категорії: музика стаття

На «Чайку» приїде дідусь панку Іггі Поп

теґи: Esthetic Education, Іггі Поп, Чайка Open Air, панк, рок

4 грудня під Палацом Спорту спостерігалося збіговисько представників іншої раси. Більшість з них мали по одному, а то й по два ірокези, висотою з них самих, були закуті у шкіряно-металеві лати і дурними голосами волали «Сіські! Сіські!..», це мабуть у них такий бойовий клич. Вчені вказують на те, що подібні мутації почали зустрічатись в США ще у 60-ті роки, остаточно сформувавшись в окрему расу та розповсюдившись на простори Великобританії у середині 70-их. Їхня самоназва - панки, а згуртувались вони в Києві, щоб виказати повагу до своїх ватажків та представників другої хвилі, гурту The Exploited, вокаліст якої має рожевого ірокеза та звичку завзято обпльовувати сцену під час виступу. Все це відбувалось у рамках презентації одинадцятого фесту «Чайка Open Air», де також співали та гоцали по сцені культові PAIN, росіяни [Amatory] та завсідники київських концертів Esthetic Education.

 

Того ж дня організатори оголосили гучний список виконавців, які у перший вікенд літа приїдуть на аеродром «Чайка». 6-го червня на головну сцену вийдуть українці Бумбокс, основоположники індастріалу KMFDM, американські зірки Everlast і російські рокери Алиса. Другий день розпочне Дельфин, продовжать Король и Шут, заспівають вітчизняні кумири ВВ, і, нарешті той, чиє їм'я самі організатори промовляють з тремтінням у голосі - дідусь панку Іггі Поп. Щоб величина такого масштабу погодилась приїхати на «Чайку», її вмовляли з усіх боків протягом двох років і заплатили дуже багато грошей.

Також на «Чайці» буде альтернативна сцена, де виступатимуть менш гучні, але перспективні гурти, та сцена молодих виконавців Young talent stage. Заявки та демо на цю останню приймаються до першого квітня 2009-го, а другого організатори збираються вже оголосити переможців, кількістю 20 штук.

 

«Чайка» дуже хоче вибитися в люди, причому в міжнародні люди, і посісти гідне місце серед відомих європейських опенейрів. Так що буде і наметове містечко, і діджейські сети вночі, фан- та віп-зона, ну й інші принади, на кшталт кафешок, фастфудів, медпункту та підвищеної кількості охорони. Вийде як краще чи як завжди - побачимо аж влітку.