Скрегіт Землі у «Чорному Квадраті»

Перед початком спектаклю до глядача вийшов, за традицією, художній керівник театру Анатолій Нейолов, який виступив із традиційною рекламною хвилинкою, розповів про наступні вистави та попросив перевести мобільні телефони на віброрежим. Дуже приємно, коли до тебе звертається не записаний голос із таким проханням, а жива людина. Це спрацьовує: всього один дзвінок телефону за півторагодинну виставу, що є дуже великою рідкістю в українських театрах.

І почалась вистава. Складалась вона з певних уривків з творів Довлатова та власного написання акторами та режисером цієї вистави. Окремо хочеться зупинитись на тому, що це усе було підведене під загальну канву написання автором оповідань до та після розмови із власними персонажами. Автора грав сам Анатолій Нейолов. Його персонажем був провідний актор цього театру, Олексій Курилка, якого ми бачимо майже у кожній виставі на великій сцені «Квадрату». Дуже вразила тотальна органіка поведінки усіх акторів. Ці люди на сцені не створювали враження, що ти у театрі, а змушували слідкувати за тим, що відбувалося.

Почали з любовної історії «простого» наглядача у сибірському таборі та дівчини з Москви. Такий собі курортний роман, що переростає у важке життя в пору довжелезної сибірської зими. Далі маємо діалог Автора із його Персонажем, де останній просить зробити його визначною людиною, «щоб про мене пам’ятали, про мене згадували.» І Автор зробив так, як той просив. Він зробив його Маяковським, але за день до самогубства. Його останній виступ і сцена Маяковського з Веронікою Полонською перед самогубством. Добре показаний поет на зламі. Віриться, що у такому стані хочеться застрелитись.


Глядачі мали півтори години чудового видовища, яке дало можливість замислитись над глобальними питання не даючи своїх власних, а значить і зайвих, на те відповідей.