НЕМАЄ поняття мистецтво
чи є в нас хороші лектори, які б могли провести лекції по мистецтвознавсту????
або просто хтось небайдужий, підготувавшись????
розказати що таке відродження, кубізм, постмодерн??
хто такі насправді Далі, Рубенс, Гоя, Веласкес??
або влашувати екскурсії музеєм для сумно.комівців (сумно.комівцями) просто для привернення уваги молоддю до справжнього мистецтва, якісь обговорення